Дослідження: використання графіків тригонометричних функцій в архітектурі. Розвивати математичну грамотність, навички самоаналізу, увагу, пам`ять, цікавість до математики.
Вплив сінусоїди на будівлі, створенні архітектором Сантьяго Калатрава . Підготувала Вчитель математики Харківської гімназії №82 Калаш Олена Володимирівна y = ,
Номер слайду 2
Знайомі незнайомки: сінусоїда й косінусоїда: y= cos x,y = sin x. y = ,
Номер слайду 3
Виноробня «Бодегас Ісіос» Воно було побудовано в 2001 році архітектором Сантьяго Калатрава і нагадує графік функції y = cosx, «синуса доповнення», протяжністю від -7π до + 7π.
Номер слайду 4
«Плаваючий музей», побудований на пірсі в Ріо-де- Жанейро Фасад якого виглядає як фрагмент синусоїди від -π до 0
Номер слайду 5
Телекомунікаційна вежа в Барселоні Архитектор Сантьяго Калатрава, який її побудував, добре розібрався з функцією y=arccos x
Номер слайду 6
Будівля залізничного вокзалу Будівля залізничного вокзалу на гілці, яка зв'язала центр Ліона з аеропортом Сент-Екзюпері, побудоване в 1994, в його конструкції чітко видна частина синусоїди, а саме від 0є до 170 є, де кожен проліт становить одну десяту найменшого додатнього напівперіоду y =sin x.
Номер слайду 7
Науково-розважальний комплекс у Валенсії Який з'явився в 2001 році в Музеї Мистецтв Мілуокі, синусоїда від - π / 2 до π / 2
Номер слайду 8
Науково-розважальний комплекс у Валенсії Виглядає як криволінійна трапеція, де подінтегральної функцією є y=sinx. при створенні моста Chords (“Струны”) в Иерусалимі.
Номер слайду 9
Науково-розважальний комплекс у Валенсії Виглядає як криволінійна трапеція, де подінтегральної функцією є y=sinx. при створенні моста Chords (“Струны”) в Иерусалимі.
Номер слайду 10
Висновок: можна дослідити як властивості тригонометричних функцій допомагають математично показати складність й красоту архітектури.