ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС СВЯТКУВАННЯ НОВОРІЧНИХ СВЯТ

Про матеріал
Незабаром розпочнуться новорічні та різдвяні свята, але якщо ви хочете їх провести весело і без пригод, зверніть увагу на дотримання деяких правил під час підготовки та проведення святкових урочистостей.
Перегляд файлу

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС СВЯТКУВАННЯ НОВОРІЧНИХ СВЯТ

Незабаром розпочнуться новорічні та різдвяні свята, але якщо ви хочете їх провести весело і без пригод, зверніть увагу на дотримання деяких правил під час підготовки та проведення святкових урочистостей.

Щоб не трапилось біди:

встановлюйте ялинку на стійкій основі так, щоб гілки не торкалися до стін і стелі та були на безпечній відстані від електроприладів і побутових печей;

не встановлюйте ялинку на високій підставці (стілець, табуретка, журнальний столик тощо);

поставте стовбур ялинки у відро з мокрим піском і час від часу зволожуйте його;

не запалюйте на ялинці свічки, бенгальські вогні, а також саморобні електрогірлянди, не направляйте в її бік хлопавки;

пам’ятайте, особливо небезпечним на ялинці є золотаво-сріблястий дощик з алюмінієвої фольги (навіть якщо він фабричного виготовлення), який може замкнути електрогірлянду;

не забувайте, діти можуть перебувати біля ялинки з увімкненою гірляндою тільки у присутності дорослих, вимикайте її, коли виходите з кімнати;

покладіть неподалік від ялинки декілька пакетів з піском, поставте ємність з водою, покладіть стару ковдру, приготуйте електричний ліхтарик;

з метою запобігання виникненню пожежі можна обробити ялинку спеціальним вогнестійким розчином.

Якщо ялинка вже запалала - беріть швидко ковдру чи рядно, намочуйте їх у воді й накривайте ялинку або просто залийте її водою. Якщо ж Ви самі не в змозі справитися з вогнем – негайно викликайте пожежно-рятувальну службу за номером „101”.

Правила безпеки при використанні піротехнічних виробів:

купуйте лише ліцензовані піротехнічні вироби;

використовуйте їх відповідно до інструкцій, розміщених на виробі;

застерігаємо, що користування такими піротехнічними виробами в приміщенні категорично забороняється;

батьки, пам'ятайте: в жодному разі не залишайте сірники, запальнички, бенгальські вогники та інші піротехнічні засоби у легкодоступних для дітей місцях, не дозволяйте малюкам самим бавитися з такими іграшками.

Ваші дії при загоранні електрогірлянди

При загоранні електрогірлянди негайно вийміть з розетки вилку електроприладу (вона повинна бути в легкодоступному місці) чи вимкніть автоматичні запобіжники (викрутіть пробки) в електрощиті. Подзвоніть у пожежно-рятувальну службу (телефон 101). Зваліть ялинку на підлогу, щоб полум’я не піднімалось угору (можуть зайнятися шпалери та штори), накиньте на неї ковдру, закидайте вогонь піском чи залийте водою (якщо це жива ялинка).

Синтетична ялинка горить швидше, при цьому матеріал, з якого вона виготовлена, плавиться і розтікається, виділяючи отруйні речовини. Гасити водою полімери, які горять, небезпечно, бо можливе розкидання іскор і розплавленої маси. Не торкаючись до палаючої синтетичної ялинки голими руками, накиньте на неї цупке покривало і засипте піском.

До прибуття пожежників постарайтеся за допомогою піску та води ліквідувати осередок пожежі або хоча б не допустити розповсюдження вогню, накинувши на речі, які зайнялися від пожежі, цупку мокру тканину чи ковдру. Ні в якому разі не відчиняйте вікна та двері, оскільки протяг ще більше розідме полум’я. Якщо загасити пожежу неможливо, то щільно зачиніть двері в кімнату, де вона виникла, повідомте сусідів та за необхідністю виведіть людей в під’їзд.

Новий рік – свято, яке зустрічають із сім’єю та хорошими друзями. Однак не залишайте в Новорічну ніч без нагляду дітей: своїми неконтрольованими діями вони можуть накоїти багато лиха.

Нехай Новий рік та різдвяні свята будуть щасливим для Вас і Ваших рідних!

 

docx
Додав(-ла)
Чаус Людмила
До підручника
Основи здоров`я 9 клас (Бех І. Д., Воронцова Т. В., Пономаренко В. С., Страшко С. В.)
Додано
2 січня
Переглядів
247
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку