Тема: “Антиоксиданти. Їх роль у здоровому харчуванні”
Номер слайду 2
Тип проекту: Дослідницький проект
Номер слайду 3
Ідея: Антиоксиданти є запорукою міцного здоров’я людини
Номер слайду 4
Мета проекту: З’ясувати роль антиоксидантів у збереженні здоров’я та краси людини та визначити експерементально кількісний вміст вітаміну С у соках різних виробників.
Номер слайду 5
Завдання: Дізнатися про роль антиоксидантів у зміцненні природних механізмів людського організму; Методом йодометрії дослідити вміст антиоксиданту – аскорбінової кислоти в соках різних виробників та порівняти вміст вітаміну С у їхньому складі; Рекомендувати для вживання соки у зимово-весняний період з найбільшим вмістом вітаміну С.
Номер слайду 6
Антиоксиданти - це речовини, в більшості своїй - вітаміни, які очищають організм від шкідливих молекул, що називаються вільними радикалами. Основними антиоксидантами, які надходять з їжею, є: Вітамін С Вітамін Е Селен Каротин Зокрема, ми розглянемо вітамін С.
Номер слайду 7
Рекомендований щоденний прийом продуктів, що містять вітамін С: Жінкам – 75 міліграмів вітаміну С; Чоловікам – 90 міліграмів; Дітям - 85 міліграмів Максимально допустима доза (для дорослої людини) – 2000 міліграмів; Ці рівні вітаміну С можуть бути легко отримані і без вживання в їжу будь-яких добавок , достатньо мати в своєму раціоні цитрусові, картоплю, полуницю, зелень і т.д.
Номер слайду 8
Продукти, що мають найбільше природних антиоксидантів Ягоди: журавлина, дика чорниця, чорна слива, смородина. Кращими овочами є червона квасоля 3 видів, чорні боби. З горіхів 5-ма кращими будуть пекан, волоські горіхи, лісові горіхи - фундук, фісташки і мигдаль. Зі спецій: гвоздика, мелена кориця, лист материнки, куркума і сушена петрушка. Какао теж входить до цього списку. Досить багато антиоксидантів міститься в чорносливі і родзинках, ожині і суниці, малині та апельсинах, червоному винограді і вишні, капусті і шпинаті, паростках люцерни і брюссельській капусті, броколі і червоному перці , буряках, баклажанах і зерні.
Номер слайду 9
Об’єкт дослідження: соки різних виробників.
Номер слайду 10
Методика проведення експеременту : Спочатку було приготовано розчин крохмалю: 1)Відважили 1г. 2)Розвели у невеликій к-сті холодної води. 3)Вилили в стакан та прокип’ятили 1 хв. Відміряли 20 мл соку і розбавили його водою приблизно до 100 мл. Додали кілька крапель крохмалю.
Номер слайду 11
● Було проведено титрування суміші розчином із масовою часткою йоду 0,125% (спиртовий розчин йоду розбавили у 40 разів) до появи стійкого синього забарвлення, що свідчить про повне окиснення аскорбінової кислоти. ● Обчислення велись виходячи з того, що 1 мл 0,125%-го розчину йоду відповідає 0,875 мг аскорбінової кислоти. ● Даний дослід провели з соками вказаних виробників.
Номер слайду 12
Процес йодометрії: Після поступового додавання розчину йоду до об'єкта дослідження – реакція йодомеризації – рідина почала змінювати свій колір на темно-синій.
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Результати титрування: JAFFA – 4,375 мг. За складом на упаковці – 7,4 мг; “Садочок” – 3,5 мг. За складом на упаковці – не вказано; “Наш сік” – 7,43 мг. За складом на упаковці – не вказано. За встановленими нормами вміст аскорбінової кислоти– не менше 20 мг.
Номер слайду 15
Висновок: “Наш сік” має найбільший вміст вітаміну С – 7,43 мг., при цьому кількість аскорбінової кислоти у продукті не була вказана. Жоден з соків не містить встановлену, необхідну для споживання кількість вітаміну С. Для вживання рекомендуємо соки власного приготування.