Презентація "Цікаві факти життя та творчості Чарльза Діккенса"

Про матеріал
Презентація містить цікаві факти життя та творчості Чальза Діккенса , які допоможуть скласти повідомлення про письменника..
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Цікаві факти життя та творчості Чарльза Діккенса Підготувала вчитель зарубіжної літератури та російської мови Малокомишуваської ЗОШ І-ІІІ ступенів Тоткал Ірина Іванівна

Номер слайду 2

Ча́рльз (або Ча́рлз)  Джон Га́ффем Ді́кенс  (англ. Charles John Huffam Dickens;  7лютого 1812, Лендпорт, Англія —9 червня 1870, Гаєм, Англія) — англійський письменник, один із найпопулярніших романістів вікторіанської епохи, відомий політичний агітатор.

Номер слайду 3

ДИТИНСТВО 1. Діккенс був другою дитиною, крім нього в сім’ї було ще семеро дітей. 2. Його батько працював чиновником морського відомства в місті Портсмут, пізніше сім’я переїхала до Лондона. 3. У дванадцятирічному віці він втратив батька і матір, так як батька посадили у в’язницю за борги, а дружину за існуючими законами теж заарештували. Під час перебування у в’язниці його батько отримав спадщину, яка допомогла придбати свободу і трохи поправити фінансові справи сім’ї.

Номер слайду 4

ОСОБИСТІСТЬ 4.Чарльз Діккенс не зміг закінчити школу через те, що його сім’я була настільки бідна, що з 11 років майбутньому письменнику довелося працювати на фабриці, що виробляла крем для взуття. 5. Пізніше він працював клерком в адвокатській конторі, але писати почав, коли зміг стати репортером в лондонській газеті. 6.Злиденне дитинство і знайомства з бідними соціальними верствами Лондона залишили незгладимий слід в душі майбутнього літератора.

Номер слайду 5

7.У нього була звичка смикати капелюх, коли він розмірковував над своїми творами. Капелюхи через це часто приходили в непридатність, в результаті Діккенс взагалі перестав їх носити. 8.Останні роки життя Діккенс дуже переживав, що не може своїми творами істотно вплинути на життя громадян своєї країни і поліпшити її. Він був головним редактором лондонської газети «Daily News», де міг вільно висловлювати свої соціально-політичні думки. Ці переживання довели його до інсульту, від якого він помер (можливо, не переживання довели до інсульту, а порушення мозкового кровообігу призводило до переживань). 9.У заповіті заборонив установку на свою могилу будь-якого надгробка. Один шанувальник все-таки звів на його честь скульптуру, але сім’я Діккенса не дозволила встановлювати її на його могилу, в результаті скульптуру встановили у Кларк-парку у Філадельфії.

Номер слайду 6

ТВОРЧІСТЬ 10.Перші нариси майбутнього письменника про важке життя дрібної буржуазії друкували в лондонських газетах. «Нариси Боза» заслужили неймовірну популярність. 11.Літературні критики не сприймали Діккенса всерйоз і запевняли, що знаменитим англійським письменником йому не стати, так вважав і Оскар Уайльд, англійський письменник і поет. 12.Але славу Чарльзу приніс вже перший роман «Посмертні записки Піквікського клубу».

Номер слайду 7

13.Діккенс любив зачитувати свої романи перед публікою. Він робив це віртуозно і за допомогою таких суспільних читань своїх творів непогано заробляв. 14.Під час роботи над своїми романами письменник відчував стан дежа вю, впадав в транс, йому здавалося, що його герої оживають і розмовляють з ним. До того ж під час роботи він часто пив гарячу воду, через кожну сторінку. 15.Негативного героя свого роману «Олівер Твіст» Чарльз Діккенс назвав прізвищем свого кращого друга Боба Фэйгина. 16. Образ рано померлої лагідної і добродушної сестри дружини Діккенса Мері став прототипом жіночих образів багатьох романів автора. 17.Роман «Пригоди Олівера Твіста» про нещасного сироту, що прагне до чесного життя, викликав справжній ажіотаж в англійському суспільстві, за лондонським притулками стали проводитися перевірки, були прийняті закони, що поліпшують життя сиріт і малозабезпечених неповнолітніх громадян.

Номер слайду 8

18.Діккенс у 1846 році став співзасновником притулку в Лондоні для бідних жінок, він завжди мріяв поліпшити становище нижчих верств англійського суспільства 19. У США його любили так само, як і в усьому світі, але письменник викликав обурення американського суспільства своїм романом «Мартін Чезлвіт», де жорстоко висміяв американський стиль життя і звички. 20.Пізні твори наповнені меланхолією і безвихіддю, Діккенс дуже переживав, що соціальні зміни в суспільстві відбуваються надто повільно. Таким є роман «Важкі часи». 21.Після смерті письменника його популярність зросла ще більше, ніж за життя. Усього письменник написав 16 романів, три збірки оповідань і багато нарисів.

Номер слайду 9

СІМ’Я 22.Письменник хотів одружитися на дівчині на ім’я Марія Біднелл, вона була дочкою директора банку і звичайно її батько був проти їх відносин. Образ дівчини став прототипом для Дори, героїні роману «Девід Копперфільд». Через багато років, будучи вже відомим письменником, Діккенс зустрів Марію знову, але вона не справила на нього враження, цей образ він описав в романі «Крихітка Дорріт» як героїню Флору. 23.У 1836 році Діккенс одружився на дочці видавця Кетрін Хогарт. Свою дружину ще до заручин він переконав, що ключова роль жінки – діти, дім і послух чоловікові, і вона все спільне життя слідувала цій установці, але чоловік не надто поважав віддану дружину. 24.У Чарльза Діккенса було 10 дітей, молодша дочка Дора Енні не прожила і року, її батько дуже важко переніс цю смерть.

Номер слайду 10

СЛІД В ІСТОРІЇ 25. У СРСР в 1962 році випустили поштову марку з портретом літератора до 150 річниці з дня його народження. 26.Портрет Діккенса був зображений в 90-ті роки XX століття на десятифунтові англійської купюрі. 27. До 200-річчя від дня народження письменника у Великобританії випущена монета номіналом два фунти стерлінгів. На ній портрет Діккенса зібраний з рядків його творів. 28.На честь письменника названий один з кратерів на Меркурії. 29.Після смерті на честь письменника звели пам’ятники у Великобританії, Росії, США та Австралії. 30.Його будинок в Лондоні, де він жив з сім’єю, став музеєм. 31. Його твори популярні в кінематографі, по ним знято близько 180 фільмів, мультфільмів і серіалів.

Номер слайду 11

ppt
Додано
25 січня 2021
Переглядів
6694
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку