Презентація § 28. Національна безпека України 9 клас

Про матеріал
до підручника Основи здоров'я. 9 клас. І. Д. Бех, Т. В. Воронцова, В. С. Пономаренко, С. В. Страшко, 2020
Зміст слайдів
Номер слайду 1

§ 28. Національна безпека України. Білокузьминівський ліцей Костянтинівської міської ради Донецької областіРозробила: Прокоф’єва Л. Р.,практичний психолог, учитель основ здоров’я

Номер слайду 2

ознайомитеся із засадами національної безпеки України;дізнаєтеся про сфери національної безпеки;проаналізуєте основні загрози національній безпеці України. У цьому параграфі ви:

Номер слайду 3

Що впливає на здоров’я населення1. Використовуючи метод мозкового штурму, наведіть приклади загроз національній безпеці України.2. Обговоріть, як пов'язана безпека вашого місця проживання із заходами безпеки на національному рівні.

Номер слайду 4

Засади національної безпеки Україниоб’єктами національної безпеки є:держава — її конституційний лад, суверенітет, територіальнацілісність і недоторканність кордонів.суспільство — його духовні та матеріальні цінності;громадяни — їхні права і свободи;Верховна Рада України 19 червня 2003 року ухвалила Закон України«Про основи національної безпеки України». Згідно з цим документом

Номер слайду 5

Засади національної безпеки Українипринципи забезпечення національної безпеки України:пріоритет прав і свобод людини і громадянина;Національна безпека — це стан захищеності життєво важливих інтересів особистості, суспільства і держави.демократичний цивільний контроль над Воєнною організацієюдержави;чітке розмежування повноважень та взаємодія органів державної влади у забезпеченні національної безпеки;пріоритет договірних (мирних) засобів у розв’язанні конфліктів;верховенство права;використання в інтересах України міждержавних систем тамеханізмів міжнародної колективної безпеки.

Номер слайду 6

Засади національної безпеки України. Пріоритетами національних інтересів України є:гарантування конституційних прав і свобод людини і громадянина;розвиток української нації, а також самобутності громадян усіхнаціональностей, що становлять український народ;захист державного суверенітету і територіальної цілісності;інтегрування в європейську і світову спільноту.зміцнення інтелектуального потенціалу українського народу, йогофізичного і морального здоров’я;забезпечення екологічно безпечних умов життєдіяльності грома-дян і суспільства;розвиток громадянського суспільства, його демократичних інститутів;збереження та зміцнення науково-технічного потенціалу;досягнення національної злагоди і стабільності;налагодження відносин з усіма державами;створення соціально орієнтованої ринкової економіки;

Номер слайду 7

Сфери національної безпеки. Економічна безпека— це здатність держави задовольняти потреби суспільства у необхідних товарах та послугах і створювати умови для сталого розвитку економіки в майбутньому. Нині економічній безпеці України загрожують застарілі технології, корупція, економічні злочини, низька ефективність державного управління економікою, значні диспропорції в розвитку регіонів, політична нестабільність і недостатні обсяги інвестицій. Великих економічних втрат Україна зазнала внаслідок агресії Російської Федерації та її втручання у всі сфери життя.

Номер слайду 8

Сфери національної безпеки. Продовольча безпека. Рівень продовольчої безпеки впливає на рівень соціального, політичного та економічного спокою в державі. Забезпеченість продуктами харчування залежить від багатьох чинників. На деякі з них люди не можуть вплинути (наприклад, погодні умови — повені, посухи). Для запобігання продовольчим кризам створюються національні резерви стратегічних продуктів — зерна, цукру, м’яса тощо.

Номер слайду 9

Сфери національної безпеки. Воєнна безпека— Сучасна Україна потребує компактної, мобільної, добре підготовленої армії, здатної забезпечити обороноздатність держави в умовах агресії Російської Федерації. З огляду на це відбувається процес реформування Збройних сил України відповідно до стандартів НАТО. Важливою складовою цієї реформи є запровадження контрактної служби в армії. Проходження військової служби у добровільному порядку (за контрактом) або за призовом здійснюється громадянами України, яким на момент призову виповнилося 18 років. Іноземці та особи без громадянства можуть проходити військову службу тільки за контрактом.

Номер слайду 10

Сфери національної безпеки. Екологічна безпека. Екологічна безпека — напрям національної безпеки, що характеризується здатністю держави забезпечити сталий розвиток суспільства. Екологічна ситуація в Україні — одна з найбільш неблагополучних у світі і щодо освоєності території, і за показниками забруднення довкілля. Забруднення довкілля негативно впливає на стан здоров’я людей. Зростає захворюваність, зменшується потенціал трудових ресурсів, знижується продуктивність праці. Нейтралізація екологічних загроз потребує величезних ресурсів.

Номер слайду 11

Сфери національної безпекиІнформаційна безпека. У будь-якому суспільстві існують такі важливі явища, як інформаційне поле і громадська думка. Масштаби інформаційних впливів і швидкість формування громадської думки увесь час зростають. Наявність глобального інформаційного простору — дуже позитивне явище, що сприяє взаємному збагаченню культур, посиленню зв’язків між народами та окремими людьми. Водночас це уможливлює інформаційну експансію інших держав, що становить реальну загрозу національній безпеці. Інформаційні війни є ознакою нашого часу, стають дієвою альтернативою навіть збройним конфліктам. Адже нерідко за допомогою інформаційного пресингу можна сформувати бажану громадську думку й у такий спосіб вплинути на політичну ситуацію в іншій країні.

Номер слайду 12

За допомогою інформації, наведеної на с. 199–201, назвіть основні загрози національній безпеці України. Наведіть конкретні приклади. Загрози національній безпеці України. У політичній сфері:• посягання на конституційний лад і державний суверенітет України;• втручання у внутрішні справи України з боку інших держав;• наявність сепаратистських тенденцій в окремих регіонах та у певних політичних сил в Україні;• масові порушення прав громадян в Україні та за її межами;• загострення міжетнічних і міжконфесійних відносин;• порушення принципу розподілу влади;• поширення корупції в органах державної влади;• невиконання чи неналежне виконання законних рішень органів державної влади та місцевого самоврядування;• відсутність ефективних механізмів забезпечення законності, правопорядку, боротьби зі злочинністю, особливо з її організованими формами, та тероризмом;• прояви сепаратизму.

Номер слайду 13

За допомогою інформації, наведеної на с. 199–201, назвіть основні загрози національній безпеці України. Наведіть конкретні приклади. Загрози національній безпеці України. В економічній сфері:• істотне скорочення внутрішнього валового продукту;• неефективність системи державного регулювання економічних відносин;• нестабільність у правовому регулюванні відносин у сфері економіки;• наявність структурних диспропорцій, монополізму виробників, перепон становленню ринкових відносин;• нерозв'язаність проблеми ресурсної, фінансової та технологічної залежності національної економіки від інших країн;• неконтрольований відплив за межі України інтелектуальних, матеріальних і фінансових ресурсів;• криміналізація суспільства, діяльність тіньових структур.

Номер слайду 14

За допомогою інформації, наведеної на с. 199–201, назвіть основні загрози національній безпеці України. Наведіть конкретні приклади. Загрози національній безпеці України. У соціальній сфері:• низький рівень життя та соціальної захищеності значних верств населення;• неефективність державної політики щодо подолання бідності;• зниження можливостей здобуття якісної освіти представниками бідних прошарків суспільства;• зниження рівня здоров’я населення, незадовільний стан системи його охорони;• тенденції моральної та духовної деградації в суспільстві;• неконтрольовані міграційні процеси в країні.

Номер слайду 15

За допомогою інформації, наведеної на с. 199–201, назвіть основні загрози національній безпеці України. Наведіть конкретні приклади. Загрози національній безпеці України. У воєнній сфері:• посягання на державний суверенітет України та її територіальну цілісність;• нарощування поблизу кордонів України угруповань військ та озброєнь, які порушують співвідношення сил, що склалося;• військово-політична нестабільність, конфлікти в сусідніх країнах;• можливість застосування ядерної зброї та інших видів зброї масового ураження проти України;• зниження рівня боєздатності Збройних сил держави;• політизація силових структур держави;• створення та функціонування незаконних збройних формувань.

Номер слайду 16

За допомогою інформації, наведеної на с. 199–201, назвіть основні загрози національній безпеці України. Наведіть конкретні приклади. Загрози національній безпеці України. В екологічній сфері:• значне антропогенне порушення і техногенна перевантаженість території України, негативні екологічні наслідки Чорнобильської катастрофи;• неефективне використання природних ресурсів, широкомасштабне застосування екологічно шкідливих і недосконалих технологій;• неконтрольоване ввезення в Україну екологічно небезпечних технологій, речовин і матеріалів;• негативні екологічні наслідки оборонної і військової діяльності, що особливо відчутно в зоні антитерористичної операції на неконтрольованих Україною територіях.

Номер слайду 17

За допомогою інформації, наведеної на с. 199–201, назвіть основні загрози національній безпеці України. Наведіть конкретні приклади. Загрози національній безпеці України. В науково-технологічній сфері:• невизначеність державної науково-технологічної політики;• відплив інтелектуального та наукового потенціалу за межі України;• науково-технологічне відставання України від розвинутих країн;• зниження рівня підготовки висококваліфікованих наукових та інженерно-технічних кадрів. В інформаційній сфері:• прояви обмеження свободи слова та доступу до публічної інформації;• невиваженість державної політики в інформаційній сфері;• комп’ютерна злочинність і комп’ютерний тероризм;• інформаційна експансія з боку інших держав;• витік інформації, яка становить державну таємницю, та конфіденційної інформації, що є власністю держави;• намагання маніпулювати суспільною свідомістю, зокрема через поширення недостовірної, неповної або упередженої інформації.

Номер слайду 18

У зв’язку з агресією Російської Федерації та окупацією частини території України Рада національної безпеки і оборони України у травні 2015 року схвалила Стратегію національної безпеки і оборони.

Номер слайду 19

Номер слайду 20

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ1. Опрацювати  § 28. Національна безпека України2. Робота у зошиті: запишіть хто є об’єктами національної безпеки, її приорітети та її принципи (слайди 4,5,6 або ст. 195-196 )3. Виконати тест за посиланням

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 4
Оцінки та відгуки
  1. Жеребко Лариса Вікторівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Юсин Надія Улянівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. жабіцька жанна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  4. Луференко Наталія
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
Показати ще 1 відгук
pptx
До підручника
Основи здоров`я 9 клас (Бех І. Д., Воронцова Т. В., Пономаренко В. С., Страшко С. В.)
Додано
6 листопада 2022
Переглядів
15660
Оцінка розробки
5.0 (4 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку