Універсальний помічник!

Ви ще ніколи не чули про Pinterest? Тільки нікому цього не кажіть! Саме цей сервіс може стати незамінним помічником вчителя у повсякденній роботі.

Сервіс існує з 2010 року та кілька разів попадав у ТОП-5 найпопулярніших сайтів Інтернету. Pinterest – це візуальний інструмент для пошуку ідей, а також соцмережа для поширення та пошуку фотокарток.

Зверніть уваги на переваги сервісу:

 • є українська версія та українськомовний пошук;
 • версія для комп’ютерів та додатки на смартфон, планшет тощо;
 • повністю безкоштовне користування;
 • безліч можливостей для використання вчителем та учнями.

Кілька порад щодо користування

 1. Основний принцип роботи сервісу полягає в пошуку зображень, тобто пінів. Тому слід відповідально поставитися до того, які слова ви підбираєте для пошукового запиту.
 2. Якщо вам сподобався пін – перейдіть на нього та свайпніть униз. Так ви побачите подібні зображення. У такий спосіб можна знайти саме той пін, що ідеально вам підходить!
 3. Тільки не забувайте про таймінг та вашу мету користування сервісом! Оскільки Pinterest має безліч матеріалів, можна легко загубитися та забути про ціль вашої роботи.
 4. Пошук зображень англійською мовою дає більше результатів, аніж українською. Користуйтеся перекладачем!
 5. Ви можете завантажувати власні зображення у Pinterest, додаючи до них заголовок. І не просто заголовок, а пряме посилання на іншу сторінку!
 6. Можна знайти кілька користувачів Pinterest серед учителів (наприклад, в інших країнах), підписатися на них та слідкувати за їхньою діяльністю. Завдяки цьому не потрібно буде кожного разу довго та нужно шукати нові ідеї, ви отримаєте цікаві матеріали просто у вашій стрічці.

Ідеї для вчителів

1. Натхнення на навчальний день

Запитайте в себе зранку: який у мене сьогодні настрій? Які переді мною стоять завдання? Відповівши на ці запитання, здійсніть пошуковий запит у Pinterest. Для цього потрібно виділити ключові слова, як-от: «гарний настрій», «позитивні афірмації», «початок дня» або «школа», «навчання» тощо. У результаті ви отримаєте добірку тематичних зображень, що налаштують вас на продуктивний робочий день!

2. Дизайн презентацій для супроводу уроку

Pinterest – один із найбільших сервісів для пошуку деталей для оформлення презентацій. Люди з різних куточків світу створюють та поширюють безкоштовні розробки для створення візуальних матеріалів до уроку! Можна шукати за такими запитами: «presentation template», «presentation layout», «presentation design» тощо.

3 Оформлення особистого блогу та сторінки у соцмережах

Подеколи сучасні вчителі користуються мережею не менше учнів! А особливо активні освітяни ведуть особистий блог і мають хоча б одну сторінку на Facebook. Щоб просунути свій професійний контент у мережі, обов’язково застосовуйте яскраві візуальні матеріали. Знайти їх можна за запитом: «Personal page», «Facebook post» тощо.

4. Додаткові матеріали на урок

Знайти у Pinterest можна будь-які візуальні матеріали! Наприклад, це можуть бути роздаткові матеріали на урок: план заняття, інтерактивні вправи, опитування тощо. 

5. Орієнтація на світові тренди

Хочете бути «в темі» не тільки життя учнів, але і світових трендів? Тоді вам обов’язково треба переглянути щорічні тренди Pinterest. Наразі сервіс лише англомовний, але можна ввімкнути автоматичний переклад у браузері (розширення для Google Chrome, Firefox). Також можна проаналізувати тренди лише в кількох країнах, але це все одно дає розуміння того, чим цікавляться люди. Окрім цього, на сторінці можна здійснити пошуковий запит: «educational projects» (проєкти), «inclusion» (інклюзія), «courses for teachers» (курси для вчителів). У результаті ви побачите статистику у вигляді діаграми: чи популярна ця тема нині? Коли вона була популярною?

6. Закладки

Наразі існує кілька зручних сервісів, що дозволяють зберігати вебсторінки та матеріали в одному місці. Таким ресурсом може слугувати і Pinterest! Він має дуже зручний функціонал: додавайте зображення, заголовок до нього і ставте пряме посилання на сторінку. А ще можна створити папку з обмеженим доступом (наприклад, тільки для класу або команди) та завантажувати до неї необхідні матеріали. Для прикладу: «ідеї суботника», «виховна година до Дня Святого Валентина» тощо.

7. Сервіс для групової роботи

Під час роботи над проєктами дітям може знадобитися сервіс для поширення зображень, посилань тощо. Шукати навчальні матеріали в месенджерах не завжди зручно, адже в такому випадку вони просто не систематизовані. А Pinterest дозволяє систематизувати матеріали за критеріями, тобто розкласти по певним папкам. Так зручно!

8. Оформлення кабінету

Кабінет теж може мотивувати на навчання або, навпроти, викликати нудьгу та сум. Здивуйте школярів: оформіть кабінет тематично! У цьому теж може допомогти Pinterest. Потрібно лише знайти ідеї та сформувати запит, що вас цікавить. До прикладу, «кабінет математики», «кабінет географії» тощо. Не варто обмежуватися лише навчальним предметом, адже сервіс має безліч інших ідей для цікавого оформлення приміщення.

9. Частина уроку

Пінування – веселий процес! Воно додасть інтерактиву навіть до найскладнішої теми уроку. Попросіть школярів знайти вправи до теми заняття: «exercises geometry» (вправи з геометрії), «planets» (планети), «Oscar Wilde's works» (творчість Оскара Уайльда) тощо.

10. Покращення психологічної атмосфери

Учитель може допомогти учням краще зрозуміти себе та своїх однолітків! А коли школярі краще розумітимуть свої емоції та почуття однокласників, їхнє життя, тоді знизиться рівень непорозумінь, сварок та булінгу. Для цього можна шукати матеріали за запитом: 

 • «who am I exercise» – вправа для аналізу рис свого характеру,
 • «трекер звичок» – допоможе практикувати позитивні звички та дізнаватися про життя однолітків,
 • «core values exercise» – вправа для аналізу цінностей школярів.

І багато іншого! Варто лише заглибитися у Pinterest – і ви з головою пірнете в нові ідеї для використання сервісу та застосування його на уроках. Знайшли щось цікаве для себе? Можливо, у вас є інші ідеї? Діліться в коментарях!

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter