Матеріал відповідає програмі 9 класу. Презентація повно розкриває дану тему і може бути використана під час змішаного навчання. Матеріал сприяє формуванню знаннєвого, діяльнісного та ціннісного компонентів.
Біологічні ритми – це ритмічні коливання процесів життєдіяльності, притаманні усім живим організмам. Вони бувають внутрішніми та зовнішніми. Внутрішні біоритми – це дихальний або серцевий ритми, біоелектричні коливання мозку, циклічність процесів травлення, виділення. Зовнішні біоритми – це добовий, місячний, річний цикли. Замовлені змінами таких параметрів навколишнього середовища, як освітленість, вологість, температура повітря, інтенсивність сонячної радіації.
Номер слайду 3
Біологічні ритми у природі
Номер слайду 4
Номер слайду 5
ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ ПРО БІОРИТМИМЕДИЦИНА(прогнозування епідемій,загострення хронічних хвороб)СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО(підвищення продуктивності рослин ітварин, дотримання правилагротехніки)СОЦІАЛЬНА СФЕРА(організація праці і відпочинку)
Номер слайду 6
Види біоритмів. Високочастотні – не пов’язані зі змінами довкілля. Від часток секунди до півгодини
Точка зору «Я маю бути господарем власного організму і підпорядковувати мої біоритми моїм потребам» або «Необхідно підпорядковувати свою діяльність біоритмам і в жодному разі їх не порушувати». Яка з них ближча до вашої власної точки зору? Чому? Яка з наведених точок зору є частиною поняття «здоровий спосіб життя»?
Номер слайду 21
Чи маєте ви власний «біологічний годинник»? Наведіть приклади, що підтверджують вашу думку. Французький спелеолог М. Сіффре 205 діб провів у печері, у повній темряві, без жодного стороннього звуку. Весь цей час у нього зберігався добовий ритм активності. Як пояснити це явище?