9 березня о 18:00Вебінар: Навчаємося не тільки за партою, або рухливі ігри з інтелектуальним навантаженням на уроках суспільного і гуманітарного циклу

Презентація до уроку "І. П. Котляревський. Соціально-побутова драма «Наталка Полтавка» ─ перший твір нової української драматургії"

Про матеріал

Презентація до уроку в 9 класі з теми: "І. П. Котляревський. Соціально-побутова драма «Наталка Полтавка» ─ перший твір нової української драматургії"

Зміст слайдів
Номер слайду 1

І. П. Котляревський. Соціально-побутова драма “Наталка Полтавка” – перший твір нової української драматургії

Номер слайду 2

1819 рік На сцені Полтавського театру була показана п’єса “Наталка Полтавка”, що вважається народженням української драматургії, українського театру. Сила і чарівна краса драми, за словами І. Карпенка-Карого, “в простоті, в правді і, найголовніше, - в любові автора до свого народу, любові, котра з серця Івана Петровича Котляревського перейшла на його твір”

Номер слайду 3

1838 рік – вперше надруковано п’єсу “Наталка Полтавка” – це драма кохання бідної української дівчини-селянки, яка відстоює своє право на щастя. Драма – твір, призначений для постановки на сцені, написаний у діалогічній формі.

Номер слайду 4

Сюжет п’єси є відцентрованим, всі події розвиваються довкола головної героїні – Наталки Полтавки.

Номер слайду 5

Сцена з вистави “Наталка Полтавка” Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка

Номер слайду 6

Сюжет розвивається за лінійним принципом: експозиція, зав’язка, розвиток дії, кульмінація, розв’язка

Номер слайду 7

Твір складається з двох дій: у першій дії є сім яв, вона композиційно обрамлена піснями: починається і завершується піснею; друга дія має одинадцять яв і так само обрамлена піснями. Ява – це композиційна одиниця драматичного твору, частина дії, в якій бере участь визначене автором коло дійових осіб.

Номер слайду 8

На початку твору драматург вказує, які декорації мають бути на сцені: “Село над річкою Ворсклою. Упродовж сцени вулиця, що веде до річки; тут між хатами і Терпилишина хата.”

Номер слайду 9

С. Васильківський. “Двір”

Номер слайду 10

Естетична й характеротворча функції пісень: драматургом до п’єси введено дев’ятнадцять пісень

Номер слайду 11

Пісні поділяються на чотири групи: народні пісні, опубліковані ще до появи п’єси ( “У сусіда хата біла”, “Та йшов козак з Дону, та з Дону додому”, “Ой під вишнею, під черешнею” ); творчо опрацьовані народні пісні: ( “Гомін, гомін по діброві” )

Номер слайду 12

перероблені літературні твори, як-от пісня “Всякому городу нрав і права”, яка постала на основі відомої поезії Г. Сковороди власні твори, написані в дусі народних пісень ( “Віють вітри, віють буйні”, “Ой мати, мати! Серце не вважає”, “Ой я дівчина Полтавка”, “Підеш, Петре, до тієї” )

Номер слайду 13

1890 рік – Микола Лисенко пише музику до опери Сцена з опери М. Лисенка “Наталка Полтавка”

Номер слайду 14

І. Гончар “В очікуванні”

ppt
До підручника
Українська література 9 клас (Коваленко Л.Т., Бернадська Н.І.)
Додано
27 жовтня 2018
Переглядів
3193
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку