Презентація створена для проведення дистанційного уроку математики в 6 класі за програмою НУШ. Підручник "Математика, 6 клас, авт. А.Г.Мерзляк, В.Б.Полонський, М.С.Якір. Матеріали містять практичні завдання з розв'язанням.
Що таке діаграма? Діаграма – у перекладі з грецької – рисунок, креслення. Діаграма – графічне зображення даних у вигляді відрізків або геометричних фігур, яке дозволяє швидко порівняти або оцінити співвідношення декількох величин. Діаграми використовують для наочного зображення числових співвідношень.
Номер слайду 3
Види діаграм. Стовпчаста діаграма В такій діаграмі дані подані у вигляді стовпчиків. Таку діаграму використовують для порівняння даних величин.
Номер слайду 4
Види діаграм Учитель щодня веде облік відвідування учнями навчальних занять протягом тижня і дані записує в таблицю. Ці дані можна наочно подати у вигляді стовпчастої діаграми.
Номер слайду 5
Стовпчаста діаграма Учні трьох шостих класів виконували контрольну роботу з математики. Результати цієї роботи подані у вигляді стовпчастої діаграми: Із діаграми видно, що оцінку «1» і «4» не отримав жоден учень, а оцінку «7» отримала найбільша кількість учнів – 14. Оцінки високого рівня ( 10-12) отримали 10 + 9 + 6 = 25 учнів. Учні, які отримали оцінку «5» більше за тих, хто отримав оцінку «8».
Номер слайду 6
Види діаграм. Кругова діаграма. Наочно відображають інформацію кругові діаграми.
Номер слайду 7
Кругова діаграма За допомогою кругової діаграми можна швидко порівняти дані.
Номер слайду 8
Кругова діаграма
Номер слайду 9
Побудова діаграми Діаграми можна будувати на комп’ютері за спеціальною програмою. Діаграму можна створити в програмі Word та Power. Point . На вкладці «Вставка» знаходимо в розділі ілюстрацій вікно «Діаграма». Відкриваємо «Діаграми» і знаходимо в переліку види діаграм. Вибираємо необхідне, наприклад - стовпчасту або секторну. Відкриваємо її, вводимо свої дані в таблицю, даємо назву діаграмі та категоріям, які порівнюємо. Діаграма створюється автоматично.
Номер слайду 10
Створення діаграми. Вага дітей
Номер слайду 11
Тренувальні вправи № 1 1) Скільки в Україні ботанічних садів; зоологічних парків? ( 22 і 12) 2) На скільки більше заповідників, ніж національних природних парків? ( 20 – 11 = 9) 3) У скільки разів менше регіональних ландшафтних парків, ніж дендрологічних? ( 35: 28 = 1,25)
Номер слайду 12
Тренувальні вправи № 2 1) У який з наведених водойм найсолоніша вода? ( у Мертвому морі) 2) У якій з наведених водойм найменш солона вода? ( у Чорному морі) 3) У якому з морів, Середземному чи Червоному, вода солоніша? ( у Червоному морі)
Номер слайду 13
Тренувальні вправи № 3 1) Скільки відсотків вільного часу Петро проводить на повітрі? ( 4% ) 2) Скільки відсотків вільного він проводить із користю для здоров’я? ( 19%) 3) У скільки разів більше часу він витрачає на перегляд телевізійних програм і гру на комп’ютері, ніж на допомогу батькам? ( 59 : 2 = 29,5 ) Чи порадили б ви Петрові щось змінити в розподілі вільного часу?
Номер слайду 14
Домашнє завдання П. 26 прочитати, виконати № 773, № 771 В № 771 – побудувати стовпчасту діаграму.