Розробка уроку з математики для 4 класу. Навчальна презентація.
Урок – гра «Математичний супермаркет»
Тема. Знаходження різниці, коли зменшуване містить кілька нулів. Задачі, які розвязуються за допомогою відношень
Мета:
Обладнання: Презентація «Урок - гра» , таблиці для усної лічби, картки для індивідуальної роботи.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
Сіли рівно, підтягнулись
Один одному всміхнулись.
Сьогодні в нас урок незвичний
А супер маркет математичний.
Свої знання ти продавай,
Речі корисні для здоровя ти придбай.
Кожен з вас хоч раз в житті відвідував великий магазин - супермаркет.
Інформація для вчителя
Супермаркет (анг. supermarket, «надринок») великий магазин з продажу повного асортименту продуктів харчування і напоїв, а також паперових виробів для домашнього господарства, мила, порошків для прання і миття посуду, предметів санітарії і гігієни, книг, кімнатних квітів і рослин, продуктів для домашніх тварин , автомобільних товарів, іграшок, вітальних листівок ,косметики, посуду, ліків (що продаються без рецепту), побутової техніки і т. п.
У вас на партах є кошики для придбаних товарів ви зможете складати туди все, що придбаєте у нашому супермаркеті. Я буду продавцем, а ви покупцями. Для того , щоб придбати певний товар вам потрібно виконати завдання. Товар продається лише у випадку повністю правильно виконаного завдання. Грошовою одиницею нашого уроку будуть ваші знання з математики. За кожну правильну відповідь ви отримаєте певний товар, який корисний для вашого здоров'я .
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.
Для того, щоб придбати все що потрібно, вам необхідно повторити вивчене на попередніх уроках: додавання і віднімання багатоцифрових чисел та задач на знаходження трьох доданків.
Девіз нашого уроку:
Отож за покупками ми вирушаємо –
Продукти корисні для здоров'я збираємо!
ІІІІ. Актуалізація опорних знань
Гра «Знайди відповідь»
У кожній таблиці знайти відповідь прикладу й обвести її.
1450 + 210 | 1560 | 1660 | 2660 |
900 – 390 | 490 | 410 | 510 |
780-48 | 732 | 742 | 748 |
700 – 260 | 340 | 540 | 440 |
2350+150 | 2450 | 2500 | 2400 |
930 – 27 | 903 | 923 | 913 |
IV. Повторення та узагальнення знань учнів
Інформація для вчителя
Помідори використовують для лікування недокрів'я, зниження артеріального тиску та хвороб печінки.
За правильне виконання отримують томат
V. Розвиток математичних умінь учнів
1. Розв'язання задачі № 334 за коротким записом умови на дошці.
Інформація для вчителя
Гранат використовують для лікування хвороб крові та розладів шлунку, опіків
За правильне виконання отримують гранат .
VI. Підсумки уроку
- Увага ! Наш супермаркет зачиняється. Ви отримали чарівний кошик для вашого здоров´я.Чи сподобалась вам подорож до супермаркета? Виберіть смайлик, який відповідає вашому емоційному стану.
(вибір смайлика)