Презенація "Пригоди Аліси в країні ілюстраторів"

Про матеріал
Чого варта книжка без малюнків? Майже у кожному видавництві, яке займається дитячою літературою, за почесний обов'язок вважають випустити у світ "свої" "Пригоди Аліси в країні Див". Учням цікаво буде дізнатися про найцікавіші ілюстрації, які супроводжували тексти Льюїса Керролла за усі роки їхнього існування.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

“ Пригоди Аліси в країні ілюстраторів та художників”Білоцерківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №22 Білоцерківської міської ради Київської областіРоботу виконала: вчитель зарубіжної літератури. Юрківська С. Л.

Номер слайду 2

Прототип героїні та перші ілюстраціїПрообразом дівчинки, яка впала в кролячу нору і відправилася у фантастичну пригоду стала 10-річна Аліса Плезенс Лідделл. За задумом Керролла літературній Алісі було близько 7 років. Під час роботи над книгою “Пригоди Аліси під землею” (рукописна назва казки) Льюїс намалював 38 замальовок-ілюстрацій.

Номер слайду 3

Керролл був математиком, тому розумів, що рівень його художньої майстерності аматорський, він звернувся за допомогою до професіонала – Джона Теннієла, відомого англійського карикатуриста. Він намалював 42 ілюстрації для першого видання 1865 року. У його виконанні Аліса помітно подорослішала і стала блондинкою.

Номер слайду 4

Через кілька наступних десятиліть на книжковому ринку Європи та Америки з’являється безліч різноманітних художніх інтерпретацій текстів Керролла. Так, лише за 1907 рік книга перевидається у США (з малюнками Бессі Піз Гутман, на яких Аліса – пухкенька вікторіанська дівчинка з каштановим волоссям) та  у Великобританії, де автором ілюстрацій стає Артур Рекам.

Номер слайду 5

Малюнки Артура Рекама барвисті, мальовничі; художник старанно промалював деталі і зумів передати атмосферу чарівництва.

Номер слайду 6

Аліса за версією Сальвадора ДаліУ казці органічно переплетені реальність і вигадка, фантазія. Твір Керролла визначають як кращий зразок твору в жанрі абсурду. А тому зовсім не дивує той факт, що Сальвадор Далі, відчувши спорідненість, ну ніяк не зміг пройти повз і теж відзначився як творець ілюстрацій.

Номер слайду 7

Номер слайду 8

У 1949 році у видавництві “Harper & Brothers” виходить “Аліса” з яскравими малюнками Леонарда Вісгарда

Номер слайду 9

 У 60-х роках минулого століття список ілюстраторів текстів Льюїса Керролла доповнила скандинавська дитяча письменниця й ілюстраторка Туве Янссон

Номер слайду 10

Цікаво зобразив Алісу англійський поп-арт художник Пітер Блейк 

Номер слайду 11

Також серед авторів найдивовижніших  художніх інтерпретацій “Аліси” ілюстратор легендарної книги Хантера Томпсона “Страх і ненависть у Лас-Вегасі” Ральф Стедман (1973) і фантастична японська художниця Яой Кусама (2012)

Номер слайду 12

Варто згадати акварелі Лізбет Цвергер (1999)

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Оригінальні й дещо похмурі ілюстрації французької художниці Ребекки Дотремер 

Номер слайду 15

Історія про пригоди Аліси переказана на африканський манер. Картинки рясніють яскравими відтінками, з’явилися етнічні мотиви, та й природа стала більш екзотичною. Гармонічно переселити Алісу до чорного континенту вдалося Ерін Тейлор.

Номер слайду 16

Ще одну незвичайну інтерпретацію отримала Аліса у виконанні сучасної Пунам Містри. Молода художниця індійського походження з Англії створила графічні ілюстрації в національному дусі

Номер слайду 17

Аліса в стилі ГапчинськоїСвою версію художнього оформлення казок Керролла створила і Євгенія Гапчинська. Персонаж вийшов самобутнім, замальовки виконані в авторському стилі української художниці. Вона проілюструвала дві книги – “Пригоди Аліси в Країні чудес” і “Аліса в Задзеркаллі”. Аліса Гапчинської – русява дівчинка з очима-гудзиками.

Номер слайду 18

Сьогодні химерна розповідь про подорож дівчинки в Країну чудес та Задзеркалля продовжує привертати увагу  художників,  ілюстраторів, режисерів, розробників ігор, дизайнерів і, що найголовніше, читачів з усього світу.

Номер слайду 19

Дякую за увагу!

pptx
Додано
21 березня
Переглядів
203
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку