Мета: познайомитись з творчістю відомого англійського письменника Джона Кітса; розвивати навички виразного читання та початкового аналізу поезії; сприяти усвідомленню понять «вірш», «пейзаж», «тема» та «ідея» твору, «епітет», «метафора», «уособлення»; формувати естетичні смаки і творчі здібності; виховувати вдумливого читача.
Номер слайду 3
Релаксаційна вправа«Доторкнися до зірок»
Номер слайду 4
Одного разу три брати побачили Щастя, що сидить у ямі. Один з братів підійшов до ями і попросив у Щастя грошей. Щастя обдарувало його грошима, і він пішов щасливий.Інший брат попросив красиву жінку. Тут же отримав і втік разом з нею у нестямі від щастя. Третій брат нахилився над ямою:– Що тобі потрібно? – Запитало Щастя.– А тобі що потрібно? – Запитав брат.– Витягни мене звідси, – попросило Щастя. Брат простягнув руку, витягнув Щастя з ями, повернувся і пішов геть. А Щастя пішло за ним слідом…
Номер слайду 5
Щастя
Номер слайду 6
Епіграф: “ Природа не храм, а майстерня, і людина в ній працівник. ”І. С. Тургенєв
Номер слайду 7
Простий собі такий камінь. Нічим не примітний. Одного разу цей камінь побачив скульптор. Він обійшов навколо нього кілька разів, та пішов у задумі. Через деякий час, скульптор повернувся в парк, прихопивши з собою інструменти. Він працював молотком та зубилом, стукав, відбиваючи великі і маленькі шматочки. Поліцейські огородили ділянку, щоб якийсь уламок не потрапив випадково в перехожого. На подив, скульптор досить швидко закінчив роботу і сказав, що можна прибирати огорожу. Всі бажаючі побігли дивитися на роботу скульптора. Це була чудова скульптура. Люди вигукнули:– Це ж треба! Яка краса!!! – говорили одні.– А раніше був просто камінь! – казали інші.– Ще б! Адже це велика робота талановитого скульптора! – вигукували треті. Похвала сипалася з усіх боків. А приголомшений скульптор скромно сказав:– Що ви! Я не зробив нічого особливого. Ця скульптура завжди була в цьому камені. Ви хіба не бачили цю красу? Я ж просто прибрав все зайве.
Номер слайду 8
Поезія землі не вмре ніколи.
Номер слайду 9
Опівдні, як мовчать серед гілок Птахи в гаю, невтомний голосок
Номер слайду 10
Обнизує покоси й частоколи. Це коник, він поймає гори й доли, На стернях довгий ведучи танок,
Номер слайду 11
А стомиться – стихає на часок. У затінку стебла або стодоли.
Номер слайду 12
Поезія землі не оніміє:
Номер слайду 13
Коли зима в мовчання крижане. Поля заковує, цвіркун у хаті
Номер слайду 14
Заводить пісню, що в теплі міцніє,Нагадуючи всім, хто задрімне Спів коника в траві на сіножаті.
Номер слайду 15
співає влітку свою безтурботну пісню лише наслідує йомуживе на волі, на просторі у хатіспіває для всіхспіває для обмеженого кола
Номер слайду 16
Звуки літньої природи. Звуки зимової природи
Номер слайду 17
Колись давно, в одному місті, жив мудрець. Слава про його мудрість рознеслась далеко навколо його рідного міста, люди здалеку приходили до нього за порадою. Але був у місті чоловік, який заздрив його славі. Прийшов він якось на луг, спіймав метелика, посадив його між зімкнутих долонь і подумав: – Піду я до мудреця і спитаю у нього: скажи, о наймудріший, який метелик у мене в руках: живий або мертвий? Якщо він скаже “мертвий”, я відкрию долоні, метелик полетить. Якщо він скаже “живий” – я зімкну долоні, і метелик помре. От тоді всі й зрозуміють, хто з нас розумніший. Так все і сталось. Заздрісник прийшов у місто і спитав у мудреця:– Скажи, о наймудріший, який метелик у мене в руках: живий чи мертвий?Пильно дивлячись в очі, мудрець сказав:– Все в твоїх руках.
Номер слайду 18
Учись любити все навколо себе: Траву і квіти, кущик, деревце. Жучка і пташку, і блакитне небо,І синьооке чисте джерельце. Усе прийшло на білий світ, щоб жити, Щоб дарувати радість і красу... Дмитро Білоус