Тема: Правопис особових закінчень дієслів 1-ої особи дієслова.
Мета: продовжити роботу з розпізнавання дієвідмін дієслів;формувати навички правопису особових закінчень;
розвивати вміння спостерігати ,аналізувати , робити висновки;
виховувати старанність у навчанні
Обладнання: картки, ІКТ.
Тип уроку:засвоєння нових знань.
Зміст уроку
1.Організаційний момент.
1.1.привітання.
Усі сідайте тихо,діти
Домовляймось - не шуміти
Руку гарно піднімати
На уроці не дрімати
А знання мерщій хапати
Щоб не було нам мороки
Всі готові до уроку?
Тож гаразд . Часу не гайно
І урок наш починайте.
2.Актуалізація опорних знань.
2.1.перевірка домашнього завдання-впр.118,взаємоперевірка.
2.2.каліграфічна хвилинка
Готує та проводить учень з високим рівнем навчання.
2.3.вправа «Асоціативний кущ».
-Над якою тему працюємо?(на дошці «Дієслово»)
Учні виходять та вивішують граматичні ознаки дієслова.
2.4.впр.119-коментовано
-Давайте пригадаємо як визначити дієвідміну дієслів.
- Пригадайте як визначити дієвідміну?(на моніторі «Щоб визначити…»)
3.Повідомлення теми,мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
- Ми пригадали як визначати дієвідміну дієслів . Саме дієвідміна впливає на закінчення дієслова,і тому дуже важливо розібратись і запам' ятати,як правильно встановити коли,яке закінчення писати . Тема нашого уроку «Правопис закінчень 1-ої особи дієслів».
-Що ви очікуєте від уроку?
ЗНАЮ НАВЧУСЯ
ХОЧУ ЗНАТИ
4.Первинне сприймання та усвідомлення мат-лу.
4.1. спостереження за мовним мат-лом.
- Які займенники 1-ої особи ви знаєте?
- На які питання відповідають дієслова Теп. та Майб. Часу,якщо відносяться до 1-ої особи?
(запис на дошці :Що роблю?Що робимо?Що зроблю?Що будемо робити?)
Питати,пропонувати,купити,рахувати,важити,кричати,бігти.(на моніторі)
- Виділіть закінчення . Визначте час і дієвідміну.
- Який висновок зробимо?
4.2.створення проблемної ситуації.
- Прочитайте слова (картки)
Ріж…мо ход…мо
Бач…мо погрі…мо
Е чи И
Є Ї
Збереж…мо сто…мо
Запрос…мо друж…мо
- Що ви можете розповісти про ці слова?
- Як би ви написали ці слова?
-Тобто д. 1 ос. Мн. Мають закінчення(на моніторі випливають)-емо-,-ємо-,-имо-,їмо-.
-Але коли яке закінчення писати?Давайте поміркуємо ,а не пов'язано це з дієвідміною.
Пригадаємо попереднє правило.
-А інших особових закінченнях?
-Який висновок можемо зробити.(відповідь на моніторі)
Перевіримо
4.3.виконання впр .- коментовано.
- Давайте правильно напишемо дані слова,користуючись памя' ткою.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
5.Закріплення та осмислення нових знань
5.1.чит.правила-с.65
5.2.впр.121
5.1.списування із завданням(на моніторі)
Самостійне виконання
Уч…мо,пиш…мо,хоч…мо,нос…мо,роб…мо,ріж…мо,клич…мо,про…мо,каж…мо.
5.3.взаємоперевірка(правильні закінчення на моніторі)
6.Підсумок уроку.
6.1.запис та пояснення вик. дом.завдання.
6.2.бесіда
-Продовжіть речення: «Сьогодні на уроці ми…»
- Чи справдились ваші очікування від уроку?
- Що взнали нового?
- Чого навчились?
6.3.бесіда.
- Чи справдились ваші очікування від уроку?
- Що взнали нового?
- Чого навчились?
6.4.оцінювання роботи на уроці учнів.