Презентація до уроку хімії з теми "Кислоти" для учнів 8 класу

Про матеріал

Дану презентацію можна використати на уроці хімії з теми "Кислоти" у 8 класі. На слайдах є всі хімічні формули кислот, всі хімічні формули (молекулярні) та їх назви, також структурні формули кислот, кросворд, синквейн.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Підготувала: учитель хімії ЗОШ І-ІІІ ст. №9 Левченко Л.В. Презентація до уроку хімії у 8 класі

Номер слайду 2

Мета заняття: розширити знання про класифікацію неорганічних речовин на прикладі кислот; ознайомити учнів з номенклатурою, закріпити знання про класифікацію кислот за складом, розчинністю; виховувати в учнів інтерес до науки хімії.

Номер слайду 3

План заняття: Визначення поняття «кислота» Класифікація кислот Номенклатура кислот

Номер слайду 4

У 1778 французький хімік Антуан Лавуазьє припустив, що кислотні властивості зумовлені наявністю в молекулі атомів Оксигену. Ця гіпотеза швидко довела свою неспроможність, тому що багато кислот не мають у своєму складі Оксигену, у той час як багато сполук Оксигену не виявляють кислотних властивостей. Тим не менш, саме ця гіпотеза дала назву кисню, як хімічному елементу. Антуан Лавуазьє. Французький вчений, один із засновників сучасної хімії. Навів визначення хімічного елемента, встановив хімічний склад води, оксидів нітрогену, багатьох мінералів. Довів закон збереження маси речовини.

Номер слайду 5

У 1839 німецький хімік Юстус Лібіх дав таке визначення кислот: кислота – це гідрогенвмісна сполука, Гідроген якої може бути замінений на метал з утворенням солі. Визначення «кислота» Першу спробу створити загальну теорію кислот і основ зробив шведський фізикохімік Арреніус. Відповідно до його теорії, сформульованої в 1887, кислота - це з'єднання, дисоціюють у водному розчині з утворенням іонів водню H+. Теорія Арреніуса швидко показала свою обмеженість, вона не могла пояснити багатьох експериментальних фактів. У наш час вона має головним чином історичне та педагогічне значення.

Номер слайду 6

В даний час найбільш поширені три теорії кислоти і основ. Вони не суперечать одна одній, а доповнюють: З теорії сольвосистем, початок якій поклали роботи американських хіміків Кеді і Франкліна, опубліковані в 1896-1905 рр., кислота - таке з'єднання, яке дає в розчині ті позитивні іони, які утворюються при власній дисоціації розчинника. Це визначення добре тим, що не прив'язане до водних розчинів; Визначення «кислота»

Номер слайду 7

За протонної теорії кислот і основ, висунутій в 1923 р. незалежно датським вченим Йоханнесом Бренстедом і англійським вченим Томасом Лоурі, кислоти – сполуки Гідрогену, що віддають при реакціях позитивні іони Гідрогену - протони. Визначення «кислота» По електронній теорії, запропонованої в 1923 р. американським фізикохіміком Гілбертом Льюісом, кислота - речовина, що приймає електронні пари, тобто акцептор електронних пар. Таким чином, в теорії Гілберта Льюїса кислотою можуть бути як молекула, так і катіон, що володіють низькою в енергії вільною молекулярною орбіталю;

Номер слайду 8

Класифікація кислот Всі кислоти поділяють на органічні та неорганічні. Існує багато класифікацій неорганічних кислот: за складом, основністю, силою, розчинністю, леткістю. Залежно від того, входить Оксиген до складу кислотного залишку чи не входить, кислоти поділяються на оксигеновмісні та безоксигенові. Залежно від кількості кислотних атомів Гідрогену молекули кислот поділяються на одноосновні, двоосновні, триосновні. За здатністю розчинюватися у воді всі речовини поділяють на розчинні, малорозчинні та нерозчинні. Кислоти поділяються на розчинні та нерозчинні.

Номер слайду 9

Номенклатура кислот

Номер слайду 10

Кис у ло сво ти є - му це скла шок. скла тять ді ли дні міс Гід За ре кі ро ний я лот , кис ни і ви ген чо

Номер слайду 11

Доповніть схему: Класифікація кислот За вмістом ______ За вмістом ______ За розчинністю

Номер слайду 12

HCl H2CO3 силікатна соляна H2SO4 вугільна хлороводнева кремнієва сульфатна сірчана H2SiO3 карбонатна З’єднай стрілками назви та формули кислот:

Номер слайду 13

Це цікаво знати: Сульфідна кислота H2S є у вулканічних газах і у водах мінеральних джерел. Хлоридна кислота НСl входить до складу шлункового соку. Карбонатна кислота Н2С03 — до складу природних мінеральних вод (Боржомі, Нарзан, Миргородська). Нітратна HN03 і сульфітна H2S03 кислоти трапляються в дощовій воді («кислотні дощі»).

Номер слайду 14

Опиши деякі кислоти за планом: хімічна формула, агрегатний стан, колір, розчинність Це ортофосфатна кислота __________ Це силікатна кислота ___________ Це хлоридна кислота _______

Номер слайду 15

Домашнє завдання Розгадай кросворд, дописуючи назви кислот. 1 К 2 И 3 С 4 Л 5 О 6 Т 7 А 1) Назва кислоти, яку ми п’ємо. 2) Назва кислоти, яка не розчиняється у воді. 3) Назва кислоти, яка за агрегатним станом тверда. 4) Назва кислоти, формула якої H2SO4. 5) Назва кислоти, яка міститься у шлунку. 6) Назва кислоти, яка містить кислотний залишок SO3. 7) Назва кислоти, формула якої HNO3.

Номер слайду 16

ДЯКУЮ ЗА СПІВПРАЦЮ!!!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Підкалюк Любов Петрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
ppt
Додано
24 лютого 2018
Переглядів
9915
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку