До вашої уваги презентація до уроку на тему "ГАЛИНА МАЛИК. «НЕЗВИЧАЙНІ ПРИГОДИ АЛІ В КРАЇНІ НЕДОЛАДІЇ». СВОЄРІДНІСТЬ КОМПОЗИЦІЇ ТВОРУ. ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО МОВИ"
ГАЛИНА МАЛИК. «НЕЗВИЧАЙНІ ПРИГОДИ АЛІ В КРАЇНІ НЕДОЛАДІЇ». СВОЄРІДНІСТЬ КОМПОЗИЦІЇ ТВОРУ. ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО МОВИ
Номер слайду 2
Перевірка домашнього завдання. Який персонаж казки «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії» вам сподобався найбільше? Обґрунтуйте свою думку. Як ви розумієте імена героїв?Чи вірите ви в існування Недоладії?
Номер слайду 3
Казка «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії» має елементи коміксу. Комікс (від англ. comic — «комедійний», «комічний», «смішний») — послідовність малюнків, зазвичай із короткими текстами, які створюють певну зв’язну розповідь. Безпосередніми попередниками коміксу вважаються політичні французькі й англійські карикатури кінця ХVIII століття. Питання, що в коміксі є головним: візуальна чи текстова сторона, досі залишається невирішеним. Мова коміксів специфічна, яскрава та незвичайна, вона містить багато вигуків та неологізмів. Комікс надає своїм читачам необхідний мінімум: візуальне втілення і коментар. Цього часу досить, щоб історія ожила. Комікс — це історія в картинках, тому що його мета — розважати читача.
Номер слайду 4
Своєрідність композиції твору. Особливості його мови. Отже, казка «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії» — є частково коміксом, бо вона містить як звичайний текст, так й ілюстрації з коментарями (найчастіше — вигуки або фрази героїв). Події розгортаються упродовж одного дня та відбуваються в таких місцях: 1. Кімната Алі. 2. Недоладія:1) палац Недороля;2) дім Недочеревика;3) в’язниця Недорадника;4) башта з годинником на центральній площі Недограда.
Номер слайду 5
Більшість власних назв та дієслів у цій казці мають префікс недо-, який означає дію, стан або якість, що виявляються в процесах, ознаках і предметах неповною мірою: не допиши, не дочитай, не дороби, Недоград, Недоладько, Недочеревик. Це підкреслює той факт, що всі персонажі казки тією чи іншою мірою недороблені, та й самі ніколи не доробляли свої справи. Назви та імена героїв є авторськими неологізмами.
Номер слайду 6
Літературинй диктант1. Аля для бабусі вишивала …А) рушничок; Б) серветку; В) сорочку2. На полотні було вишито …А) червоні півні; Б) розкішні півонії; В) два лебеді3. Скільки справ за день не закінчила дівчинка? А) п’ятдесят п’ять; Б) сто; В) десять4. Морозиво, яке їла Аля у зачарованому будинку: А) «Пломбір» на паличці; Б) «Вершкове» у вафельному стаканчику; В) брикет «Ескімо»5. Те, через що Аля не могла повернутися додому: А) стрілка годинника; Б) недороблені нею справи; В) ключ
Номер слайду 7
6. Установіть відповідність між героєм та його словами:1 «Але обіцяй, якщо взнаєш дорогу звідси, розказати про це і мені!»2 «Сьогодні ця дівчинка не довела до кінця соту справу. Рівно стільки, скільки потрібно…»3 «Завтра тобі відрубають голову!»4 «Дорогу звідси знає тільки Недочеревик!»5 «Не можу дивитися на дітей у в’язниці!»6 «Ну були б тут хоча б ось такі манюсенькі дверцята»А Недочеревик. Б Недоладько. В Недороль Десятий. Г Аля. Д НедорадникЄ Недоборода
Номер слайду 8
7. Продовжи речення. Найбільше в казці “Аля з країни Недоладії” мені сподобавася ………, тому що …….. Аля потрапила до в’язниці, тому що …..
Номер слайду 9
Якомога краще виконуйте те, що маєте робити. Сьогодні роби все так,щоби завтра не мав ти червоніти зі стида. Боско