Презентація до "Просте речення. Двоскладне речення. Односкладне речення (продовження)"

Про матеріал

Просте речення. Двоскладне речення. Односкладне речення (продовження)

Мета:

узагальнити й систематизувати знання про поширені і

непоширені речення;

сформувати цілісну систему особистих знань з тем «По-

рядок слів у реченні», «Логічний наголос»;

структурувати вивчений теоретичний матеріал;

розвивати творчі вміння самостійно розв'язувати нові

пізнавальні завдання;

удосконалювати мисленнєві дії, а саме: аналізувати,

порівнювати, систематизувати й узагальнювати,

доводити й обґрунтовувати.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Одеський навчально-виховний комплекс № 49 «Спеціалізована школа – загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів» Одеської міської ради Одеської області

Номер слайду 2

   Тема №2. Просте речення. Двоскладне речення. Односкладне речення (продовження) Конспекти уроків для 8 класу з української мови розробила вчитель української мови та літератури Одеського НВК №49 Москаленко Лариса Михайлівна, учитель-методист   ОНВК № 49

Номер слайду 3

ОНВК № 49 Урок №1 Тема. Речення поширені і непоширені (повторення). Порядок слів у реченні. Логічний наголос (Тема №2. Просте речення. Двоскладне речення. Односкладне речення (продовження))

Номер слайду 4

ОНВК № 49 Мета: узагальнити й систематизувати знання про поширені і непоширені речення; сформувати цілісну систему особистих знань з тем «По- рядок слів у реченні», «Логічний наголос»; структурувати вивчений теоретичний матеріал; розвивати творчі вміння самостійно розв’язувати нові пізнавальні завдання; удосконалювати мисленнєві дії, а саме: аналізувати, порівнювати, систематизувати й узагальнювати, доводити й обґрунтовувати.

Номер слайду 5

Епіграф до уроку Ну що б, здавалося, слова... Слова та голос — більш нічого. А серце б’ється — ожива, Як їх почує!.. Т.Шевченко

Номер слайду 6

Готовий до роботи, задоволе-ний Не зовсім впевнений у собі , не дуже задоволений Не впевнений, потрібна допомога, незадо-волений

Номер слайду 7

ОНВК № 49 • Мовознавча вікторина Дати відповіді на запитання. 1.Чим відрізняється поширене речення від непоши- реного? 2. Які є члени речення? (головні і другорядні). 3. Що складає граматичну основу? 4. Який член речення називається підметом? 5. Який член речення називається присудком? 6. Назвіть другорядні члени речення. 7. На які види поділяються речення за метою висловлювання? 8. На які види поділяються речення за емоційним забарвленням?

Номер слайду 8

Розумова гімнастика “Твори сам”

Номер слайду 9

Культура мови “Коректор” предмет любимий улюблений ділянка земляна земельна відповідь вірна правильна учень добросовісний старанний сигнал пожарний пожежний приятель старий давній завдання слідуюче наступне сік будь-який любий

Номер слайду 10

Головні члени речення – граматична основа

Номер слайду 11

Другорядні члени речення

Номер слайду 12

ОНВК № 49

Номер слайду 13

Номер слайду 14

 АЛГОРИТМ  СИНТАКСИЧНОГО РОЗБОРУ ПРОСТОГО РЕЧЕННЯ 1.З’ясувати вид речення за метою висловлювання Розповідне Питальне Окличне 2.Указати на вид речення за емоційним забарвленням Окличне Неокличне 3.Виділити граматичну основу 4.Схарактеризувати головні члени речення – підмет і присудок 5.Виділити вид речення за наявністю другорядних членів Поширене Непоширене 6.Знайти другорядні члени речення. Схарактеризувати спочатку другорядні члени речення групи підмета, потім – групи присудка Може, ще я подивлюся на мою Украйну.

Номер слайду 15

Лінгвістичне спостереження Визначити логічний наголос. Садок вишневий коло хати. У всякого своя доля. Не завидуй багатому. «Не кидай матері!» – казали.

Номер слайду 16

ОНВК № 49 Синтаксичний тренінг З кожного речення виписати граматичну основу. Установити порядок слів у реченні. Поставлю хату і кімнату. Лічу в неволі дні і ночі. Минули літа молодії. Не гріє сонце на чужині.

Номер слайду 17

Вибірково-розподільний диктант Записати речення в дві колонки: Прямий порядок слів. Зворотний порядок слів. Помарніли ми обоє. Пішов козак нерозумний слави добувати. Осталася сиротою старенькая мати. Вернувся наш запорожець. Минулися молодії веселії літа. Літа минають. І знов мені не привезла нічого пошта з України. А серце плаче. Літечко моє святе минуло хмарно. Не вернувся із походу гусарин-москаль. А на вулиці дівчата насміхаються. Задзвонили в усі дзвони, гармата гримала. І забули в Україні славного гетьмана. Тільки ти згадав у темниці свого друга великого. Пташечка зраділа і защебетала.

Номер слайду 18

Заповнити таблицю

Номер слайду 19

Номер слайду 20

ОНВК № 49 Пояснення домашнього завдання §… опрацювати. 1-й рівень. Написати твір-мініатюру «Кобзар у моєму житті», у кожному реченні вказати порядок слів і логічний наголос. 2-й рівень. Виписати в 2 колонки з вправи №… підручника речення з прямим і зворотним порядком слів. 3-й рівень. Виконати вправу за підручником №…

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Скрипник Світлана Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
ppt
До підручника
Українська мова 8 клас (Ющук І.П.)
Додано
10 квітня 2018
Переглядів
14995
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку