Презентація до першого уроку ІІ семестру у 4 класі з теми "Музична культура Росії, Білорусії та Молдови" ( за підручником Л.Аристової). Презентація містить зображення національних костюмів, музичних інтсрументів та текстів пісень.
Музичне вітання. Урок музики у нас. Запросив усіх у клас. Привітаймось дружно всі: До, ре, мі, фа, соль, ля, сі!Урок музики почався. Кожен з вас приготувався?Ми готові вже співати,грати й навіть танцювати!
Номер слайду 4
Номер слайду 5
“ Я кращого в світінічого не знаю,ніж музика милогорідного краю ”
Номер слайду 6
Дружать діти всіх країв
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Музична подорож до. Росії, Білорусіїта Молдови
Номер слайду 9
Російські народні танці
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Характерною особливістю російських танцівє водіння хороводів
Номер слайду 13
Скоморох – мандрівний музикант, співак і актор, який виконував жартівливі й акробатичні номери.
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Назва “ частівка ” походить від слова “ частіше ”. ЧАСТІВКАНевелика пісенька (до чотирьох строф),яка має чіткий ритм, комічний сюжет івиконується на одну мелодію. Виконавці по черзі виходили у коло й укоротеньких веселих куплетах висміювалиледарів і нероб, боягузів та брехунів, жадібних і злих людей. А “ герої ” частівоквпізнавали себе і намагалися стати кращими.
Номер слайду 16
КОЛОМИЙКИ - це українські народні гуцульські пісні,у яких стисло, але дотепно і образнозмальовано життя українського народу. Коломийки отримали свою назву від міста Коломия. Саме тут з’явилися швидкі й задерикуваті пісні - танці.
Номер слайду 17
Родіон Щедрін. РОСІЙСЬКИЙ КОМПОЗИТОР- Які твори композитора вам відомі?
Номер слайду 18
Сцена з балету « Горбоконик »
Номер слайду 19
Родіон Щедрін “ Пустотливі частівки ”- З яких інтонацій складається мелодія?- Як змінювалася мелодія та динаміка твору?- Які інструменти звучать найбільш яскраво?- Чи вдалося композитору передати жартівливий характер частівок?
Номер слайду 20
Край расскинулся мой у Днепра и Двины, Там , где слышится гул беловежской сосны, Где бескрайны пространства лесов и лугов, Где на пашнях немолкнущий гром тракторов, Где для дум соколиных высокий полет, Где живет работящий и сильный народ, Где Купалы и Коласа песни звенят , Где леса партизанскою славой шумят...
Номер слайду 21
Білорусія
Номер слайду 22
“ Бульба ”(з білорус. – картопля)улюблений танець білоруського народу
Номер слайду 23
Костянтин М’ясков “ Білоруський танець ”Яку народну пісню використав композитор у своєму творі? - Які особливості звучання пісні в інструментальному творі українського композитора?- Що зближує її з українською музикою?
Номер слайду 24
“ Перепілонька “білоруська народна пісня. Наша перепілка старенькою стала. Приспів: Ти ж моя, ти ж моя, перепілонька,ти ж моя рідная перепілонька. А у перепілки заболіли ніжки. Приспів. А у перепілки спинка заболіла. Приспів. А у перепілки голівонька болить. Приспів.
Номер слайду 25
Звідки ж бере коріння своє слово “ баян ”?Ця назва пішла від імені легендарного давньоруського співака – дружинника Бояна. Інструмент баян відноситься до великої групи інструментів - гармонік. Мистецтво російських гармоністів нараховує більше півтора сотень років. У перші десятиліття нашого століття воно залишалося в основному розважальним: гармоністи-професіонали заробляли в розважальних закладах, грали біля каруселей і на манежах цирків.
Номер слайду 26
Народні струнні щипкові інструментибандурацимбали- Що у них спільного?гуслі
Номер слайду 27
склади пісенькуна текст білоруського вірша. Гра “ Композитор ”Без цимбалав, без дуди. Ходзяць ножкі не туди. А як дуду пачуюць - Самі ножки танцуюць.
Номер слайду 28
Народні духові інструментисопілкажалейка- Що у них спільного?дудка
Номер слайду 29
Номер слайду 30
Молдавський фольклорбагатий на народні пісні й танці, гуморески, чарівні народні казки. Молдавська народна казка“ Про що співаютьжайворонки ”
Номер слайду 31
“ Молдовеняска ”найпопулярніший молдавський танець - Які інтонації зустрічаються у танці?
Номер слайду 32
Багатий і різноманітний білоруський фольклор. Він складається з трудових і обрядових, ліричних і жартівливих, танцювальних пісень – як і наш український. Пісенна творчість білоруського народу має спільну основуі характерні ознаки з українськими піснями, танцями, з фольклором інших слов’янських народів, адже їх об’єднує історична, мовна та культурна спорідненість.