Масляна в Україні насправді має багато різних назв, найвідоміша і найпоширеніша з яких — Масниця. В окремих регіонах побутували також такі назви як Колодій, Запусти, Пущення, Заговини, Сирний тиждень.
Масляна чи Масниця: як правильно називати свято в Україні
Номер слайду 3
Свято закінчення зими і початку весни відоме майже всім європейським народам. Масляна в Україні насправді має багато різних назв, найвідоміша і найпоширеніша з яких — Масниця. В окремих регіонах побутували також такі назви як Колодій, Запусти, Пущення, Заговини, Сирний тиждень.
Номер слайду 4
Масляна в Україні: що готували у цей день. За однією з версій, на Масляну в Україні готували вареники, оскільки це здавна є українською обрядовою стравою. За іншими переказами, на Масляну все ж готували обрядовий хліб у формі кола – млинець.
Номер слайду 5
НАЙБІЛЬША КІЛЬКІСТЬ МЛИНЦІВ ДЛЯ ЗСУ
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Робота з підручником
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Міні -проект. КОЛОДІЙ. МАСНИЦЯ. МАСЛЯНА. В Україні останній тиждень м’ясниць, крім Колодія мав ще кілька регіональних назв — Масниця, Сиропуст, Сиропусний тиждень, Сирна неділя, Пущення, Загальниця, «ніжкові заговини» тощо. Як описується Масляна в інших книжкових джерелах: Масляна — це українське свято на честь весняного пробудження природи. І дорослі і молодь катаються на санчатах, печуть смачні млинціі куштують їх просто на вулиці. Ці млинці – обрядова їжа, що символізує сонце. Тож зима і холод мають відступитися і дати місце весні і сонцю. Ще один символ свята – солом'яне опудало Зими. Його спалюють, щоб холод назавжди відступив і дав дорогу теплу. Головна страва на Масляну — млинці зі сметаною, вареники із сиром, гречані млинці на смальці та інша обрядова їжа.