Для упішного втілення реформи НУШ необхідно чітко виписати вимоги до вчительської професії, а впровадження професійного стандарту, який затвердили наприкінці минулого року, має бути поступовим. Про це розповіла екс-міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич в інтерв'ю.
Вона зазначила, що профстандарт має впроваджуватися поступово, оптимальний час – від 3 до 5 років. До цього оцінювати педагогів за ним не можна.
«Учителів не можна оцінювати за новим профстандартом, поки вони не отримають час і можливості для відповідної підготовки. Від цього залежить успішність сприйняття й застосування профстандарту».
Лілія Гриневич
Також важливо розробити чітку послідовність впровадження стандарту:
- Перегляд освітніх програм підготовки вчителів.
- Оновлення програм підвищення кваліфікації вчителів.
- Інтеграція у систему оцінювання педагогічної діяльності.
«Якщо подивитися на досвід освітніх систем і на те, як у багатьох успішних країнах піднімають суспільний статус учителя, то важливо наголосити на двох аспектах. Перший – підвищення оплати праці вчителя і його соціальна захищеність. Другий – чітке окреслення вимог до сучасного вчителя для того, щоби він міг самостійно творити зміни, які відповідають викликам сьогодення. Я вважаю, що підтримка і просування соціального статусу вчителя абсолютно необхідні для запровадження нового професійного стандарту вчителя».
Лілія Гриневич
Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.