Правила спортивних змагань зі спортивного орієнтування Жиленко Тетяна Миронівна
Номер слайду 2
І. Загальні положенняІІ. Види змагань. III. Організаційні засади проведення змагань. IV. Регламент. V. Інформація щодо змагання. VI. Контроль змагань. VII. Умови участі у змаганнях. VIII. Змагання зі спортивного орієнтування бігом (СОБ)ІХ. Змагання зі спортивного орієнтування на лижах (СОЛ)Х. Змагання зі спортивного орієнтування на велосипедах (МТБО)ХІ. Змагання зі спортивного орієнтування трейл (ТРО)XII. Змагання зі спортивного орієнтування рогейн (СОР)
Номер слайду 3
Регламент визначає умови проведення змагання і включає розділи: 1) цілі та завдання заходу; 2) строки і місце проведення заходу; 3) організація та керівництво заходу; 4) учасники заходу; 5) вид заходу (особисті, командні, особисто-командні); 6) програма проведення змагань; 7) безпека та підготовка місць проведення заходу; 8) умови визначення першості та нагородження переможців і призерів; 9) умови фінансування заходу та матеріальне забезпечення учасників; 10) строки та порядок надання заявок для участі у заході; 11) інші умови, які забезпечують якісне проведення конкретного заходу.
Номер слайду 4
Умови участі у змаганнях Учасники змагань. Учасник відноситься до вікової групи від початку до кінця календарного року Учасники змагань поділяються на групи відповідно до статі (Ч – чоловіки, Ж – жінки) та віку. Розподіл учасників за віковими групами: юнаки - чоловіки та жінки від 12 до 18 років (через один рік);юніори - чоловіки та жінки до 20 років (через один рік); молодь - чоловіки та жінки до 23 років;дорослі - чоловіки та жінки від 14 років і старші; ветерани – чоловіки та жінки від 35 років і старші;
Номер слайду 5
Допуск до змагань. До змагань допускаються команди та учасники, які підтвердили участь в установлений термін. Для участі у змаганнях під час реєстрації подаються: іменні заявки відповідної форми, документи, що підтверджують особу та кваліфікацію, страхові поліси. Спортивна етика змагань. Учасник повинен1) знати Правила та Регламент змагань та дотримуватись їх вимог; 2) з повагою ставитися один до одного, до суддів, місцевих жителів тощо; 3) чемно поводитись на місцевості, не залишати після себе сміття на арені; 4) з’явитися на фініш та повідомити Організатора щодо сходження з дистанції.
Номер слайду 6
Екіпірування учасників змагань. На старт учасники змагань з’являються у довільній, але чистій та охайній спортивній формі. Якщо Організаторами не встановлені обмеження, вибір одягу і взуття є вільним. Представник команди зобов’язаний: 1) знати Правила і Регламент та дотримуватись їх; 2) бути присутнім на нараді представників команд; 3) довести до відома учасників інформацію, одержану від Організатора;4) забезпечити своєчасне прибуття учасників на старт, церемонії та інші заходи, зазначені в програмі змагань; 5) не залишати місце проведення змагань до фінішу всіх учасників команди;
Номер слайду 7
Заявки Попередня заявка на участь у змаганнях подається за формою та в терміни, що встановлені Регламентом, доведені через інформаційні бюлетені. Жеребкування. Черговість стартів окремих учасників визначається жеребкуванням. Нарада представників команд. Старт змаганьроздільнийгруповий масовий. Системи відмітки на змаганнях використовуються тільки затверджені
Номер слайду 8
Фініш і хронометраж змагань. Змагання у конкретному виді програми закінчуються для учасників перетином лінії фінішу. Скарги. Скарга на змаганнях подається представником команди, учасником або іншою особою, що має відношення до змагань, з приводу порушення Правил, Регламенту або на дії Організатора. Протести. Протест на змаганнях подається на рішення Організатора з приводу скарги. Протест подається представником команди, учасником, якщо представник відсутній, або тренером. Протести від учасників та команд, які виступають поза конкурсом, не приймаються.
Номер слайду 9
Апеляції. Апеляцію на змаганнях можна подавати до Організації на порушення цих Правил. Апеляція подається лише у письмовій формі представником команди або організацією, що відрядила учасників на змагання. Результати змагань. Особистий результат учасника в одноденних змаганнях у заданому напрямку, за вибором та на розміченій трасі визначається часом проходження всієї дистанції. Церемонії змагань. Організатор зобов’язаний провести церемонію нагородження переможців. Порядок нагородження встановлюється в Регламенті.