Легенда про Україну «Колись давно Бог створив народи і кожному наділив землю. Наші ж предки кинулись пізніше, але землі їм уже не дісталось. От вони й прийшли до Бога, а він у цей час молився, відтак вони не сміли йому щось сказати. Стали чекати. По якійсь хвилі Бог озирнувся, сказавши що вони чемні діти, хороші. Дізнавшись, чого прийшли до нього, запропонував їм чорну землю. «Ні, - відповіли наші предки, - там уже живуть німці, французи, іспанці, італійці». «Ну, тоді я вам дам землю ту, що залишив для раю, там усе є: річки, озера, ліси, степи. Але пам’ятайте, якщо будете її берегти, то вона буде ваша, а ні – то ворога». Пішли наші предки на ту землю, оселилися й живуть донині. А країну свою назвали Україною». Україна – рідний край, дорога серцю земля батьків і прадідів наших. Оспівані в піснях неозорі степи, зелені ліси і долини, високі блакитні небеса.
Україна як суверенна держава має власні державні символи. Державні символи — це закріплені в законодавстві країни офіційні знаки (зображення, предмети) чи звукові вираження, що в короткій формі виражають одну чи кілька ідей політичного, національного, історичного характеру і символізують суверенітет держави. Державна символіка України формувалася не одне сторіччя. В її основі лежать традиції, культура та історія нашої держави. Що ж належить до державної символіки? Згідно зі ст. 20 Конституції України «державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України». Звучить красивий кліп про Українуhttps://www.youtube.com/watch?v=fx. UDAikvoog
Державний Прапор України Стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Співвідношення ширини прапора до його довжини 2:3 Прапор – це державний символ, Він є в кожної держави; Це для всіх – ознака сили, це для всіх – ознака слави. Синьо-жовтий прапор маєм: Синє – небо, жовте – жито; - Прапор свій оберігаєм, Він святиня, знають діти. Прапор свій здіймаєм гордо, Ми з ним дужі і єдині, Ми навіки є народом Українським в Україні. 28 січня 1992 року почалося життя нашого символу - Прапора. Він поєднав у собі два кольори. Які?
Жовтий і синій кольори були провідними серед державних кольорів Давньої Русі. Головна ідея синьо-жовтого кольору – гармонія космосу і всього сущного, що є на землі. Це ідея – життя на землі: поєднання голубого неба і хлібного лану, золотого сонця і синього неба. Цікаво, що у давнину найміцнішим матеріалом вважали дерево і метал. Дерево малювали жовтим кольором, а метал – синім. Так, у літописі Святослава (1073 року) топорище намальовано жовтим кольором, а сокира – синім. Саме під такими кольорами проходило становлення нашої української держави. 4 вересня 1991 р. над будинком Верховної Ради України з’явився національний синьо-жовтий прапор.
Герб. Наш герб – тризуб,Це воля, слава й сила;Наш герб – тризуб. Неволя нас косила,Та ми зросли, ми, є,Ми завжди будем,Добро і пісню. Несемо ми людям. Н. Поклад Наш герб – тризуб. У ньому сила Отця Небесного і Сина. Уважно придивись до нього – На Духа схожий він святого. Що голубом злетів з небес І у людських серцях воскрес! Тризуб – немов сім’я єдина. Де тато, мама і дитина Живуть у мирі і любові На Україні вольній, новій. В. Паронова15 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила Державний Герб. Він називається -тризуб.
Герб - це символ влади. Золотий тризуб на синьому тлі – дуже давній знак. Герб – це офіційна емблема держави, що зображується на грошових знаках, печатках, на офіційних вивісках державних установ, навчальних закладів. Герб означає в перекладі з німецької “спадщина”Сучасний Герб України символізує спорідненість поколінь, мир і творчу працю українського народу. Отже, нашому гербу – понад тисячу років!
Державний Гімн України Гімн – це урочиста пісня, виконання якої пов'язане зі святковими урочистостями, офіційними державними заходами, військовими парадами. Гімн України написаний більше століття тому поетом В. Чубинським і композитором М. Вербицьким. Довгий час він був під забороною. А 16 січня 1992 року Верховна Рада затвердила цей музичний твір як Державний гімн України, трохи змінивши слова «Ще не вмерла України ні слава, ні воля…». Гімн - це хвалебна пісня своїй Батьківщині, в якій народ висловлює побажання бути вільним, щасливим, жити в достатку.
Слова Державного гімну України повинен знати кожний громадянин України. Під час звучання гімну присутні встають. Повертаються обличчям до Прапора України і з трепетом у душі виконують гімн. Луна мелодія врочиста,І прямо в серце б’ють слова,Що ще і слава є, і воля,І доля нас не підвела. Хвалебна пісня – гімн держави. У дні торжеств завжди звучить,Рука злегка тремтить на серці,А в грудях полум’ям горить. Найкраще слово «Україна» -Народу нашого земля,І кожен з Заходу до Сходу. Свій край ділами прославля. Співаєм гімн і кожен знає: Ця пісня – символ твій і мій,А в нім є гордість за державуІ за народ найкращий мій.
Стаття 35 Конституції нашої держави говорить, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України. Конституція України. Конституція – це Основний Закон держави. Нова Конституція України була прийнята 28 червня 1996 року. Конституція України складається з п'ятнадцяти розділів.
Прислів'я про державні символи. УКРАЇНИЗакони знати – державу захищати. Хто Гімн знає – Україну прославляє. Гімн співай – на грудях руку тримай. Де Прапор піднімають, там Україну величають. Кожна пташка свою пісню співа, кожна людина свій Гімн зна. Гербом дорожи – Україні служи. Прапор цілувати – на вірність присягу складати. Прапор цінуй, Герб оберігай – Конституції закони пам'ятай. Прапор над нами – перемога за нами. Українські діти по Конституції вчаться жити. Гімном день починати – Україну величати
Складання сенканів. Прапор. Шовковий, синьо-жовтий. Розвивається, сяє, майорить. Мир і правда України. Перемога. Герб. Золотий, непокірний. Сяє,горить, грає. Він - це офіційна емблема держави. Тризуб. УкраїнаЄдина, незалежна. Захищає, розвивається, захоплює. Україна - це мій дім. Батьківщина. Гімн. Урочистий, патріотичний. Звучить, лунає, закликає. Символ державної єдності народу. Пісня.
Біля Прапора зупинись, честь віддати не лінись. Звучить Гімн – потрібно встати, гордо й голосно співати. Конституцію потрібно вчити, за її законами жити. Не забуду я ніколи: Знак мій – Тризуб в синім полі, Україна – край мій рідний, Щоб був славний і свобідний. Жовті ниви, сині гори, Жовто-сині в нас прапори! Все нам будуть помагати Господь Бог і Божа Мати!
Висновок Герб, Прапор,Гімн – це державні символи нашого народу. А по-іншому їх можна назвати святині. Справжній громадянин України повинен знати та поважати символи своєї держави, не дозволяти глумитися над ними, гордитися тим, що ми живемо у вільній державі, маємо свої символи, свою мову і культуру. Тому і ставитись до них треба по-особливому: любити, шанувати, бережно відноситись. Кліп «Молитва за Україну» Любімо свою землю, випрошуймо у Всевишнього ласки і допомоги, вивчаймо, знаймо і поважаймо її символи, не даймо нікому скривдити її. МОЛОДЦІ