Позакласний захід "Щоб у серці жила Батьківщина"

Про матеріал

Матеріал може бути використаний для впровадження в практику вчителями початкових класів на уроках літературного читання та в позакласній роботі. Мета:розширити знання учнів про край, де вони народились і живуть, про Батьківщину; виховувати почуття любові до рідної країни, гордості за за красу Вітчизни та її людей.

Перегляд файлу

Позакласний захід

Тема:   Щоб у серці жила Батьківщина

Мета:  Розширити знання учнів про край, де вони народилися і живуть, про Батьківщину; виховувати почуття любові до рідної країни, гордості за красу Вітчизни та її людей.

Епіграф: «Виростай, дитино, й памятай,

                   Батьківщина – то найкращий край».

                                                         (Д. Павличко)

Хід заходу:

І. Організаційний момент.

Сьогодні в нашій країні свято науки та знань. Свято веселе і чудове, бо ми живемо у вільній і незалежній державі – Україні, де всі діти й дорослі мають право на навчання, на одержання потрібних знань. У цей вересневий день тисячі учнів і студентів сядуть за парти. Бо без знань, без науки не обійтись жодному з нас. Кожен може досягти своїх вершин у житті. Усе це нам дає наша держава.

Сьогодні ми з вами поведемо мову про найдорожче серцю кожної людини. Нехай тему нашої розмови підкажуть такі рядки вірша:

Красивий, щедрий, рідний край

І мова наша солов′їна,

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься … (Україна).

Так, сьогодні ми з вами будемо говорити про найдорожче серцю кожної людини – про свою Батьківщину.

Отже, Батьківщина – це земля, де ми народились і живемо. Батьківщина – це рідна мова, якої навчили вас мама й тато. Наша Батьківщина – це Україна – одна з найбільших держав Європи.

24 серпня 1991 року – день народження нашої незалежної держави.  Цього дня Україну було проголошено незалежною самостійною державою. А зараз на честь свята нашої України ми колективно складемо вірш.

Я читатиму початок, а ви додавайте хором слова:

На землі великій є одна країна:

Гарна, неповторна, мила …(Україна).

І живуть тут люди добрі, працьовиті,

І скажу до речі, ще й …(талановиті).

Землю засівають і пісні співають,

На бандурі грають і вірші …(складають).

Щоб жила і раділа кожна кожна родина,

Щоб була щаслива наша …(Батьківщина)!

ІІ. Вікторина «Моя Батьківщина».

1.Асоціативний кущ.

Що таке Батьківщина? (Вітчизна, край, рідна земля, Україна, рідна мова, солов′їна пісня, рідна домівка, держава).

2. Бліц - турнір «Що я знаю про Україну?»

  • Як називається наша Батьківщина?
  • Столиця України …
  • Найбільша річка України?
  • Хто президент України?
  • Яка мова в Україні є державною?
  • Область, в якій ми живемо, називається…
  • Місто, де ми живемо…
  • Основний закон України?
  • Що символізують кольори українського прапора?
  • Урочиста пісня, що є символом держави?
  • Які моря омивають Україну?
  • Найвідоміша книга Т.Г.Шевченка?
  • Як називається найвища гора Карпат? (Говерла)
  • Чим прикрашали помешкання в давнину? (Рушниками)
  • Як називають людей, які проживають в Україні?
  • Урочиста пісня, що є символом держави?
  • Як називають наш герб? (Тризуб)
  • Яке слово читається в тризубі? (Воля)
  • Чим прикрашають голову українські дівчата?
  • Чи має право громадянин України розмовляти російською мовою
  • Мешканець Запорізької Січі. (Козак)

3.Загадки.

1. В лісі вирізана, гладенько витесана,

Співає, заливається, як називається? (Сопілка)

2. Маленький, сіренький, по гаях літає, уночі співає? (Соловей)

3. Які ноги заввишки, такий ніс завдовжки. (Лелека)

4. Як дерево називається, що влітку в пух одягається? (Тополя)

5. У зеленолистім, у у червоному намисті

Видивляється у воду на свою хорошу вроду. (Калина)

6. Цвіте синьо, лист зелений квітник прикрашає,

Хоч мороз усе побив – його не займає. (Барвінок)

7. Стоїть при дорозі на одній нозі,

Голова мала, а в ній насининок тьма. (Мак)

8. Символічний знак, ключ до історії, роду , міста, держави. (Герб)

9. Наш стяг – пшениця у степах

Під голубим склепінням неба. (Прапор)

4.Народні свята та народна символіка.

1. Як називається старовинна українська обрядова різдвяна пісня? (Колядка)

2. Як називається велика кругла хлібина з прикрасами, яку випікають на весілля? (Коровай)

3.Національний символ України. Його дарують, ним обмінюються  у Великоднє свято? (Писанка)

4. Чим прикрашають ікони на покуті? (Рушниками)

5. Кущ, оспіваний в українських народних піснях, символ дівочої вроди. (Калина)

6. Національний символ України, матері дарують його своїм дітям на щастя, на долю, відряджаючи у далеку дорогу. (Рушник)

7.Квіти, сплетені в коло, якими прикрашають голову. (Вінок)

ІІІ. Фізхвилинка.

-Якщо ви знаєте, що наша держава сильна, коли єдина – дайте один одному руку.

-Якщо ви вважаєте, що кожен повинен любити і піклуватися про нашу Батьківщину – сплесніть у долоні.

-Якщо ви вивчаєте рідну мову, дбаєте про її чистоту – сплетіть руки вгорі.

-Якщо ви впевнені, що треба з повагою ставитися до Герба, Прапора і Гімну – встаньте.

ІУ. Дешифрувальник.

1.номуКож имла явос ростона. (Кожному мила своя сторона)

2.зеБ тьківБанищи маєне долиню. (Без батьківщини немає людини)

У. «Чарівні окуляри».

Дібрати слова-ознаки, які характеризують українця або українку.

Наприклад: українець (який?) – хоробрий, завзятий, щирий, працьовитий…)

УІ. Закінчи прислів′я.

  1. Хліб сіль їж, а (…правду ріж).
  2. Слово не горобець…(вилетить – не спіймаєш).
  3. Заліз кіт на сало і…(кричить  - мало).
  4. Праця годує, а …(лінь марнує).
  5. Гостре словечко …(коле сердечко).
  6. Хочеш їсти калачі …(не сиди на печі).
  7. Всюди добре, а …(вдома найкраще).
  8. Кожному мила …(рідна сторона).
  9. Батьківщина – мати…(умій за неї постояти).
  10. Людина без Вітчизни, …(як соловей без пісні).

 

 

УІІ. Гра «Сонце Батьківщини».

Перерахуйте все найкраще, що подарувала вам Батьківщина (родину, друзів, улюблене заняття, тваринку, місце відпочинку, батьків, квіти, поля, море, ліси …). (На дошці можна зобразити сонце Батьківщини. Від сонця повинно відходити стільки промінців, скільки хорошого перерахували діти).

УІІІ. Конкурс віршів про Україну.

Учні готують самостійно вірші про Україну.

ІХ. Подарунок для любої Батьківщини.

Учні отримують чистий аркуш, на якому повинні зобразити, якою вони уявляють свою Батьківщину в майбутньому. (Малюнки вивішують).

Х. Підсумок уроку.

Сьогодні ми ще раз пригадали українські звичаї, традиції та символи нашої держави. Бо знати та шанувати їх потрібно завжди, адже ми з вами живемо в Україні, у нашім ріднім краї. А велика, священна і прекрасна любов до Батьківщини жила, живе і житиме в усіх чесних і щирих серцях.

     Кожен із нас знає, можливо чули від батьків, у школі, бачили по телебаченню, що зараз дуже нелегко на Батьківщині. А особливо тим хлопцям солдатам-патріотам, які її відстоюють. Тому я впевнена, що кожен із нас підтримує, зичить їм наснаги, терпіння та віри в перемогу.

     Тому пропоную всім помолитися за неї.

(Учениця зі свічкою в руках читає вірш)

Молитва за Україну

Боже великий, єдиний,

Нам Україну храни,

Волі і світу промінням

Ти її осіни.

Світлом науки і знання

Нас, дітей, просвіти,

В чистій любові до краю,

Ти нас, Боже зрости.

Молимось, Боже єдиний,

Нам Україну храни,

Всі свої ласки-щедроти

Ти на люд наш зверни.

Дай йому волю, дай йому долю,

Дай доброго світу,

Щастя дай, Боже, народу

І многая, многая літа.

Учитель:

     Ви зібрали букети квітів, якими ми уквітчаємо карту України і цим самим побажаємо процвітання нашій державі.

http://refs.in.ua/chislo-i-cifra-sklad-chisla-skladannya-prikladiv-na-dodavannya/3924_html_m6fa6ee16.jpg 

http://starylev.com.ua/files/news/vijna_i_ukr_0.png

docx
До підручника
Літературне читання 2 клас (М. Зоряна)
Додано
31 березня 2018
Переглядів
986
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку