Новини

МОН виконає ключову рекомендацію Венеційської комісії

Україна повністю приймає рекомендації Венеційської комісії щодо мовної статті Закону «Про освіту». Таким чином перехідний період для впровадження статті буде подовжено до 2023 року. Про це повідомила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час зустрічі з Послом Румунії Крістіан-Леоном Цуркану.

«Ми вдячні Венеційській комісії за оперативну та професійну роботу та готові імплементувати надані рекомендації. Тут важливо розуміти, що ми це робимо не у зв’язку з реакцією окремих країн, наше найперше завдання – дати кожній українській дитині, незалежно від її національності чи місця проживання, високий рівень володіння українською мовою. Для цього нам потрібно, аби всі були готові до імплементації статті, а також щоб при цьому враховувались особливості навчання для національних громад різних мовних груп» - підкреслила Гріневич.

Також вона додала, що для повноцінної імплементації мовної статті буде створена спеціальна покрокова карта. Крім того, було повідомлено про досягнення домовленостей щодо співробітництва між Міністерством освіти і науки України та Міністерством національної освіти Румунії. Відповідний Протокол буде підписаний цього року.

«Ми переглянули останній драфт Протоколу. З нашого боку здебільшого редакційні правки. Зі змістовного – нам важливо, аби угода була збалансованою і всі положення були на засадах паритету» – додала Міністр.

Сторони додатково обговорили можливість підписання Протоколу в Бухаресті одразу після його остаточного узгодження. Також під час зустрічі торкнулися й інших питань, зокрема, вивчення досвіду впровадження електронних підручників.

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter