Презентація до уроку "Повторення вивченого про дієслово як самостійну частину мови" 7 клас, українська мова, що містить 25 слайдів. Яскраві та цікаві картинки допоможуть учням краще повторити матеріал з даної теми.
Правила роботи в класіКожна думка важлива. Не бійтесь висловлюватись. Ми не сміємося з чужих помилок. Ми маємо право помилятися, бо вчимося. Ми завжди допомагаємо один одному. Ми слухаємо, що нам хочуть сказати інші, якщо треба - запитуємо. Ми намагаємося виконати роботу якнайкраще.
Номер слайду 11
Узагальнення вивченого про дієслово . Тренувальні вправи. Підготовка до контрольної роботи
Номер слайду 12
Я по красі по осені іду, запам’ятовую казкові митіВ красі чарівній душу відведу, бо це найкраще, що буває в світі. Н. Красоткіна Епіграф уроку:
Номер слайду 13
З тексту виписати дієслова, вказати час та число, синтаксичну роль дієслів ОСІННІЙ ЛІС ЧАРУЄ КРАСОЮ ЗАВЖДИ. ВІТЕР ЗРІДКА ХИТАЄ МОГУТНІМИ ДЕРЕВАМИ, ЩО ВКРИЛИСЯ БАГРЯНИМ ПОКРИВАЛОМ. ІНОДІ В ПОВІТРІ ПРОЛЕТИТЬ ВІДІРВАНИЙ ЛИСТОЧОК. ДЕСЬ У ГУЩАВИНІ ЛІСУ ЛЕДЬ ЧУТНО ЗАСОПІВ ЇЖАЧОК І В ПОНІС НА СВОЇХ ГОЛКАХ СМАЧНОГО ГРИБОЧКА. СТРИВОЖЕНІ ПТАШКИ ГОТУЮТЬСЯ ДО МАНДРІВКИ В ДАЛЕКІ КРАЇ.
Номер слайду 14
ЕКСПРЕС-ТЕСТВСТАНОВІТЬ ВІДПОВІДНІСТЬ1. НЕОЗНАЧЕНА ФОРМА А) ОПАДАЄ2. ОСОБОВЕ ДІЄСЛОВО Б) ЗАСИПАНО3. ДІЄПРИКМЕТНИК В) РОЗФАРБУВАВШИ4. ДІЄПРИСЛІВНИК Г) ЖОВТІЮЧИЙ5. БЕЗОСОБОВІ ФОРМИ Д) КРУЖЛЯТИ
ПЕРЕВІРЯЄМО І КОМЕНТУЄМОНЕТЯМИТИСЯ, ВІН НЕ МАЄ ЧАСУ, НЕМАЄ ГРОШЕЙ, НЕХТУВАТИ, НЕДОЧУТИ,НЕ ГРІЄ, НЕПОКОЇТИСЯ, НЕДОЛЮБЛЮВАТИ, НЕ РОЗВ’ЯЗУВАТИ, НЕДОЇДАТИ, НЕДООЦІНЮВАТИ, НЕ ДОТЯГНУТИСЯ, НЕ ЗДОБУВАТИ, НЕ СПІВАТИ, НЕПРИТОМНІТИ, НЕДОСИПЛЯТИ, НЕ ЗНАТИМЕ, НЕВОЛИТИ, НЕНАВИДІТИ, НЕ СЛАВИТИ, А ГАНЬБИТИ.
Номер слайду 20
ВИПИСАТИ ВИДІЛЕНІ ДІЄСЛОВА І УТВОРИТИ ВІД НИХ ДІЄСЛОВА НАКАЗОВОГО ТА УМОВНОГО СПОСОБІВБерезовий листочокІще не сніг і навіть ще не іній,ще чути в полі голос череди. Здригнувся заєць — ліс такий осінній,куди не ступиш, все щось шарудить!Чи, може, це спинається грибочок?Чи, може, це скрадається хижак?То пролетить березовий листочок,То пробіжить невидимий їжак… Ліна Костенко
Номер слайду 21
ТВОРЧА РОБОТА
Номер слайду 22
Орфографічна хвилинка. Вос...ни листопад шв...дко минув — чекай суворої зими. В осін...ій час сім погод у нас: сіє, віє, крутить, мутить, припікає й поливає. Як листопад дерев необтрусить - довга зима бути мусить. Довго шпаки невідлітають – осінь буде суха. Пл...ти влітку рукавиці — в листопаді пригоди...я. Осінь зб...рає, а весна поїдає. Як до середини жовтня з беріз неосипалося листя — сніг ляже пізно. Осінній іній — на суху й соня...ну погоду.
Номер слайду 23
А Я В ГОСТЯХ У ОСЕНІ БУЛА. ВОНА МЕНЕ ГОСТИННО ПРИГОЩАЛА. БУКЕТ ЛИСТОЧКІВ ЖОВТИХ ПОДАЛА, А ЩЕ КРАСУ МЕНІ ПОДАРУВАЛА…
Номер слайду 24
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ1. Скласти лінгвістичне повідомлення про дієслово як частину мови2. Підготуватись до написання контрольної роботи