Новини

МОН: усі учні 9-х класів зможуть перейти до 10-х класів

Міністерство освіти і науки України надало роз’яснення щодо набору до 10-11 класів у 2021 році.

У МОН звернули увагу на те, що забезпечення рівного доступу до якісної повної загальної середньої освіти для кожної дитини є ключовим пріоритетом держави. Тож жодного випускника 9-х класів не буде позбавлено права на продовження здобуття повної загальної середньої освіти.

«Заходи з удосконалення освітньої мережі, що здійснюються впродовж останнього часу органами місцевого самоврядування у зв’язку з реалізацією адміністративно-територіальної реформи та відповідно до перспектив упровадження з 2027 року профільної освіти, спрямовано на суттєве покращення якості та ресурсного забезпечення освіти, зокрема у сільській місцевості». 

У Міністерстві зазначили, що результати ЗНО доводять, що успішність випускників шкіл залежить від потужності та ресурсозабезпеченості школи. Тож доступ до якісної освіти залежить від ефективності освітньої мережі. Це ефективний інструмент боротьби з нерівністю та дискримінацією у сфері освіти.

«Під час формування спроможної мережі братиметься до уваги потреба в забезпеченні всіх складових освітнього процесу, розташування закладів з урахуванням місця проживання учнів, можливостей транспортної системи та підвезення до закладів освіти, прогнозу демографічної ситуації впродовж найближчих 5 років, рівня забезпеченості педагогічними кадрами, відповідності ресурсного забезпечення закладів освіти сучасним вимогам, інформації про результативність та ефективність їх діяльності, можливостей використання матеріально-технічних, кадрових і фінансових ресурсів, підвищення ефективності освітнього процесу та інших факторів».

Наразі ж зарахування до 10-х класів, як і минулого року, відбуватиметься після видання наказу про переведення до нього учнів 9-х класів цієї ж школи, які не виявили намір припинити навчання в ньому і не були відраховані або переведені до інших закладів.

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter