Презентація до уроку української мови з ароматом кави. В презентації яскраво представлені різні завдання, цікава інформація, використано інтерактивні методи та прийоми роботи на уроці.
Орфографічна п'ятихвилинка. Схід (і,й) захід; степ (і,й) море; знання (і,й) уміння; село (і,й) місто; сон (у,в) руку; знищений (у,в) щент; він (і,й) шов; спокійно (і,й) шов; спитай (у,в) мами; трапилось (у,в) перше; сиджу (у,в) дома; стану (у,в) чителем; рано (у,в) став; досить (у,в) порядкований; ощадливість (і,й) бережливість; дощ (у,в) щух; з’єднані(у,в) спілку. Ключ:___________________, той нічого не навчиться
« ХТО НІ ПРО ЩО НЕ ПИТАЄ, ТОЙ НІЧОГО НЕ НАВЧИТЬСЯ» У, І В, Й СХІД І ЗАХІД ЗНАННЯ Й УМІННЯСТЕП І МОРЕ СЕЛО Й МІСТОСОН У РУКУ СПОКІЙНО ЙШОВЗНИЩЕНИЙ УЩЕНТ СИДЖУ ВДОМАВІН ІШОВ СТАНУ ВЧИТЕЛЕМСПИТАЙ У МАМИ РАНО ВСТАВТРАПИЛОСЬ УПЕРШЕ З’ЄДНАНІ В СПІЛКУДОСИТЬ УПОРЯДКОВАНИЙОЩАДЛИВІСТЬ І БЕРЕЖЛИВІСТЬДОЩ УЩУХ
Види складнопідрядних речень. Складнопідрядні речення з підрядними з*ясувальними. Складнопідрядні речення з підрядними означальними. Складнопідрядні речення з підрядними обставинними. Підрядні часу. Підрядні способу діїПідрядні міри і ступеня. Підрядні місця. Підрядні порівняльніПідрядні причини. Підрядні умови. Підрядні мети. Підрядні допустовіПідрядні наслідку
Мовне дослідження. Хто ні про що не питає, той нічого не навчиться Дати відповіді на питання. Знайти головне і залежне речення у даних СПР. З’ясувати місце підрядної частини щодо головної у СПР. Чим з’єднані частини СПР?Що пояснює підрядна частина у головній?На яке питання відповідає підрядна частина СПР?Накресліть схему СПР.
Гра “Розпізнай речення” Кава і здоров`я. Серед дослідників побутує думка, що нефільтрована кава підвищує рівень холестерину в організмі. Кавові зерна містять речовину, яка називається кафестрол. Кафестрол – це речовина, що підвищує рівень холестерину в крові. Кафестрол виділяється, якщо гарячу воду лити безпосередньо на кавовий порошок. Це відбувається і тоді, коли мілко змелену каву доводять до кипіння декілька разів. Треба пам`ятати, що без паперового фільтра кафестрол залишається в завареній каві. Одна чашечка нефільтрованої кави, яка містить до чотирьох міліграмів кафестролу, підвищує рівень холестерину приблизно на 1 %. Дослідження доводять, що нефільтрована кава-еспресо також містить кафестрол. Однак еспресо менше підвищуватиме рівень холестерину, якщо його пити маленькими чашечками. Отже, вчені встановили, що кава, приготовлена з використанням паперового фільтра, кафестролу не містить.
Історія кави. Згідно одній легенді історія кави починається з шейха Омара. Він був одним із самих шанованих лікарів свого часу. Одночасно шейх Омар проводив дослідницьку роботу, знаходячи нові ліки. Таким чином, в поле його зору потрапили плоди кавового дерева. Так, згідно цій легенді, почалась історія кави. Але спочатку тільки як засобу, що допомагав від головного болю і розладу шлунку. Сьогодні не знайдеться жодної людини, якому б так чи інакше не була відома історія кави. Існують гарні ефіопські легенди присвячені історії кави. Адже Ефіопія вважається відправною точкою історії кави.
Історія кави. За іншою легендою, історія кави почалася з пастуха Калдима. Цей пастух дуже любив своїх кіз і завжди уважно слідкував за їхнім здоров'ям та самопочуттям. Одного разу він помітив, що кози, поївши плодів кавовогодерева, стають бадьорішими. Пастух Калдим вирішив наслідувати приклад кіз і відчув на собі той же дивний ефект. Він став розповідати усім про своє відкриття, таким чином давши початок історії кави.
ТАК – 1 НІ - 0 Цифровий диктант1. СПР з’ясувальне – це таке складне речення, у якому підрядна частина з’ясовує, роз’яснює зміст одного зі слів головної частини, вираженого дієсловом, прикметником, прислівником.2. Підрядне речення у СПР з’ясувальному завжди стоїть після головного.3. Частини СПР з’ясувального з’єднуються за допомогою підрядних сполучників, сполучних слів, інтонації.4. Вказівні слова у СПР з’ясувальному стоять у підрядній частині.5. Частини СПР з’ясувального рівноправні.6. У СПР з’ясувальному розділовий знак тільки кома.
Йоганн Себастьян Бах «Кавова кантата»(написана між 1732 і 1734 роками)Це твір Й. С. Бах написав на замовлення кавового будинку Циммермана в Лейпцигу, ставши керівником Музичної колегії світського ансамблю в тому місті. У цьому кавовому будинку Бах працював з 1729 р. і час від часу за замовленням його власника писав музику, яку виконував в будинку по п'ятницях взимку і по середах влітку. Однією з причин написання Бахом цієї жартівливої кантати став рух в Німеччині на заборону кави для жінок. Ключова арія кантати: «Ах! Яка солодка на смак кава! Ніжніша, ніж тисяча поцілунків, солодша, ніж мускатне вино!»