Презентація Часи дієслів

Про матеріал
Презентація на тему "Часи дієслова, змінювання за особами" для учнів четвертих класів
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Українська мова. Дієслово. Презентацію підготувала вчителька початкових класів Біла О. П.

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Пригадаймо

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Перевірте

Номер слайду 6

Розподільний диктант Загрібаю, читав, шитиму, вимірюю, керую, проспівала, читаю, спостерігали, знайду, ходжу, дивуватимуся, посіяв.

Номер слайду 7

ПЕРЕВІРКА Шитиму. Знайду Дивуватимуся. Загрібаю. Вимірюю. Керую. Читаю. Ходжу Читав. Проспівала Посіяв

Номер слайду 8

Теперішній час( змінювання за особами)Стою я і слухаю весну…Стоїш ти і слухаєш весну…Стоїть він/вона/воно і слухає весну…

Номер слайду 9

Теперішній час( змінювання за числами)Стоїмо ми і слухаємо весну…Дієслова теперішнього часу змінюються за особами, числами і не змінюються за родами.

Номер слайду 10

Майбутній час( змінювання за особами)Стою я і слухаю весну…Стоятимеш ти і слухатимєш весну…Стоятиме він/вона/воно і слухатиме весну…

Номер слайду 11

Майбутній час( змінювання за числами)Стоятиму я і слухатиму весну…Стоятимемо ми і слухатимемо весну…Дієслова майбутнього часу змінюються за особами, числами і не змінюються за родами.

Номер слайду 12

Минулий час( змінювання за родами)Стояла я і слухала весну…Стояла ти і слухала весну…Стояв він і слухав весну…Стояла я і слухала весну…Стояло воно і слухало весну…

Номер слайду 13

Минулий час( змінювання за числами)Стояла я і слухала весну…Стояли ми і слухали весну…Дієслова минулого часу змінюються за родами, числами і не змінюються за особами.

Номер слайду 14

Заміни подані дієслова за числами. Виділи закінчення. Я бажаю,ти ____________,він ___________,ми____________,вони__________. Я бажаю,ти бажаєш,він бажає, ми бажаємо,вони бажають.

Номер слайду 15

Утворіть від дієслів теперішнього часу дієслова майбутнього. Читаю – Пишу – Мрію – Співаю - Читаю – читатиму Пишу – писатиму Мрію – мріятиму Співаю – співатиму

Номер слайду 16

Спиши прислів'я замінюючи неозначену форму дієслова формою теперішнього часу. 1. (Хотіти) їсти калачі – не сиди на печі. 2. Не копай другому ями, бо сам(впасти). 3. Що (посіяти), те й (пожати). 4. Лихої долі не (вгадати). 5. Ложкою моря не (вичерпати).1. Хочеш їсти калачі – не сиди на печі. 2. Не копай другому ями, бо сам впадеш. 3. Що посієш, те й пожнеш. 4. Лихої долі не вгадаєш. 5. Ложкою моря не вичерпаєш.

Номер слайду 17

Випиши з тексту дієслова минулого часу. Поміркуй, якого вони роду. Дощ весняний у зеленім байраціПрав ясенам сорочки цілий вечір.І, натомившись від щирої праці,Вклався спочити хмаринкам на плечі. Встало з-за обрію сонечко вранці,Теплим промінням навкруги запашіло. Потім спинилось на хвильку байраціІ сорочки ясенам посушило. Прав (ч.р) , натомившись (ч.р) , вклався (ч.р), встало (с.р), запашіло (с.р), спинилось (с.р), посушило (с.р).

Номер слайду 18

Особові закінчення3 – особа множини. Вони (що роблять?)Їдуть, приїдуть, пишуть, напишуть- УТЬ, - ЮТЬ3 – особа множини. Вони (що роблять?)Бачать, побачать, стоять, біжать- АТЬ, - ЯТЬ

Номер слайду 19

Якщо в 3 особі множини- УТЬ, - ЮТЬТо в закінченнях пишемо:- Е, - ЄНаприклад: Знаєш, пишеш, читаєш, малюєш- АТЬ, - ЯТЬТо в закінченнях пишемо:- И, - ЇНаприклад: Біжиш, стоїш, одержиш, затвердиш

Номер слайду 20

Поміркуй!Знайд …ш. Побач …ш. Пожив …ш. Набер …шся. Вивча …ш. Знайдуть. Побачать. Поживуть. Наберутьсявивчають

Номер слайду 21

Робота з підручником. Ст. 157, Впр. 359

Номер слайду 22

Домашнє завдання. Ст. 157, Впр. 360

Номер слайду 23

Дякую за увагу!

pptx
Додано
12 травня 2020
Переглядів
2213
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку