Презентація до уроку "Основна властивість дробу"

Про матеріал

Цілі:

• Формування предметних компетентностей: домогтися засвоєння основної властивості звичайного дробу; сформувати вміння виконувати вправи, що передбачають застосування основної властивості дробу;

• Формування ключових компетентностей:

 доречно та коректно вживати в мовленні математичну термінологію, чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку;

 оперувати числовою інформацією;

 усвідомлювати цінність нових знань і вмінь;

 сприяти самовихованню старанності, охайності, чесності, самокритичності.

Тип уроку : засвоєння нових знань, умінь, навичок

Зміст слайдів
Номер слайду 1

* Математика 6 клас Розділ ІІ. Звичайні дроби

Номер слайду 2

* Урок 1. Основна властивість дробу Цілі: Формування предметних компетентностей: домогтися засвоєння основної властивості звичайного дробу; сформувати вміння виконувати вправи, що передбачають застосування основної властивості дробу; Формування ключових компетентностей: доречно та коректно вживати в мовленні математичну термінологію, чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку; оперувати числовою інформацією; усвідомлювати цінність нових знань і вмінь; сприяти самовихованню старанності, охайності, чесності, самокритичності. Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь, навичок

Номер слайду 3

* Микола Єругін І математика безмежно різноманітна, як світ, і міститься в усьому.

Номер слайду 4

* ДРІБ – це … У математиці це представлення чисел або математичних величин у вигляді результату операції ділення. Найчастіше дріб подається у формі, де a - чисельник, b — знаменник дробу.

Номер слайду 5

* ДРІБ – це … Часто повторювані, короткі, переривчасті звуки, що виникають від ударів по чому-небудь, при стрільбі. Дрібні свинцеві кульки, які вживаються для стрільби з мисливської рушниці. В музиці – «барабанна дріб» “Кулеметний дріб”

Номер слайду 6

* ДРІБ – це … На воєнно-морському флоті вираз «Дріб!» розуміється як: «Достатньо! Закінчити роботу!»

Номер слайду 7

* “Чисельник – це гідність людини. Знаменник – це оцінка самого себе. Збільшити свій чисельник – свою гідність – не підвладно людині. Але кожен може зменшити свій знаменник – свою думку про себе і цим зменшенням наблизитись до ідеалу.” Лев Миколайович Толстой 08.09.1828р.-07.11.1910р. ДРІБ – це …

Номер слайду 8

* Конкурс “Я - тобі, ти – мені ”

Номер слайду 9

* Ознака подільності на 2. Ознака подільності на 3. Ознака подільності на 5. Які числа називаються простими? Яке натуральне число називається складеним? Яке число називається дільником даного, а яке кратним? Яке число називається найбільшим спільним дільником двох натуральних чисел? Які два числа називаються взаємо простими? Яке число називається найменшим спільним кратним натуральних чисел a і b?

Номер слайду 10

* Розминка - кросворд 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10 Ь П Р А В И Л Ь Н И Й Д І Л Ь Н И К Ч А С Т К А Г Р А Д У С С Т Е П І Н Ь П А Р Н И М И Н Е П Р А В И Л Ь Н И М Р І В Н Я Н Н Я С О Р О К П Р О С Т Е Дріб у якого чисельник менше знаменника. Число на яке ділиться дане. Результат дії ділення. 1/90 частина прямого кута. Добуток кількох рівних множників. Числа, які діляться на 2. Дріб, чисельник якого більше або дорівнює знаменнику. Рівність, що містить невідоме. Яке з наведених чисел ділиться на 2 і на 5 одночасно: 7;25;13;40;19. Число, яке має тільки два дільника: 1 і саме це число.

Номер слайду 11

* Властивість – якість, ознака, характерні для кого-небудь, чого-небудь Словник

Номер слайду 12

* Завдання 1. Пояснить записи

Номер слайду 13

* Завдання 2. Яку частину становить зафарбована фігура від цілого.

Номер слайду 14

* S=1кмІ

Номер слайду 15

*

Номер слайду 16

* Основна властивість дробів Якщо чисельник і знаменник дробу помножити або поділити на одне й те саме натуральне число, то одержимо дріб, що дорівнює даному.

Номер слайду 17

* Завдання 3. Обґрунтуйте рівність (усно)

Номер слайду 18

* Завдання 4. Чи правильна рівність (усно)

Номер слайду 19

* Завдання 5. Поясніть рівність дробів за допомогою основної властивості (усно).

Номер слайду 20

ДЕРЖАВНИМ ПРАПОРОМ УКРАЇНИ Є ПРЯМОКУТНЕ ПОЛОТНИЩЕ, ЯКЕ СКЛАДАЄТЬСЯ З ДВОХ РІВНИХ ЗА ШИРИНОЮ ГОРИЗОНТАЛЬНО РОЗТАШОВАНИХ СМУГ: ВЕРХНЬОЇ – СИНЬОГО КОЛЬОРУ, НИЖНЬОЇ – ЖОВТОГО КОЛЬОРУ, ІЗ СПІВВІДНОШЕННЯМ ШИРИНИ ПРАПОРА ДО ЙОГО ДОВЖИНИ 2:3. ЗАПИТАННЯ: ЯКИМ ДРОБОМ ВИРАЖАЄТЬСЯ СПІВВІДНОШЕННЯМ ШИРИНИ ПРАПОРА ДО ЙОГО ДОВЖИНИ? ЧИ МОЖЕ ПРАПОР МАТИ ШИРИНУ 6 МЕТРІВ, А ДОВЖИНУ 9 МЕТРІВ? А ШИРИНУ 18 МЕТРІВ ТА ДОВЖИНУ 24 МЕТРИ? Вивчаємо символи України *

Номер слайду 21

*

Номер слайду 22

ЗНАННЯ На базарі їх не купиш, На дорозі не знайдеш, Їх не зважиш на терезах, І ціни не підбереш. *

Номер слайду 23

* Робота з підручником

Номер слайду 24

* Самостійна робота з взаємоперевіркою Замість плям вписати числа, щоб дроби були рівні між собою, застосовуючи основну властивість дробу. І варіант ІІ варіант Завдання від Хлопчика-Дробчика

Номер слайду 25

Домашнє завдання * § 8 с. 30 – 32 № 147, 149, 166

Номер слайду 26

Додаткове завдання для тих, хто любить математику * Петрик записав дріб вісім п’ятих, потім помножив чисельник і знаменник на 5, потім чисельник і знаменник отриманого дробу помножив на 7 і замислився: чому ж дорівнює різниця отриманого і початкового дробів? Допоможи це йому зробити.

ppt
Додано
20 листопада 2021
Переглядів
9604
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку