Для наших предків числа були священними, у кожного було своє значення і своя сила. Тому поділ поверхні яйця на певну кількість частин і стале повторення деяких елементів не випадкові.
Номер слайду 3
Поділ на два передавав уявлення про два світи. На три ділили найчастіше по вертикалі, так позначали три небесних сфери. При поділі на чотири утворюється хрест, що означає чотири сторони світу.
Номер слайду 4
Класичний поділ півсфер на чотири частини, кожна з яких поділена на три, передає уявлення про чотири пори року з трьома місяцями. За іншими уявленнями світ ділився і на шість сторін. Таку просторову орієнтацію передає шестикутна зірка.
Номер слайду 5
Досліджуючи писанки, вчені висловили здогад про те, що в давнину існував восьмирічний календарний цикл. У народній міфології небо має вісім сфер - "облоків": сім синіх, а восьме червоне, на якому сидить сам Бог.
Номер слайду 6
Дуже цікавий поділ на сорок частин, так звані сорококлинці. Кожен клинець позначав якийсь вид людської діяльності або явище природи, а в християнському баченні - сорок днів посту.
Номер слайду 7
Символіка кольорів
Номер слайду 8
Червоний – мабуть є найбагатозначнішим кольором і найдавнішим. Символізує добро, радість життя, для молодих - надію на щасливий шлюб. Саме червоне яйце є головним символом Воскресіння, жертовності і небесного вогню. Символізує також пролиту за людей кров воскреслого Спасителя і радість життя.
Номер слайду 9
Жовтий – небесне світило, тепло, врожай.
Номер слайду 10
Чорний – колір ночі, потойбіччя, всього невідомого і таємного. В писанці, будучи тлом, виявляє силу інших кольорів, так само, як в житті темрява дає змогу зрозуміти, що таке світло. Також символізує нескінченність життя людини, продовження буття після смерті.
Номер слайду 11
Бурий, коричневий - землю і її приховану життєдайну силу.
Номер слайду 12
Зелений - означає весняне пробудження природи, надію, життя.
Номер слайду 13
Блакитний - небо, повітря, чистота і здоров'я
Номер слайду 14
Білий-початок всього,чистота душі.
Номер слайду 15
Орнаментика. Орнаменти лягають У замкнуті ряди. Вони оповідають Про мрію, долю, сни. Рука між ритмом ходить,Орнаменти виводить. Душа благає стиха:” Нехай минає лихо " Мартинович О.