ознайомитися з різними видами словників та довідкової літератури навчитися працювати з ними викликати цікавість до цього виду літератури і прагнення користуватися нею Завдання нашого уроку:
Номер слайду 3
“Словник – весь всесвіт в алфавітному порядку” А. Франс
Номер слайду 4
Записати слова в алфавітному порядку. Заморозки, якір, живиця,зустріч, консоме, товариш, вірити, літо.
Номер слайду 5
Тлумачний словник . Складається з 11 томів, налічує 135000 слів
Номер слайду 6
Живиця – смолиста пахуча рідина, що виділяється із стовбура дерева. Консоме – густий наваристий бульон
Номер слайду 7
Геродо́т (між 490 і 480 до н. е. — бл.425 до н. е.) — давньогрецький історик, названий «батьком історії». Один з перших географів і вчених-мандрівників. На підставі побаченого на власні очі і почутих розповідей створив перший загальний опис відомого тоді світу.
Номер слайду 8
Пам*ятник у Данії героїні казки Г.Х.Андерсена “Русалочка”
Номер слайду 9
В американському містечку Ханнібал, де пройшло дитинство Марка Твена стоїть скульптура Тома Сойєра і Гекльберрі Фінна – персонажів його твору.
Номер слайду 10
Д*Артаньян на постаменті пам*ятника О. Дюма у Парижі
Словник, що розкриває етимологію - походження та історію слів української мови.
Номер слайду 13
Баклажан - Овочева рослина з великими блискучими темними плодами. Запозичене слово з араб. мови. В ній воно звучало як “баадінджаан”. Турки його спростили і назвали “патліджан”. І сьогодні частина слов*ян взяла це слово у турків і каже “патліджан” , - це болгари, серби, хорвати. Росіяни, українці, білоруси, поляки, чехи, словаки ще більше спростили слово, зробивши з нього “баклажан”
Номер слайду 14
Нагорода - Дар за які-небудь заслуги ; одна з форм заохочення. Старослов.слово , яке буквально означає “подарувати місто”(град)
Номер слайду 15
Папір - прийшло до нас через польську мову з нім.і зустрічається у нас в книжках з ХVІ ст. Німці взяли це слово з латинської мови, а римляни - у греків, греки – у єгиптян, в яких це слово утворилося від назви рослини “папірус”, тобто “річковий”.
Номер слайду 16
Приходь зараз же
Номер слайду 17
1.З………2.з……..3..р…. -4. ….. 5. …х….я Значення фразеологізму “Похнюпив ніс” 2. Синонім слова втомлений . 3. Слово іншомовного походження, означає промовець 4. Антонім слова є 5. Це слово означає стан людини, пов*язаний із піднесенням її творчих сил.