Тести від «На Урок»: Організація дистанційної роботи під час карантину

презентація до уроку образотворчого мистецтва у 6 класі

Про матеріал
познайомити з жанрами образотворчого мистецтва, викликати живий інтерес та прищепити любов учнів до творів живопису, навчити розуміти їх ідейний зміст та засоби художньої виразності, систематизувати знання про види і жанри мистецтва, формувати емоційно-естетичне ставлення до зображуваної дійсності засоби художньої виразності, уміння аналізувати, збагачувати словниковий запас учнів, формувати емоційно-естетичне ставлення до зображуваної дійсності
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Жанри образотворчого мистецтва

Номер слайду 2

Жанр (франц. genre - рід, вид) - історичносформований внутрішній поділ, що притаманний всім видам мистецтва; це кілька особливих ознак, притаманних творам мистецтва, за якими ми відрізняємо одні з них від інших. Визначається за темою, змістом, характером, формою зображеного в художньому творі.тип художнього твору в єдності специфічних властивостей його форми і змісту.

Номер слайду 3

Портрет або портретний жанр (фр. portrait) — мальоване, скульптурне або фотографічне зображення людини або групи людей

Номер слайду 4

Натюрморт (фр. Nature morte — мертва природа) — різновид малярства, що зображає зірвані плоди, квіти, спійману рибу та здобич мисливців, пізніше додались предмети, з часом букети квітів, композиції овочів, фруктів, посуд

Номер слайду 5

Пейзаж (фр. Paysage, від країна, місцевість) — жанр в образотворчому мистецтві, в якому об'єктом зображення є природа. Пейзажем називають також окремий твір цього жанру. Різновидом пейзажу є зображення моря.

Номер слайду 6

Анімалістичний жанр, анімалістика (лат. animalis — «тварина») — різновид образотворчого мистецтва, зображення тварин у живописі, скульптурі, графіці.

Номер слайду 7

Побутовий жанр  — різновид живопису, що зосереджений на відтворенні сцен повсякденного, буденного життя, зазвичай сучасного художника. 

Номер слайду 8

Історичний жанр — важливий жанр живопису, спеціалізований на зображенні значущих для окремого народу чи людства подій минулого

Номер слайду 9

Батальний жанр (від фр. bataille — битва) — жанр образотворчого мистецтва, що відображає військові походи і життя армії, та пов'язані з цим події.

Номер слайду 10

Релігійний жанр — зображення релігійних сюжетів в образотворчому мистецтві.

Номер слайду 11

Міфологічний жанр (від гр. mуthos - переказ) - жанр образотворчого мистецтва, присвячений подіям і героям, про яких розповідають міфи давніх народів.

pptx
Додано
18 серпня 2019
Переглядів
881
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку