Козацтво – це унікальне явище у світі, військово-патріотичний рух. Як і подобає лицарському ордену закритий від цікавості сторонніх. Малочислені публікації в пресі та незначна інформація про діяльність козацьких організацій на телебаченні майже не відповідають дійсності.
Сучасне козацтво з успіхом діє і поширюється в усьому світі. Воно не може існувати без віри і служіння державі. Козацькі організації стоять відокремлено і у загальній масі громадських організацій світу.
Козацтво перетерпіло великі зміни, в ньому проходить тихий і непомітний для широкої громадськості процес активного становлення. У світі не існує єдиного координаційного центру управління козацтвом, тому немає єдиного козацького руху, незважаючи на тісний взаємозв'язок організацій з різних країн. Проте в їхній діяльності однакова мета, основні завдання, напрямки та форми роботи. Козацькі організації з різних країн підтримують тісний зв'язок між собою, допомагаючи одна одній в фінансово-економічній, політичній,культурній екологічній та інших діяльностях. Козацький рух у світі стає все більш організованим і згуртованим навколо своїх країн.
Враховуючи історичні уроки з життя козацтва, незмінний менталітет козаків, непротестного, провладного і стабільно консервативного у своїх симпатіях, козацтво довгі століття було опорою, правонаступником без винятку всіх історичних гілок українського козацтва, які стояли на державницьких, самостійницьких засадах відновлення незалежності та розбудови України.
Основним джерелом роботи є історичні та наукові статті в яких розкривається історія виникнення козацтва, заняття та відпочинок, козацькі бойові системи веденнябою, напрямки бойового мистецтва в Україні.
Об'єкт вивчення: бойові мистецтва козаків (бойовий гопак, спас).
Предмет дослідження: історичні відомості про перші поселення козаків, мистецтво ведення бою, українські звичаї та традиції, народний танець гопак.