Новини

Депутати пропонують скасувати надбавки вчителям

Незабаром народні обранці у другому читанні розглядатимуть законопроект «Про повну загальну середню освіту», а поки що тривають обговорення пропозицій змін. І деякі з них викликають неабияке занепокоєння. 

Профспілка працівників освіти і науки України висловила занепокоєння щодо поправки 288 до статті 24: встановити, що робочий час педагогічного працівника для виконання навчальної, виховної, методичної та організаційної роботи складає 40 годин на тиждень. Таку пропозицію внесли Совсун І.Р., Піпа Н.Р., Вакарчук С.І., Васильченко Г.І., Лозинський Р.М., Василенко Л.В., Цабаль В.В., Осадчук А.П., Юрчишин Я.Р., Рахманін С.І., Устінова О.Ю., Стефанишина О.А., Клименко Ю.Л. 

Крім того пропонується скасувати доплати за такі види діяльності як:

 • класне керівництво; 
 • позакласна робота з фізвиховання учнів;
 • перевірка навчальних робіт; 
 • завідування майстернями, спортивними залами, навчально-дослідними ділянками та кабінетами;
 • обслуговування комп’ютерної техники;
 • робота з бібліотечним фондом.

Також пропонується скасувати норму про обов’язковість письмової згоди вчителя на роботу на неповну ставку. 

Не менш цікава поправка №495, згідно з якою має бути скасовано доплати за наукові ступені та вчені звання науково-педагогічним, науковим та педагогічним працівникам. Зайвими вважаються і надбавки за вислугу років та сертифікацію. 

Пропонованим нововведенням надали наступні обгрунтування:

«Нарахування заробітної плати педагогічних працівників зараз є дуже ускладненим, а також обмежує академічну автономію педагогічних працівників, приписуючи їм певні види діяльності як обов’язкові. Крім того, система надбавок і доплат створює хибні мотивації для педагогічних працівників, оскільки значну частину (до 50%) їхньої заробітної плати складають надбавки, натомість різниця між кваліфікаційними категоріями складає близько 5%. Тобто у педагогічних працівників немає мотивації до професійного зростання.

Ми пропонуємо суттєво збільшити розрив між кваліфікаційними категоріями та усунути доплати за певні види робіт, оскільки ці види робіт не є додатковими та мають входити у посадові обов’язки вчителів. Також ми пропонуємо скасувати надбавку за вислугу років, оскільки вона не відображає безпосередньо професійного зростання педагогічних працівників».

Профспілка наголошує на необхідності детального обговорення поправок до законопроекту та вимагає недопустити порушення трудових прав працівників освіти. 

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter
Коментарі

Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.

 1. Фiлоненко Євгеній Станіславович
  Если такое сделают то половина учителей поуходят. Они красиво говорят. Что будет ЗП за работу. Некто не захочет быть классным руководителем. Ведь за будет одинаковая. А проблем с этим очень много. А доплата за кабинет. Ведь я учитель информатики его и поддерживаю в рабочем состоянии. Я перестану и в течении года все ляжет. Этот проект сможет только заработать если они зарплату за квалификацию подымут раза в два. А это не реально
 2. Білицька Ірина Вікторівна
  Совершенно верно. Никто за копейки не будет гробиться! У них в Киеве не хватает учителей математики и английского,а они еще какую-то чушь выдумывают. Вот сами пусть потянут эту лямку,а тогда и перья распускают! Все мастаки чужими руками жар загребать и сидеть в мягком кресле лялякая,а пусть пойдут и поработают с современными детишками,которым все позволили и вот тогда и законы геноцидовские пусть издают. За границей таких зарплат нет у учителей! Только ориентируются на европейский уровень,а толку никакого нет! И наши дети это не фины,которые будут сидеть и тупо собирать конструкторы! у нас менталитет другой неужели не понятно?????????