Узагальнити та систематизувати знання учнів про прикметник,
добирати прикметники близькі за значенням та протилежні
за значенням, уміння вживати прикметники у мовленні й на
письмі, розрізняти змінювання прикметників за родами й
числами, формувати комунікативну компетентність
Розвивати увагу, спостережливість,
Виховувати взаємодопомогу, уміння працювати в команді.
Тема уроку. Повторення, закріплення і застосування знань про прикметник
Мета уроку. Узагальнити та систематизувати знання учнів про прикметник,
добирати прикметники близькі за значенням та протилежні
за значенням, уміння вживати прикметники у мовленні й на
письмі, розрізняти змінювання прикметників за родами й
числами, формувати комунікативну компетентність
Розвивати увагу, спостережливість,
Виховувати взаємодопомогу, уміння працювати в команді.
Обладнання уроку. Музика для віртуальної мандрівки, конверти із завданнями для роботи в групах, в парах, стікери для рефлексії, 6 цеглинок LEGO, таблиці, картки для тестування по варіантах, прислів’я, слова для довідок
Тип уроку. Урок закріплення знань
Форма проведення. Віртуальна мандрівка
Освітні галузі: Мовно-літературна, соціальна,
здоров’язбережувальна
Хід уроку
І. Вступна частина
1. Емоційне налаштування
Продзвенів уже дзвінок
Час почати наш урок!
2. Установчо-мотиваційний етап.
Сьогодні у нас незвичайний урок
Сьогодні ми зробимо один крок.
В країну прекрасну, країну чудову,
Що нас так чекає й збагачує мову.
Я- розумна, творча особистість.
Я-вчуся, бо хочу знати рідну мову.
Я-все знаю, все вмію, все зможу.
Девіз нашої співпраці:
Маленька праця, краща за велике безділля.
3. Створення позитивного настрою та установка на емоційно-ціннісне ставлення за допомогою 6 цегглинок LEGO.
Зелений колір-символізує робочий настрій, зібраність та організованість, бажання працювати
Червоний колір- незібраність, відсутність навчального приладдя
Жовтий колір-певні проблеми з самопочуттям.
4. Оголошення теми і мети уроку.
- Сьогодні відправляємося у віртуальну мандрівку . Тема подорожі «Прикметник». Будемо узагальнювати і систематизувати знання та вміння по темі.
5. Очікувані результати.
- Що ви очікуєте від уроку?
6. Вправа «Вільний мікрофон»
Золоті правила поведінки та спілкування учнів
7. Перевірка домашнього завдання
С.102, вправа 11
- Назвіть прикметники , які вставили в однині. Визначіть рід прикметників.
- Які прикметники вставили у множині?
8. Каліграфічна хвилинка.
Щоб букви правильно писати,
З каліграфії треба почати.
Букву пишу рівнесенько,
Щоб була гарнесенька.
Розгадування загадки.
Летить орлиця по синьому небу,
Крила розкрила, сонце закрила. ( Хмара)
Х х Х х хм ха хе мх
Утворіть від відгадки прикметник (Хмарна)
9. Словниковий диктант
Абрикос, кишеня, пшениця, вулиця, асфальт
Від слова абрикос утворіть прикметник середнього роду з іменником
( абрикосове варення)
10. Взаємоперевірка словникового диктанту
ІІ. Основна частина.
- Знайдіть словосполучення в прямому значенні.
- Знайдіть словосполучення в переносному значенні.
Золотий перстень, золоте серце, морозні дні, лагідне слово, матусина ласка, рідна мова, чудовий урок, яскраве сонечко.
Ч.р.- синій
Ж.р. – червоний
С.р.- жовтий
Прикметник ч.р.- піднімаємо руки вгору
Прикметник ж.р.- розводимо руки в сторони
Прикметник с.р.- присідаємо
Прикметник у множині-плескаємо у долоні.
Морозна, білий, синє, морозні, люта, сильний, ясне, чудові.
Ніжна, мила, світанкова,
Ясна, чиста, колискова,
Мелодійна, дзвінкотюча,
Дивна, радісна, співуча,
Лагідна, жива, казкова,
Красна, чарівна, шовкова,
Найдорожча, добра, власна,
Мудра, сонячна, прекрасна
Солов’їна, барвінкова,
Українська, рідна мова!
Поширити речення прикметниками із довідки.
Наша мова …., і …, і …, і …, і …, і …
( Довідка : рідна, багата, калинова, щира, медова, милозвучна, українська, батьківська, материнська, чарівна, веселкова, співуча, ласкава)
А)
1 група – лінь-лінива-ж.р.
2 група-краса-красиве-с.р.
3 група-радість-радісний-ч.р.
Б)
-Виберіть з ряду прикметники , вкажіть рід.
1 група . Шелестить, зимова, сніжна, зима
2 група. Веселий, шелест, дзвінкий, радісні
3 група. Щира, осінь, блакитне, яскраве
В)
-Доберіть антоніми
1 група. Зимовий-літній
2 група- Веселі-сумні
3 група- Солодка-гірка
Бджола мала, білий хліб родить
На чорній землі а пізня сльози ллє
Рання пташка росу п’є, а й та працює
1 варіант 2 варіант
1 б 1 в
2 а 2 б
3 а 3 а
4 а 4 б
5 в 5 в
ІІІ. Заключна частина
Працьовиті. Активні. Творчі. Уважні.
Пам’ятайте, любі діти,
Істина така проста:
Найцінніше в усім світі-
Це любов і доброта.
С. 102, вправа 10. Скласти розповідь про одного з хлопчиків.
С.102, вправа 9 .
С.102, вправа 8. Скласти 3-4 словосполучення прикметника з іменником
5. Гра «Мій настрій»