Позакласний захід "Математичний аукціон -розпродаж речей- геометричних фігур"

Про матеріал
Матеріал підготовлено для проведення математичного тижня для учнів 7-8класів з метою актуалізації знань з геометрії, розвику пізнавального інтересу.
Перегляд файлу

Тиждень  математики

МАТЕМАТИЧНИЙ АУКЦІОН – РОЗПРОДАЖ РЕЧЕЙ – ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР

для учнів 7-8 класів

Мета: виховувати інтерес до вивчення математики; зацікавити учнів та викликати у них бажання брати участь у конкурсах та іграх; охопити якомога більшу кількість учнів; дати додаткові знання про геометричні фігури, історію їх виникнення;розвивати вміння аналізувати та порівнювати геометричних фігур з реальними речами повсякденності.

Ця гра приносить учням велике задоволення. На аукціоні діти використовують математичні гроші ( «цифри») для придбання бажаної речі, які «заробили» за активну участь у заходах та за творчі роботи з математики за тиждень.

Загальні правила аукціону:

ведучий називає початкову ціну;

якщо ви готові придбати лот за цю ціну, повинні підняти руку;

якщо це зробив хтось інший, цей лот ви можете придбати вже за більшу ціну;

Можна друзям, однокласникам обєднати  свої математичні гроші («бали»), це збільшить ваші шанси на придбання бажаної речі.

Перед торгами річ рекламується в жартівливій формі. Про продаж речі повідомляє гонг.

 (Ведуча оголошує мету заходу та загальні правила аукціону)

Лот № 1

Початкова ціна – 1«бал»

Унікальний предмет, який використовується на всіх уроках, а особливо на уроках геометрії і креслення. Має властивість зникати, коли дуже потрібний. Він може бути будь-якого кольору, косметичний і простий.

Відповідь (олівець)

Лот № 2

Початкова ціна – 2 «бали»

Цей предмет має форму фігури, яку греки назвали «календар». Використовується не тільки в домашніх умовах, а й у школі. З нього можна зробити універсальну математичну шпаргалку, і ще залишиться на особисті потреби.

Відповідь (туалетний папір)

Лот № 3

Початкова ціна – 2«бали»

Ця річ може використовуватись на уроках математики у виховних цілях. Має форму прямокутника, на якому нанесена шкала. Допомагає у різних вимірюваннях.

Відповідь (лінійка)

Лот №4

Початкова ціна – 1 «бал»

Цей лот нагадує паралелепіпед, використовується господинями для миття посуду. У школі ним можна знищувати все, що писалось під час уроку.

Відповідь (губка)

Лот № 5

Початкова ціна – 2 «бали»

Це предмет у вигляді математичної фігури, яку використовував Піфагор при доведенні своєї знаменитої теореми. В геометрії використовується для побудови прямих кутів. Такої форми був перший торт «Наполеон» (правильніше, тістечко), який спекли на честь перемоги над Наполеоном Бонапартом. Він мав форму його відомого капелюха.

Відповідь (косинець)

Лот № 6

Початкова ціна – 2 «бали»

Річ, для деяких учнів цікавіша за математику. В основному використовується у спорті, хоча досліди з нею можна робити на геометрії і фізиці. Форма цього предмета нагадує глобус.

Відповідь (тенісна кулька)

Лот № 7

Початкова ціна – 1 «бал»

Цей лот в основному прямокутної форми, але буває і інших форм. Часто його роблять своїми руками. За допомогою нього можна швидко знайти сторінку книги, де ви закінчили читати.

Відповідь (закладка для книг)

Лот №8

Початкова ціна – 5 «балів»

Цікава геометрична фігура з отвором посередині. Улюблена річ Стецька. Буває з маком, будь-яких розмірів. Люблять дорослі і малі.

Відповідь (бублик)

Лот № 9

Початкова ціна – 2 «бали»

Цей предмет часто використовують у народних іграх як діти, так і дорослі. В основному – квадратної форми, різних розмірів, з гарними візерунками. Виготовляється з тканини.

Відповідь (носова хустинка)

Лот № 10

Початкова ціна – 2 «бали»

Річ, яка може служити і записною книжкою, і чернеткою на уроках. Часто використовується для автографів відомих людей.

Відповідь (блокнот)

Лот № 11

Початкова ціна – 1 «бал»

Цей лот у вигляді паралелепіпеда, буває і інших форм. Використовується  на уроках геометрії, малювання , креслення.

Відповідь (ластик)

Лот № 12

Початкова ціна – 1 «бал»

Предмет, який любить в основному всі. Буває різних форм у різних обгортках. Ним не можна захоплюватись – заробите карієс.

Відповідь (цукерка)

Лот № 13

Початкова ціна – 2 «бали»

Річ у форму кулі. Містить в собі багато вуглеводів, особливо вітаміну С. Буває великим і малим, червоним, жовтим і зеленим.

Відповідь (яблуко)

Лот №14

Унікальний предмет, який використовується на всіх уроках. Має властивість зникати, коли дуже потрібний. Він може бути прямокутної форми, товстим або тонким.

Відповідь (зошит)

(ведуча підводить підсумки по продажу речей-фігур, яку фігуру «продано» найдорожче, яку – найдешевше)

Ведуча. Ось і закінчився наш аукціон. Памятаймо, що математика – безмежна, як світ, і міститься в ньому. Все, що нас оточує, повязане тою чи іншою мірою з математикою.

Вчіть математику, любіть математику, захоплюйтесь нею – Царицею наук! Всього вам найкращого!

 

 

 

 

 

docx
Додано
4 листопада 2019
Переглядів
805
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку