Презентація до теми:" Історія новорічної ялинкової прикраси"

Про матеріал
Презентація про факти винекнення і впровадження новорічних ялинкових прикрас в ізні історичні епохи. Матеріал цікавий підійде для дітей 5-11 класів.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Ялинкові прикраси. Виконала. Вчитель технології Пономарьова Надія Сергіївна

Номер слайду 2

50 цікавих фактів про ялинкові іграшки. Традиція наряджати ялинку на різдво з’явилася приблизнов 16 столітті в Європі. Спочатку прикраси були їстівними: яблука, солодощі, наприклад, льодяники, фрукти, печиво та інше. Ролі гірлянд виконували свічки.

Номер слайду 3

ялинкові іграшки. Вважається, що саму традицію прикрашати ялинки іграшками придумав Мартін Лютер ще в XV столітті, але ще 100 років прикрасами служили тільки свічки, а ялинки були дуже маленькими, такими, щоб їх можна було поставити на стіл.

Номер слайду 4

ялинкові іграшки. Перші новорічні кулі з’явилися пізніше: вони були створені в 1848 році в Німеччині в містечку Лауша. Їх виготовляли з скла, яке було всередині покрита шаром свинцю. З часом замість свинцю стали використовувати нітрат срібла.

Номер слайду 5

ялинкові іграшки Поступово їстівні прикраси були замінені на вироби з фольги, паперу, вати. Вже в XVIII столітті з’явилися прообрази сучасних ялинкових іграшок: позолочені шишки, яєчні шкарлупки, фігурки з латуні.

Номер слайду 6

ялинкові іграшки. У Росії звичай прикрашати ялинку спробував укоренити Петро I, але ідея не прижилася. Інтерес до цього з’явився пізніше, під час правління Миколи I. Людям знадобилося чимало часу, щоб звикнути до нововведення. Спочатку (з 1 січня сталі з 1700 року, коли Петро I видав відповідний указ) в Росії якості прикраси в приміщеннях і на вулиці використовували лише ялинкові гілки. . В 1867 році був відкритий перший завод з виробництва новорічних іграшок.

Номер слайду 7

Ялинкові іграшки. Вважається, що ідея з кулями прийшла в рік неврожай яблук, які було прийнято вішати на ялинку, і склодуви виготовили штучні яблука. До початку ХХ століття в моді були розкішні ялинки, посипані іграшками, мішурою і канителлю тобто тонкими срібними нитками.

Номер слайду 8

Ялинкові прикраси. У Україні на початку ХХ століття були дуже популярні бурульки, кулі, намисто, іграшки з тканини, вати і пап’є-маше.

Номер слайду 9

Ялинкові прикраси. Багато ялинкові прикраси мають певну символіку. Наприклад, зірка, верхівку вінчає «різдвяного дерева», уособлює Віфлеємську зірку, а кулі – заборонений плід з райського дерева, що вкусили Адам і Єва.

Номер слайду 10

Ялинкові прикраси. Ставити в будинках ялинки і прикрашати їх почали в СРСР більше 100 років потому, вже в ХІХ столітті. Першими це стали робити проживавші в Санкт-Петербурзі вихідці з Німеччини. З приходом до влади більшовиків прикрашати ялинку на різдво стало заборонено. Заборона була знята в 1935 році, але ялинки стали прикрашати не на Різдво, а на Новий рік.

Номер слайду 11

Ялинкові прикраси Іграшки стали носити «радянський» відбиток: наприклад, замість Віфлеємської зірки верхівку дерева прикрашала п’ятикутна «кремлівська» зірка, на гілках з’явилися фігурки піонерів, літаків, звіряток.

Номер слайду 12

Ялинкові прикраси Під час Першої світової війни в СРСР традиція прикраси ялинок не підтримувалася, тому що вона прийшла з Німеччини, яка в той час була ворогом. В 30-е роки 20 століття в Європі і Америці була популярна класична різдвяна символіка, великі лампочки, кулі і мішура.

Номер слайду 13

Ялинкові прикраси. На початку ХХ століття в моду увійшли мінімалізм і технологічність, німецькі фабрики стали виготовляти іграшки у вигляді дирижаблів, пароплавів, екіпажів і музичних інструментів. Прижилася в багатьох мовах слово «гірлянда» походить від старофранцузької «gerland» (трансформувався з часом у «guirlande»). Так французи називали прикраса у вигляді сплетених ланцюжком квітів. Тепер це слово асоціюється в основному з популярним ялинковою прикрасою.

Номер слайду 14

Ялинкові прикраси. В кінці 80-х в Україні стали захоплюватися гороскопами, і це не могло не позначитися на ялинкових іграшках. З’явилися кулі зі знаками зодіаку і символами року, які залишаються модними і зараз. В 2000-і в Україні стали прикрашати ялинки іграшками одного або двох кольорів, наприклад червоними та золотими кулями, синіми і срібними.

Номер слайду 15

Ялинкова прикраса В 50-і в Європі були популярними двосторонні іграшки з картону, які робили об’ємними, картинки в техніці літографії, які наклеювали на вату або дріт, а також ароматні . В СРСР після виходу фільму «Карнавальна ніч» в 1956 році, стали модними іграшки у вигляді годинника, які зупинилися в положенні 23:55. У СРСР перше виробництво скляних прикрас було відкрито в 19 столітті під містом Клином.. На Клинській фабриці є унікальний музей, в якому зібрано більше 3 тисяч прикрас різних майстрів. Там зібрані екземпляри, за якими можна простежити історію. Найстаріший експонат музею – скляна Снігуронька, їй вже понад 100 років. Сьогодні одне із самих таких великих підприємств теж розташоване поблизу Клина.

Номер слайду 16

Ялинкова прикраса. У грудні 2005 року нью-йоркський магазин «Heart To Heart», що торгує новорічними та різдвяними прикрасами, представив оригінальну новинку: святкові ялинки, які кріпляться до стелі (вартість дерева з кріпленням – 360 доларів) або до стіни (440 доларів). За словами розробників, це значно економить місце в малогабаритних житлах. За статистикою, 8 відсотків вироблених у світі святкових прикрас та аксесуарів (включаючи новорічні та різдвяні ялинкові іграшки) – це піратська продукція.

Номер слайду 17

Ялинкова прикраса. Найбільш рідкісні (і тому найдорожчі) колекційні радянські іграшки відносяться до «періоду заборони»: з 1926 по 1936 роки, коли ялинка в СРСР була заборонена. Громадяни прикрашали тоді ялинки крадькома, а іграшки для них робилися кустарним способом. Деякі закордонні ялинкові прикраси представляють собою копії всесвітньо відомих творів мистецтва – таких, як яйця Фаберже, «Сікстинська Мадонна» Рафаеля, «Соняшники» Ван Гога та інші.

Номер слайду 18

Ялинкові прикраси. У Україні ялинкові іграшки у вигляді фігурок популярніші, ніж закордоном. Прикрашаючи ялинку, там нерідко обходяться одними лише кулями, причому одноколірними (у нас частіше використовують кулі з картинками або пофарбовані в кілька кольорів). В 2000-е в Європі були дуже популярні «крижані іграшки» — вони створювали враження крижаного нальоту на ялинці, а також прості прозорі кулі.

Номер слайду 19

Ялинкові прикраси 2000-і стали з’являтися все більше ялинок, які були прикрашені квітами. В 2000-е в Україні стильними вважалися ялинки без радянських пережитків — мішури і дощику, хоча, звичайно, зовсім вони не зникли. У кожної країни є традиційні ялинкові іграшки, а також ті, що обов’язково вішають на щастя. Так, в Німеччині це лускунчик, у країнах Скандинавії — різдвяний козел, у Фінляндії — свічки і прапори, в Бразилії — шматочок бавовни, в США — фігурка ангела, в Японії — вишиті вручну кулі темарі.

Номер слайду 20

Відгадай з якої країни ялинкова прикраса

Номер слайду 21

Відгадай з якої країни ялинкова прикраса

Номер слайду 22

Відгадай з якої країни ялинкова прикраса

Номер слайду 23

А які цікаві новорічні історії інших країн ви знаєте?

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.5
Оригінальність викладу
4.5
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Литвиненко Олена Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Чудная Ольга Віталіївна
    Загальна:
    4.3
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
29 листопада 2022
Переглядів
4356
Оцінка розробки
4.7 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку