Урок "Застосування основної властивості дробу. Скорочення дробів"

Про матеріал
Цілі: • Формування предметних компетентностей: вироблення вмінь та навичок застосовувати основну властивість дробів при розв’язуванні вправ на скорочення дробів; • Формування ключових компетентностей:  доречно та коректно вживати в мовленні математичну термінологію, чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку;  оперувати числовою інформацією;  усвідомлювати цінність нових знань і вмінь;  сприяти самовихованню старанності, охайності, чесності, самокритичності. Тип уроку формування вмінь та навичок
Перегляд файлу

Тема:  Застосування основної властивості дробу. Скорочення дробів

Цілі:

  • Формування предметних компетентностей: вироблення вмінь та навичок застосовувати основну властивість дробів при розв’язуванні вправ на скорочення дробів;
  • Формування ключових компетентностей:
  • доречно та коректно вживати в мовленні математичну термінологію, чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку;
  • оперувати числовою інформацією;
  • усвідомлювати цінність нових знань і вмінь;
  • сприяти самовихованню старанності, охайності, чесності, самокритичності.

Тип уроку формування вмінь та навичок

План урока

  • Організаційний етап
  • Перевірка домашнього завдання
  • Теоретична розминка
  • Усний рахунок
  • Інтерактивний тест 
  • Пояснення нового матеріалу. Інтерактивна лекція
  • Закріплення
  • Підведення підсумків.
  • Домашнє завдання

Хід уроку

  1. Організаційний етап
  2. Перевірка домашнього завдання

Учні виконують завдання на дошці.

  1. Теоретична розминка

Конкурс “Ти - мені, я - тобі”

  • Ознака подільності на 2.
  • Ознака подільності на 3.
  • Ознака подільності на 5.
  • Які числа називаються простими?
  • Яке натуральне число називається складеним?
  • Яке число називається дільником даного, а яке кратним?
  • Яке число називається найбільшим спільним дільником двох натуральних чисел?
  • Які два числа називаються взаємо простими?
  • Яке число називається найменшим спільним кратним натуральних чисел a і b?
  • Сформулюйте основну властивість дробів.
  1. Усний рахунок
    1. Поясніть, чому є правильною рівність:

а) ;                              б)   .

 2)  Скільки дванадцятих часток:   

      а) в ;   б) в ;    в) у ;   г) у ;  д) у    ?

 3)  Скільки сотих часток:   

      а) в ;   б) у ;    в) у ;   г) у ;  д) у    ?

4)   Яку частину року становить :

      а) 1 місяць;   б) 2 місяці;   в) 6 місяців ?

5)  Яким числам кратне найбільше двоцифрове число?

 5.  Інтерактивний тест

     1) Розклади  число  585 на прості множники:

           а) 5 ∙ 117;

           б) 5 ∙ 9 ∙ 13;

           в) 5 ∙ 3 ∙ 3 ∙ 13;

           г) 5 ∙ 3 ∙ 39 .

2)  Знайдіть найбільший спільний дільник чисел 100 і 56 :

           а) 8;

           б) 4;

           в) 10;

           г) 6 .

3) Знайдіть найменше спільне кратне чисел 21, 35 та 63:

           а) 315;

           б) 21;

           в) 915;

           г) 105 .

4)  Взаємно прості числа мають …

           а) два дільника;

           б) один дільник;

           в) більше ніж два дільника;

           г) не мають дільників .

5)  Чи зміниться дріб. Якщо чисельник і знаменник помножити на 15, а потім поділити на 3 :

           а) буде рівний даному;

           б) дріб збільшиться на 5;

           в) не знаю;

           г) дріб зменшиться в 5 разів .

 

  1. Пояснення нового матеріалу

Ділення чисельника і знаменника дробу на їх спільний дільник, відмінний від одиниці, називають скороченням дробу .

http://lib.znaimo.com.ua/tw_files2/urls_4/966/d-965962/img30.jpg

  .

Але чи завжди  можна скоротити дріб?

- скоротити не можна. У нього чисельник і знаменник – взаємно прості числа. Цей дріб називають нескоротний дріб.

Спробуйте сформулювати означення нескоротного дробу.

Дріб, чисельник і знаменник якого – взаємно прості числа, називають нескоротним.

http://lib.znaimo.com.ua/tw_files2/urls_4/966/d-965962/img32.jpg

 

Як можна скоротити дріб

 

http://lib.znaimo.com.ua/tw_files2/urls_4/966/d-965962/img31.jpg

 

Якщо скоротити дріб на найбільший спільний дільник чисельника і знаменника, то отримаємо нескоротний дріб.

 

.

Завдання. Виписати з даних дробів нескоротні:

http://lib.znaimo.com.ua/tw_files2/urls_4/966/d-965962/img33.jpg

http://lib.znaimo.com.ua/tw_files2/urls_4/966/d-965962/img34.jpg

 

 Чисельник і знаменник

Чисельник і знаменник

Можемо ми з вами

Поділити на число,

Одне й те саме.

Дріб простішим ми зробили,

А точніше -… .

 

 

Щоб узнати швидко й стисло,

Чи ділитись будуть числа,

Правила такі є в нас –

Відповідь знаходиш враз.

Заслуговують подяки,

Це – подільності … .

http://lib.znaimo.com.ua/tw_files2/urls_4/966/d-965962/img36.jpg

  1.               Закріплення матеріалу

           Робота з підручником

 №№ 216, 221, 223

  1. Гра  «Скорочення штатів»

http://lib.znaimo.com.ua/tw_files2/urls_4/966/d-965962/img38.jpg

Перевірка

http://lib.znaimo.com.ua/tw_files2/urls_4/966/d-965962/img39.jpg

  1.               Підсумок уроку
  2.          Домашнє завдання :   п. 8 с. 42 – 43,  №№ 217, 219, 222 с. 43 - 44

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Самікова Ірина Олександрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
20 листопада 2021
Переглядів
1859
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку