Презентація для проведення уроку з ПДР на тему "Зупинка і стоянка"

Про матеріал
Презентація для проведення уроку теоретичного навчання з використанням ІКТ на тему "Зупинка і стоянка"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ЗУПИНКА І СТОЯНКА План Загальні правила виконання зупинки та стоянки Місця де заборонено зупинку Місця де заборонено стоянку Стоянка в темну пору доби Залишення ТЗ Заборона встановлення предметів, що перешкоджають проїзду.

Номер слайду 2

15.1. Зупинка і стоянка транспортних засобів на дорозі повинні здійснюватись у спеціально відведених місцях чи на узбіччі.

Номер слайду 3

15.2. За відсутності спеціально відведених місць чи узбіччя або коли зупинка чи стоянка там неможливі, вони дозволяються біля правого краю проїзної частини (якомога правіше, щоб не перешкоджати іншим учасникам дорожнього руху).

Номер слайду 4

15.3. У населених пунктах зупинка і стоянка транспортних засобів дозволяються на лівому боці дороги, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку (без трамвайних колій посередині) і не розділена розміткою 1.1 (див. додаток 2), а також на лівому боці дороги з одностороннім рухом.

Номер слайду 5

Якщо дорога має бульвар або розділювальну смугу, зупинка і стоянка транспортних засобів біля них забороняються.

Номер слайду 6

15.4. Транспортні засоби не дозволяється ставити на проїзній частині в два і більше ряди.

Номер слайду 7

Велосипеди, мопеди і мотоцикли без бокового причепа дозволяється ставити на проїзній частині не більше ніж у два ряди.

Номер слайду 8

15.5. Ставити транспортні засоби під кутом до краю проїзної частини дозволяється в місцях, де це не буде перешкоджати руху інших транспортних засобів.

Номер слайду 9

Біля тротуарів або інших місць із пішохідним рухом ставити транспортні засоби під кутом дозволяється лише передньою частиною

Номер слайду 10

На підйомах – тільки задньою частиною

Номер слайду 11

Номер слайду 12

15.6. Стоянка всіх транспортних засобів у місцях, позначених дорожніми знаками 5.38, 5.39, встановленими з табличкою 7.6.1, дозволяється на проїзній частині вздовж тротуару, а встановленими з однією з табличок 7.6.2–7.6.5 (див. додаток 1) – легкових автомобілів і мотоциклів тільки так, як показано на табличці.

Номер слайду 13

15.6. Стоянка всіх транспортних засобів у місцях, позначених дорожніми знаками 5.38, 5.39, встановленими з табличкою 7.6.1, дозволяється на проїзній частині вздовж тротуару, а встановленими з однією з табличок 7.6.2–7.6.5 (див. додаток 1) – легкових автомобілів і мотоциклів тільки так, як показано на табличці.

Номер слайду 14

15.7. На спусках і підйомах, де спосіб поставлення не регламентується засобами регулювання руху, транспортні засоби необхідно ставити під кутом до краю проїзної частини так, щоб не створювати перешкод іншим учасникам дорожнього руху і виключити можливість для самовільного руху цих засобів.

Номер слайду 15

На таких ділянках допускається ставити транспортний засіб уздовж краю проїзної частини, повернувши керовані колеса таким чином, щоб виключалась можливість самовільного руху транспортного засобу.

Номер слайду 16

15.8. На трамвайній колії попутного напрямку, розташованій ліворуч на одному рівні з проїзною частиною для руху нерейкових транспортних засобів, дозволяється зупинка лише для виконання вимог цих Правил, а на розташованих біля правого краю проїзної частини – лише для посадки (висадки) пасажирів чи виконання вимог цих Правил. У цих випадках не повинно створюватись перешкод для руху трамваїв.

Номер слайду 17

15.9. Зупинка забороняється: а) на залізничних переїздах;

Номер слайду 18

б) на трамвайних коліях (крім випадків, обумовлених пунктом 15.8 цих Правил);

Номер слайду 19

в) на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними

Номер слайду 20

а також у тунелях;

Номер слайду 21

г) на пішохідних переходах і ближче 10 м від них з обох боків, крім випадків надання переваги в русі;

Номер слайду 22

ґ) на перехрестях та ближче 10 м від краю перехрещуваної проїзної частини за відсут- ності на них пішохідного переходу

Номер слайду 23

За винятком зупинки для надання переваги в русі та зупинки проти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга;

Номер слайду 24

д) у місцях, де відстань між суцільною лінією розмітки, розділювальною смугою чи протилежним краєм проїзної частини і транспортним засобом, що зупинився, менше 3 м;

Номер слайду 25

е) ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів,

Номер слайду 26

а коли їх немає – ближче 30 м від дорожнього знака такої зупинки з обох боків;

Номер слайду 27

є) ближче 10 м від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання, де це створить перешкоди технологічним транспортним засобам, що працюють;

Номер слайду 28

ж) у місцях, де буде неможливим зустрічний роз’їзд або об’їзд транспортного засобу, що зупинився;

Номер слайду 29

з) у місцях, де транспортний засіб закриває від інших водіїв сигнали світлофора або дорожні знаки;

Номер слайду 30

и) ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду.

Номер слайду 31

15.10. Стоянка забороняється: а) у місцях, де заборонена зупинка; б) на тротуарах (крім місць, позначених відповідними дорожніми знаками, встановленими з табличками);

Номер слайду 32

в) на тротуарах, за винятком легкових автомобілів та мотоциклів, які можуть бути по- ставлені на краю тротуарів, де для руху пішоходів залишається щонайменше 2 м;

Номер слайду 33

г) ближче 50 м від залізничних переїздів;

Номер слайду 34

ґ) поза населеними пунктами в зоні небезпечних поворотів

Номер слайду 35

і випуклих переломів поздовжнього профілю дороги з видимістю або оглядовістю менше 100 м хоча б в одно-му напрямку руху;

Номер слайду 36

д) у місцях, де транспортний засіб, що стоїть, зробить неможливим рух інших транспортних засобів або створить перешкоду для руху пішоходів;

Номер слайду 37

е) ближче 5 м від контейнерних майданчиків та/або контейнерів для збирання побутових відходів, місце розміщення або облаштування яких відповідає вимогам законодавства;

Номер слайду 38

є) на газонах.

Номер слайду 39

15.11. У темну пору доби і в умовах недостатньої видимості стоянка поза населеними пунктами дозволяється лише на майданчиках для стоянки або за межами дороги.

Номер слайду 40

15.12. Водій не повинен залишати транспортний засіб, не вживши всіх заходів, щоб не допустити його самовільного руху, проникнення до нього і (або) незаконного заволодіння ним.

Номер слайду 41

15.13. Забороняється відчиняти двері транспортного засобу, залишати їх відчиненими і виходити з транспортного засобу, якщо це загрожує безпеці і створює перешкоди іншим учасникам дорожнього руху.

Номер слайду 42

15.14. У разі вимушеної зупинки в місці, де зупинку заборонено, водій повинен вжити всіх заходів, щоб прибрати транспортний засіб, а за неможливості це зробити – діяти згідно з вимогами пунктів 9.9–9.11 цих Правил.

Номер слайду 43

15.15. 15.15. На проїзній частині забороняється встановлення предметів, що перешкоджа- ють проїзду чи паркуванню транспортних засобів, за винятком випадків: оформлення дорожньо-транспортної пригоди; виконання дорожніх робіт або робіт, пов’язаних із зайняттям проїзної частини; обмеження або заборони руху транспортних засобів та пішоходів у випадках, передбачених законодавством.

ppt
Додано
13 лютого 2019
Переглядів
2280
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку