Правильно переношу слова з апострофом після префіксів.

Про матеріал
Мета: вчити правильно переносити слова з апострофом після префіксів; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.
Перегляд файлу

 

 

«27»листопада 2020року

Конспект уроку української мови.

Урок № 43.  Правильно переношу слова з апострофом після префіксів

 

Мета: вчити правильно переносити слова з апострофом після префіксів; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови,  до традицій своєї країни.

Обладнання:  мультимедійний комплект,підручник,індивідуальні картки, робочий зошит.

Хід уроку

І. Вступна частина.

1 . Емоційне налаштування.

І знову дзвоник кличе в клас,

Знання нові чекають нас.

Ми дуже любим рідну мову,

Її мелодію чудову,

Тож починаємо урок,

нехай знання ідуть вам впрок.

2. Робота індивідуально за картками 5учнів.

-Давайте пригадаємо з яким розділом ми працюємо?

(З будовою слова)

-А з якою темою уроку ми працювали на попередньому уроці(Спостерігали за вживанням апострофа після  префіксів)

-А що таке префікс? (Частина слова, що стоїть перед коренем, називається префіксом).

-А які префікси ми вже вивчили?(роз-,без-,з-,с-)

-Яке правило ми знаємо про префікси роз-,без-(У префіксах роз-, без- завжди пишемо букву з.

Наприклад: розбудити, безпечний.)

-А що знаємо про префікси з-,с(Префікс с- пишемо перед буквами к, п, т, ф,х.Наприклад: сказав, списав)

3.Робота в зошиті.

Відкриваємо робочі зошити,записуємо сьогоднішнє число,класна робота.Зверніть увагу на екран та спишіть каліграфічну хвилинку.

-Відкладіть ручки в сторону та зробимо гімнастику для очей.Увага на екран.

Слайд 5. Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Робота з підручником. Вправа 1 с.63.

Прочитай групи слів. Пригадай правила переносу слів кожної групи.

-Поясніть , за яким із правил будеш переносити слова з апострофом після префікса. Перевір свою думку за правилом,яке знаходиться на с.63вправа2.

А зараз перевіримо вас.До дошки йде 1учень всі інші працюють в зошиті,Хто впорається найперший,отримає гарну оцінку.

 Вправа 3. Спиши слова, поділяючи їх на склади для переносу. Склади й запиши речення зі словом, яке не можна переносити.

(З'їм.Я сьогодні з'їм два шматочки торта)

Слайд 11-12. Вправа 4. Прочитай повідомлення Родзинки. Випиши слова з апострофом, поділяючи на склади для переносу. Познач у них префікс.

Чи всі слова мають префікс?

Слайд 13. Вправа 5. Напиши розповідь про гіпсові печери за поданими запитаннями.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15. Вправа 6. Разом із сусідом/сусідкою по парті виконайте

завдання Щебетунчика.

Слайд 16. За інтернет-джерелами. Вікіпедія.

Слайд 17-18. Вправа 7. Прочитай текст. Зроби висновок, чи правильно ти зрозумів/зрозуміла  значення  слова  Тернопіль. Побудуй звукову схему цього слова.

 

ІІІ. Заключна частина.

  1. Підсумок.
  2. Рефлексія.

Слайд 19. Рефлексія «Загадкові листи».

Назви колір листа,та дай відповідь на запитання.

  1. Домашнє завдання.

   Вдома вам потрібно повторити попередні правила про префікси, та вміти гарну формулювати їх.

-Оцінювання учнів.

-Урок закінчено,дякую за увагу!

 

 

 

 

Картка І

Утвори слова за допомогою префіксів роз-, без-

                     ... казати


                     ... нести

                     ... бити

                     ... жалісний

                     ... грамотний

                     ... сипати

                     ... кинути

                     ... садити

                     ... надійний

                     ... писати

 


Картка ІІ

Утвори слова за допомогою префіксів роз-, без-


                     ... захисний

                     ... смішити

                     ... малювати

                     ... питати

                     ... в’язати

                     ... совісний

                     ... плести

                     ... з’єднати

                     ... з’їзд


Картка ІІІ

Утвори слова за допомогою префіксів  з-, с-


                        ... казати

                        ... дати

                        ... сипати

                        ... терти

                        ... ховати

                        ... кинути

                        ... писати

                        ... лити

                        ... фотографувати

                        ... шити


 

Картка ІV

Утвори слова за допомогою префіксів  з-, с

... класти

... кипіти

... жати

... творити

... ходити

... робити

... різати

... крутити

... ліпити

                               ... міряти

 

5 картка

— Утворіть 5 слів за допомогою префікса роз-.

_________________________________________________________________________________

 

— Утворіть 5слів за допомогою префікса без-.

_________________________________________________________________________________

 

 

 

1

 

docx
Додано
26 листопада 2020
Переглядів
3434
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку