Презентація "Білки як високомолекулярні сполуки. Хімічні властивості білків. Біологічні функції білків"

Про матеріал
Презентація до уроку хімії в 10 класі на тему "Білки як високомолекулярні сполуки. Хімічні властивості білків. Біологічні функції білків"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Білки як високомолекулярні сполуки. Хімічні властивості білків. Біологічні функції білків. Викладач хімії ЧПЛАСПогорецька Г. Я.

Номер слайду 2

Білки – високомолекулярні сполуки

Номер слайду 3

Склад білків

Номер слайду 4

Будова білків. Рівні структурної організації білків

Номер слайду 5

Будова білків

Номер слайду 6

Хімічні властивості білків. Денатурація білків

Номер слайду 7

Хімічні властивості білків. Денатурація білків. Чинники, які зумовлюють денатурацію білківхімічніфізичніКонцентровані розчини кислот і лугів. Сполуки важких металічних елементів. Органічні розчинники. Отрути рослинного й тваринного походження. Сечовина у високих концентраціх. Високі температури. Ультрафіолетове й радіоактивне опромінення. Механічний уплив (наприклад, вібрація)

Номер слайду 8

Хімічні властивості білків. Гідроліз білків

Номер слайду 9

Хімічні властивості білків. Кольорові реакції білків

Номер слайду 10

Біологічні функції білків{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Функція білків. Приклади Структурна Структурні білки (керотин, колаген та інші) є основним матеріалом цитоплазми та оболонки кожної клітини, входять до складу сполучної та кісткової тканин. Структура і властивості шкіри, пір'я, рогових покривів, нігтів, волосся, м'язів зумовлені наявними в них білками. Каталітична Ферменти прискорюють хімічні реакції в організмах. В організмі людини виробляється та діє близько 2 тисяч видів ферментів, наприклад, пепсин, ліпаза. Транспортна Прикладом білка, що виконує транспортну функцію в більшості хребетних тварин і в організмі людини, є білок крові — гемоглобін. Цей білок транспортує кисень і вуглекислий газ. Захисна Завдяки захисним білкам, які ще називають антитілами, організм захищає себе від впливу шкідливих бактерій і вірусів, виробляє імунітет — несприйнятливість до збудників хвороб та деяких отрут. Резервна Наприклад, насіння бобових, яйця птахів, ікринки риб і земноводних містять значний запас білків, які слугують джерелом енергії та поживних речовин для молодого організму. Енергетична Білки, як жири та вуглеводи, є джерелом енергії для організмів. Так, унаслідок розщеплення в клітині 1 г білка вивільнюється близько 17,2 к. Дж енергії. Скорочувальна Тіла людей і багатоклітинних тварин приводяться в рух завдяки білкам актину й міозину, що містяться в м'язовій тканині.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Ткаченко Руслана
    Я у захваті! Дякую, колего!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
4 квітня 2020
Переглядів
14752
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку