Презентація до уроку - реквієму присвячена подіям, роковини яких відзначають у листопаді: Голодомор, Революція Гідності. Також згадується про Героїв російсько- української війни
Очікувані результати: Давати визначення поняттям: дискримінація, геноцид;Називати загальні риси та головні ознаки ключових понять;Пояснювати, що таке соціальні цінності та яку роль в житті суспільства відіграє соціальна відповідальність;Використовувати загальновідомі докази із самостійною і правильною аргументацією; Демонструвати здатність самостійно добирати необхідну інформацію до уроку;Формулювати і висловлювати власну думку щодо особистої гідності.
Номер слайду 3
Урок - реквієм. Цього тижня ми відзначаємо три важливі події в історії України: День Пам’яті жертв Голодомору1932-1933 (четверта субота листопада) та Річницю Помаранчевої революції і Революції Гідності, які розпочалися в один і той же день – 21 листопада з різницею у дев’ять років. Геноци́д — цілеспрямовані дії з метою повного або часткового знищення груп населення чи народів за національними, етнічними, расовими або релігійними мотивами.
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Інтерактивна карта Пам’ятників Голодомору
Номер слайду 6
Урок - реквієм. Сьогодні на уроці ми вшановуватимемо громадянський подвиг, патріотизм та мужність людей, які виступили на захист демократичних цінностей нашої держави, її кордонів та територіальної цілісності Починаючи з Майдану 2013, ми втрачаємо найкращих синів. Їх так багато полягло в бою з одвічним ворогом України. Але статистику вести важко, оскільки держава не розголошує цих даних. Цифри, які називають сьогодні: 70 тисяч загиблих і 120 тисяч поранених (для порівняння –ворог втратив 120 тисяч вбитими і 180 тисяч пораненими). У кожному місті, у кожній громаді свій пантеон героїв
Номер слайду 7
Пантеон Героїв
Номер слайду 8
Виступи учнів 10 класу
Номер слайду 9
Трохи про життя Литвиненка Олексія. Він навчався у каховській гімназії. Потім вивчився на поліцейського. Та до війни працював у каховській поліції.
Номер слайду 10
Коли почалася війна його життя дуже змінилося, як і в усіх українців. Він ще на початку війни вступив у ЗСУ. Він воював за свою батьківщину до останнього - поки його не вбили кляті росіяни. 17 жовтня на південному напрямку він загинув смертю справжнього героя. Його поховали у Києві.
Урок - реквієм. Слова «Слава Україні» – «Героям слава» перестали бути просто вітанням. Це вже вшанування найкращих, котрі у найважливіший момент нашої історії не злякалися, жертвують собою заради Батьківщини, а також є свідченням справжнього патріотичного подвигу. Наше прагнення жити у своїй вільній, незалежній, неподільній країні сильніше за їх прагнення знищити нас. Вічна пам’ять полеглим героям!Слава Україні!