Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦
Новини

Це стосується вчителя! Проект концепції загальнодержавної програми з освіти у сфері прав людини

Міністерство освіти і науки України запропонувало до обговорення Проект концепції загальнодержавної програми з освіти у сфері прав людини. Це мотивовано необхідністю розробити відповідну Програму для визначення стратегії розвитку освіти та її реалізації у сфері прав людини. Головним важелем для створення проекту стали численні звернення громадських організацій, занепокоєних низьким рівнем поінформованості громадськості про права людини та основоположні свободи, механізми їх захисту.

Мета та очікуваний результат програми

Загальна мета програми полягає в забезпеченні цілісної системи освіти у сфері прав людини. Тому очікується можливість створення системного підходу до проблеми правової освіти протягом усього життя громадянина.

На розгляд пропонується декілька етапів реалізації програми:

  1. Аналіз нинішнього стану освіти у сфері прав людини в шкільній системі.
  2. Визначення пріоритетів і розробка національної стратегії реалізації.
  3. Реалізація та контроль.
  4. Оцінка.

Кожен з етапів має детально прописані очікувані результати. Схема реалізації Загальнодержавної програми освіти у сфері прав людини буде розрахована на 3 роки. Впровадження затвердженого кінцевого варіанту проекту передбачає усебічну державну підтримку. Передусім очікується модернізація підходів до загальної середньої освіти в Україні.

Окрема увага приділяється системному підходу реорганізації правової освіти у школах з пропозицією залучення компетентнісного методу викладання з залученням міждисциплінарних зв'язків. Наголошується на необхідності відповідного тематичної освіти педагогів та розробки програм, посібників, підручників, за якими вони навчатимуть школярів.

З текстом Проекту можна ознайомитись за цим посиланням. Зауваження та пропозиції приймаються до 23.02.2018 на електронні адреси: r_yevtushenko@mon.gov.ua, pyzhov@mon.gov.ua та sascha.trofimencko@gmail.com.

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter