Теперішній час( змінювання за особами)Стою я і слухаю весну…Стоїш ти і слухаєш весну…Стоїть він/вона/воно і слухає весну…
Номер слайду 9
Теперішній час( змінювання за числами)Стоїмо ми і слухаємо весну…Дієслова теперішнього часу змінюються за особами, числами і не змінюються за родами.
Номер слайду 10
Майбутній час( змінювання за особами)Стою я і слухаю весну…Стоятимеш ти і слухатимєш весну…Стоятиме він/вона/воно і слухатиме весну…
Номер слайду 11
Майбутній час( змінювання за числами)Стоятиму я і слухатиму весну…Стоятимемо ми і слухатимемо весну…Дієслова майбутнього часу змінюються за особами, числами і не змінюються за родами.
Номер слайду 12
Минулий час( змінювання за родами)Стояла я і слухала весну…Стояла ти і слухала весну…Стояв він і слухав весну…Стояла я і слухала весну…Стояло воно і слухало весну…
Номер слайду 13
Минулий час( змінювання за числами)Стояла я і слухала весну…Стояли ми і слухали весну…Дієслова минулого часу змінюються за родами, числами і не змінюються за особами.
Номер слайду 14
Заміни подані дієслова за числами. Виділи закінчення. Я бажаю,ти ____________,він ___________,ми____________,вони__________. Я бажаю,ти бажаєш,він бажає, ми бажаємо,вони бажають.
Спиши прислів'я замінюючи неозначену форму дієслова формою теперішнього часу. 1. (Хотіти) їсти калачі – не сиди на печі. 2. Не копай другому ями, бо сам(впасти). 3. Що (посіяти), те й (пожати). 4. Лихої долі не (вгадати). 5. Ложкою моря не (вичерпати).1. Хочеш їсти калачі – не сиди на печі. 2. Не копай другому ями, бо сам впадеш. 3. Що посієш, те й пожнеш. 4. Лихої долі не вгадаєш. 5. Ложкою моря не вичерпаєш.
Номер слайду 17
Випиши з тексту дієслова минулого часу. Поміркуй, якого вони роду. Дощ весняний у зеленім байраціПрав ясенам сорочки цілий вечір.І, натомившись від щирої праці,Вклався спочити хмаринкам на плечі. Встало з-за обрію сонечко вранці,Теплим промінням навкруги запашіло. Потім спинилось на хвильку байраціІ сорочки ясенам посушило. Прав (ч.р) , натомившись (ч.р) , вклався (ч.р), встало (с.р), запашіло (с.р), спинилось (с.р), посушило (с.р).
Номер слайду 18
Особові закінчення3 – особа множини. Вони (що роблять?)Їдуть, приїдуть, пишуть, напишуть- УТЬ, - ЮТЬ3 – особа множини. Вони (що роблять?)Бачать, побачать, стоять, біжать- АТЬ, - ЯТЬ
Номер слайду 19
Якщо в 3 особі множини- УТЬ, - ЮТЬТо в закінченнях пишемо:- Е, - ЄНаприклад: Знаєш, пишеш, читаєш, малюєш- АТЬ, - ЯТЬТо в закінченнях пишемо:- И, - ЇНаприклад: Біжиш, стоїш, одержиш, затвердиш