Практична робота з геометрії "Мистецтво орігами"

Про матеріал
Матеріал містить методичну розробку з геометрії для учнів 7-го класу, яку доцільно використовувати під час вивчення теми "Трикутник".
Перегляд файлу

Практична робота з геометрії «Орігамі»

Мета: закріплення знання трьох ознак рівності трикутників і властивостей рівнобедреного трикутника; ознайомлення учнів з мистецтвом орігамі; навчити створювати фігури тварин технікою орігамі та визначати роль геометричних знань і умінь про трикутник;  розвиток дрібної моторики, просторового мислення та уяви, творчих здібностей, уміння працювати за алгоритмом; виховання стійкого інтересу учнів до вивчення геометрії та вміння розпізнавати елементи геометрії у мистецтві та навколишньому середовищі

Засоби і матеріали: схеми для виготовлення тварин, папір для орігамі, ножиці  

Хід уроку

  1. Актуалізація опорних знань.

Питання до учнів:

  • Сформулюйте І, ІІ, ІІІ ознаки рівності трикутників.
  • Який трикутник називається рівнобедреним?
  • Які властивості має рівнобедрений трикутник?
  1. Повідомлення нових знань:

Оригамі (оріґамі, яп. 折り紙 орі — «складати», камі — «папір», тобто «складений папір»)  мистецтво складання паперу. Метою цього мистецтва є створення витворів шляхом використання схеми геометричних згинів і складок.

В оригамі використовуються небагато різних згинів, але вони можуть бути скомбіновані багатьма способами й утворювати дуже складні фігури. Зазвичай фігури оригамі складають без розрізів з квадратного аркуша, сторони якого можуть бути різних кольорів.

Початок роботи зазвичай починається за однією з наведених на Мал.1-3 схем.

 

C:\Users\1\Downloads\IMG_20210314_165852.png

Мал. 1

C:\Users\1\Downloads\IMG_20210314_170850.png

Мал. 2

 

C:\Users\1\Downloads\IMG_20210314_165809.png

Мал. 3

 

Запитання для учнів:

  • Знадіть на Мал.1 і Мал.2 рівні трикутники, доведіть їх рівність.
  • Доведіть, шо на Мал. 3 знайдена точка - центр аркуша.

 

  1. Практичне завдання:

Користуючись схемами, зробіть з паперу фігурки лисички, жирафа, голуба, метелика. В ході роботи намагайтесь розпізнавати рівні трикутники, рівнобедрений трикутник та його властивості.

C:\Users\1\Downloads\16-39-51-3b169b161a3c0df807bb301098adf6a2.jpgC:\Users\1\Downloads\19-29-45-colourbox19346770-data.jpg

C:\Users\1\Downloads\16-34-34-c0f50ea45d3afe9f632fbfbc9687c813.jpgC:\Users\1\Downloads\16-34-12-3e0a74793ab00f52f048ae8fa343d2f2.jpg

 

  1. Рефлексія.

Питання до учнів:

  • Основою для якого сучасного виду мистецтва є геометрія?
  • Які геометричні поняття, фігури, властивості були використані нами для створення фігур технікою орігамі?

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Самікова Ірина Олександрівна
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Геометрія, 7 клас, Матеріали до уроків
Інкл
Додано
6 жовтня 2022
Переглядів
324
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку