Урок Р. Дал «Чарлі і шоколадна фабрика». Цікаві пригоди хлопчика Чарлі та його друзів на казковій шоколадній фабриці містера Вонкі.

Про матеріал
Урок за темою Р. Дал «Чарлі і шоколадна фабрика». Цікаві пригоди хлопчика Чарлі та його друзів на казковій шоколадній фабриці містера Вонка з практики роботи під час карантину і використанням тесту, створенному на сайті "На урок"
Перегляд файлу

Тема. Р. Дал «Чарлі і шоколадна фабрика». Цікаві пригоди хлопчика Чарлі та його друзів на казковій шоколадній фабриці містера Вонкі.

Мета: аналізувати текст; характеризувати головних героїв; виробити вміння аналізувати зміст художнього твору; розвивати логічне мислення; удосконалювати навички виразного читання; виховувати доброту, милосердя, людяність, щирість почуттів.
Обладнання: презентація

Тип: урок-дослідження.
Хід уроку

                                                 «О, як він любив цей запах! О, як мріяв

проникнути й дізнатися, що там в середині»

                                                                      Р. Дал «Чарлі і шоколадна фабрика».

 

Подорожувати – означає кожної 

      хвилини народжуватись і помирати. 

В.Гюго

                            І. Мотивація навчальної діяльності.
     1. Слово вчителя.
- Чи хотіли б ви помандрувати у минуле або майбутнє.
Потрапити в той час, коли були зовсім маленькими, або в той, коли будете дорослими? Мабуть, кожен хоч раз мріяв про машину часу, яка може здійснювати найфантастичніші наші мрії. Герою казки «Чарлі і шоколадна фабрика» поталанило, йому довелося подорожувати на шоколадну фабрику Вонки, а в кінці стати ще й спадкоємцем.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
- Опишіть, якими ви уявляєте собі Чарлі, його характер.
- Яку він мав зовнішність, одяг, ходу?

1. Літературна вікторина «Я читач уважний»

1. Скільки чоловік жило в родині Чарлі Бакета? (7)

2. Родина жила в … хатинці на краю великого міста.(дерев’яній)

3. Жили вони дуже … (вбого) .

4. Пан Бакет працював на … (фабриці зубної пасти).

5. Чарлі мріяв потрапити … ( на шоколадну фабрику).

6. Власником фабрики був … (містер Віллі Вонкі).

7. Чарлі на день народження традиційно дарували …

(шоколадний батончик).

8. Дідусь внуку дав таємний сюрприз … (срібну монету).

9. В родині Чарлі стали голодувати, бо … (фабрика зубної

пасти збанкротувала).

10. Повертаючись зі школи, Чарлі знайшов … (долар).


11. В магазині він купив … (два шоколадних батончики).

 

 

ІІІ. Робота з текстом.

Тема сьогоднішнього уроку Цікаві пригоди хлопчика

Чарлі та його друзів на казковій шоколадній фабриці містера Вонкі.

Погодьтесь цей маршрут виявився для кожної  дитини не безпечним і навіть повчальним.Тому недарма мені хочеться зупинитися саме в тих цехах фабрики, де на обранців Віллі Вонки чекало справжнє випробування.

Розказати про героїв твору за планом

  1. Як знайшли золотий квіток?
  2. Характеристика дітей бабусями Чарлі.
  3. Як поводилися на фабриці?
  4. Як були покарані?
    IV. Формування нових знань, умінь і навичок .

Характеристика героїв

Август Глуп

Постійно їсть, гладкий.

Неслухняний, ненажерливий

Звалюється у шоколадну річку

Уроки: • більше ніколи не потрапляти в ту жахливу трубу;

 • не їсти багато, щоб не потрапити у безвихідне становище;

• цікавитися в житті ще чим-небудь, окрім їжі.

Віолетта Боригард

 Мрія – отримати жуйку, якої вистачить на все життя;

побити рекорд із жування гумки.

Неслухняна, егоїстка

Куштує жуйку, ще не готову до споживання

Уроки: • не бути чорною, як чорниця.

 • їсти не жуйку, яка заміняє продукти, а справжню їжу.

Верука Солт

Хоче все мати, закатує істерики, якщо у неї чогось немає.

Вередлива, нестримана, заздрісна

Потрапила у сміттєвий бак

Уроки: • мусить слухати, коли її попереджають;

• мусить думати, перш ніж щось робити;

• мусить довести, що її голова – не порожній горіх.

Майк Тіві

 Вважає, що справжнє життя лише в телевізорі.

Потрапив у телевізор.

Уроки: • повернути собі свій зріст або принаймні знайти потрібну баскетбольну команду; • зрозуміти, що життя дуже цікаве та різноманітне.
V. Евристична бесіда.
1. Слово вчителя. У своїх творах для дітей Роальд Дал засуджує поганих батьків, які не піклуються про дітей або дозволяють їм занадто багато. Автор показує, що хорошим дітям ніколи не буде самотньо, адже для них завжди знайдеться друг і порадник. Водночас він не ідеалізує своїх персонажів, а зображує їх такими, якими вони є. Хочется вірити ,що з часом вони зрозуміють  помилку щодо своєї поведінки .

VІ. Виконання тесту 

сайт На урок

Р.Дал. Чарлі і шоколадна фабрика

Зарубіжна література, 5 клас

Жуковська Н. М.

Створено 26 квітня

 

VІ. Підбиття підсумків з урахуванням доцільності використання ілюстрацій під час переказу.



VІІ. Підсумки уроку.
- Чи сподівалися ви на саме таке закінчення твору?
- Які висновки можна зробити з казки в контексті проблеми «батьки і діти»?
Д\з.  Скласти цитатний план до образу Чарлі та Віллі Вонки.

 

doc
Додано
6 травня 2020
Переглядів
3246
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку