Вибери з поданих слів лише ті ознаки, за допомогою яких можна описати ялинку. Поясни, чому саме ці слова ти обрав? Вічнозелена, кругла, пухнаста, смачна, струнка, солодка, новорічна,весела, лісова, зимова, квітуча.
Номер слайду 4
Відгадай загадку. До кожного значення цього слова добери прикметники Я в дверях у замку, Я і в нотному рядку, Я і гайку закручу, І у вирій полечу
Номер слайду 5
Утвори словосполучення
Номер слайду 6
Гра “Відгадай слово за ознаками”Вибери предмет, перелічи його ознаки, щоб за ними можна було відгадати цей предмет.
Прочитай. Зміни прикметники таким чином, щоб змінився настрій тексту. Порівняй утворений текст з малюнком. Невеселі зайченята стрибали по пожовклій траві. Безрадісне сіре небо і тьмяне сонечко робило їх настрій ще більш сумним. Зелені сунички визирали з-під листочків і здивовано дивились на повільних зайченят.
Номер слайду 9
Підбери до іменників відповідні прикметники, узгодивши їх з поданими іменниками у роді, числі та відмінку. Будинку запашний У полі червоний Горобина дрібний Квіткою вороний Дощику просторий На коні безмежний
Номер слайду 10
За допомогою яких прикметників можна об’єднати ці квіти в групи? Запиши ці прикметники, добери до них спільнокореневі слова, познач корінь. Фіалка, нарцис, пролісок, ромашка, троянда, тюльпан, пеларгонія, волошка, конвалія, бегонія, дзвіночок.
Номер слайду 11
Утвори від поданих іменників словосполучення «прикметник+іменник» Зразок: Гора, річка – гірська річка. Море, берег; пісок, пляж; річка, вода; смак, салат; школа, їдальня; держава, прапор; липа, чай; сусід, двір; кімната, рослина; свіжість, хліб.
Номер слайду 12
Віднови фразеологічні звороти, дібравши з довідки потрібні за змістом прикметники … на язик. У … голоси. Вивести на … воду. … на руку. Бачити … вовка. За … воду не братися. Слова для довідки: важкий, чисту, смаленого, свинячі, гострий, холодну.
Номер слайду 13
Зі слів першого рядка візьми перший склад, зі слів другого рядка – другий склад, зі слів третього рядка – третій, зі слів четвертого – четвертий. Склади з утворених слів речення. Знайди прикметник. 1. Скоринка, ромашка. 2. Панас, Наталія, манера. 3. Поліно, вариво, назустріч, борона. 4. Владикавказ, подруженька.
Номер слайду 14
«Сортувальники». Розподіли ознаки між іменниками. Склади речення з кожною групою, використавши всі прикметники М’ята – … Кішка – … Сметана – … Зелена, смачна, пахуча, пухнаста, біла, корисна, лагідна, поживна, цілюща, муркотлива, домашня, доглянута, густа, чорна.
Номер слайду 15
Перетвори іменники, що в дужках, на прикметники. Утвори словосполучення, склади і запиши речення. Визнач відмінок та рід прикметників У (весна) лісі; у (діти) кімнаті; на (школа) парті; під (сусід) парканом; над (село) будинками; від (море) берега.
Номер слайду 16
З кожного слова візьми перший склад. Прочитай утворений прикметник. Склади з ним речення. Кораблі, люцерна, чапля. Сосиска, ловити, небо. Колиска, льоха, робот, вата. Мокриця, ремонт.
Номер слайду 17
Утвори від іменника прикметник. Добери до прикметника іменник і запиши словосполучення за зразком. Зразок: Літо – літній день. Дерево, зима, вовна, гриб, лисиця, автобус, газета, бібліотека, вода, Житомир, село. ?