Чарлз Діккенс - письменник вікторіанської епохи, який не тільки відобразив її у своїх творах і порушив проблеми, котрі хвилювали англійське суспільство, а й намагався їх розв'язувати. Його любов до бідних і скривджених була справжньою,а не фальшивою, для нього вони були такими ж повноправними членами суспільства, як і заможні, їм він дарував усю силу свого таланту, усю свою любов, відкривши їм поезію їхнього буденного життя, і став символом Англії прозаїчної.
Номер слайду 3
Шість місяців, проведених у брудному старому приміщенні, були для вразливого хлопчика чи не найстрашнішими: одноманітна праця тривала з ранку до вечора. Це була й моральна травма для Чарлза, котрий прагнув учитися. У цей час у хлопця з'явилося ще одне захоплення - Лондон. Діккенс міг годинами блукати вулицями. Саме тут, у лондонських нетрях він, навіть цього не підозрюючи, дістав своє-справжнє виховання. Так маленький Чарлз створив у своїй уяві майбутній діккенсівський Лондон. Він проклав шляхи своїм героям: у якому завулку цього міста вони б не ховалися, він побував там раніше.
Номер слайду 4
Діккенс дуже швидко зумів виділитися з-поміж інших працівників редакції: його репортажі були цікаві та набагато точніші, ніж звіти колег, хоч усім журналістам заборонялося робити записи. Розгадка проста й оригінальна: Чарльз одягав довгі та тверді манжети, а потім списував їх дрібним письмом.
Номер слайду 5
"Олівер Твіст" - перший реалістичний роман в англійській літературі критичного реалізму. В центрі уваги роману "Пригоди Олівера Твіста" - трагедія людей, що животіють у робітному домі, керівництво якого вважає їх порушниками закону про бідних, нікчемними ледарями, невдячними тварюками. У другому розділі роману постає колективний образ таких "малих порушників", які вовтузилися цілий день на підлозі, потерпаючи від недостачі харчів та одежі.
Номер слайду 6
Повість "Різдвяна пісня в прозі« започаткувала відомий цикл Різдвяних повістей та оповідань
Номер слайду 7
Найвизначніші твори Чарльза Діккенса{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}дататвір1836«Нариси Боза»1837"Посмертні записки Піквікського клубу"1837«Пригоди Олівера Твіста»1844«Різдвяна пісня в прозі»1850«Історія Англії для дітей»1870 Таємниця Едвіна Друда»