Презентація до уроку по темі Крохмаль – природний біополімер. Якісна реакція на крохмаль та його властивості. Лабораторний дослід: “Перевірка якості деяких продуктів харчування”
Презентація до уроку по темі "Крохмаль – природний біополімер. Якісна реакція на крохмаль та його властивості. Лабораторний дослід: “Перевірка якості деяких продуктів харчування”
Он, как пудра,- Нежен, бел,Но не сахар. И не мел. Он в кисель,Из года в год, Превращает нам Компот.
Номер слайду 2
Крохмаль – природний біополімер. Якісна реакція на крохмаль та його властивості. Лабораторний дослід: “Перевірка якості деяких продуктів харчування”
Номер слайду 3
Мета: продовжити формувати знання про вуглеводи, зокрема полісахариди, на прикладі крохмалю; поглибити знання про крохмаль; провести якісну реакцію на крохмаль та перевірити якість деяких продуктів харчування.
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Вміст крохмалю в рослинах. Назва рослини. Частина рослини. Вміст крохмалю (до)Вміст цукру. Примітки. Рогіз широколистий сухі кореневища58 % (25-58 %)10 %-Цетрарія ісландська наземна частина44 %%(крохмаль: ліхенін)Гліцерія зернівки75 %?-Кукурудза насіння71 %?-Хлібне дерево сушена м'якоть плодів80 % (60-80 %)14 %-Латаття білекореневище49 %20 %Овес зерно60 %?Овес посівний Сусаккореневище60 %?Водяний горіхгоріх55 %?
● у кукурудзяному крохмалі амілоза становить 25 % всієї маси речовини, а амілопектин ‒ 75 %. У восковидній кукурудзі ‒ більш 95 % амілопектину. Вирощують кукурудзу і з 75 % амілози.● у картопляному крохмалі амілози ‒ 20 %, а амілопектину ‒ 80 %, що надає йому специфічних властивостей.● крохмаль яблук ‒ із 100 % амілози.