Конспект індивідуального заняття з розвитку слухового сприймання та формування вимови.
Тема : Постанова звука «р» у відкритому складі. Автоматизація звука «ч» у відкритому складі. РСС на матеріалі тексту «Пізня осінь»
Мета : Працювати над постановою звука «р» у відкритому складі. Автоматизувати звук «ч» у відкритому складі. Розвивати навички слухового сприймання. Продовжити роботу над мовним диханням, силою голосу, темпом мовлення, читанням с губ. Виховувати інтерес і любов до природи, почуття краси.
Хід заняття:
- Ти мене чуєш? ( за екраном)
- Так, чую.
- Привітайся. (з перешкодою)
- Добрий день.
- Що ти будеш робити? (слухо-зоров.)
- Слухати. Говорити. Читати.
- Яка зараз пора року? (за екраном)
- Осінь.
- Яка погода восени? (з перешкодою)
- Холодно. Іде дощ.
- Почнемо працювати.(слухо- зоров.)
2. Артикуляційні вправи.
Вправа: «млинець» - широким, плоским і рівненьким ми можемо язик зробить. Таким, як цей млинець смачненький, що на тарілочці лежить.
«голочка» - язик свій швидше нагостри, на голочку перетвори.»
«парканчик» - спершу зуби ми стискаємо, потім губи розкриваємо: ось який парканчик білий ми зробили.
.
- Повтори як я, говоримо склади на одному видосі:
ПаПа ПаПа
ТаТаТаТаТа
МаМаМаМаМаМа
- Говоримо речення на одному видосі:
Ми йдемо у кіно.
Ми з татом йдемо у кіно.
Сьогодні ми з татом йдемо у кіно.
Скажи перше речення тихо, скажи голосно:
- Пригадай, який звук ми вивчаємо?
- Звук «р»
- Прочитай склади:
Ра- Ро- Ру- Ри
Ри- Ру - Ро- Ра
- Молодець. Вірно. Скажи краще.
- Читай слова. Слідкуй за наголосом.
Рак, радіо, райдуга, ракета, рама, ранець.
Про які малюнки ці загадки?
Засвистіла, полетіла -
Хвіст вогненний залишила.(ракета)
Через воду стежечка,
А не перейдеш. (райдуга)
Без язика живе,
Не їсть і не п’е,
А говорить і співає. (радіо)
Доповни речення назвою малюнка:
Над річкою з’явилася…….
У річці по дну повзає……
У кімнаті говорить…….
- Пригадай, а ще які звуки ми з тобою вивчаємо?
- Ми вивчаємо звук «ч».
- Прочитай склади:
Ча Чо Чу Чи Че
- Читай та відбивай ритм. Назви слова з однаковим ритмом:
Чичичи, Чичичи, Чичичи
Читанка, читанка, читанка
чиЧичи, чиЧИчи, чиЧичи
читаю, читаю, читаю
читаєш, читаєш, читаєш
читає, читає, читає
Прочитай вірш, відповідай на запитання:
- Відпочинемо. Роби як я.
Тік- так, тік- так
Годинник ходить ось так:
Крок наліво, крок направо,
Крок вперед та крок назад.
7. Робота над розвитком слухового сприймання.
Робота над текстом «Пізня осінь».(перший час)
- Слухай мене уважно. Я буду читати, а потім ти будеш відповідати на запитання.
- Яка пора року настала?
- Які стали дні і ночі?
- Якими стали трава і листя?
- Які дерева стоять зелені?
- Яка погода восени?
- Подивись на малюнок. – Скажи краще. – Прочитай.
- Зараз я прочитаю речення, а ти знайди в тексті і прочитай.
8. Підсумок заняття.
- Що ми робили на занятті? (за екраном)
- Ми говорили, читали, слухали.
- Ти виконав усі завдання. Добре вимовляв звуки.
- Молодець. До побачення.