Презентація до уроку "Складнопідрядне речення, його будова, засоби зв’язку в ньому. Підрядні сполучники й сполучні слова в складнопідрядних реченнях" 9 клас

Про матеріал

Презентація до уроку

"Складнопідрядне речення, його будова, засоби зв'язку в ньому. Підрядні сполучники й сполучні слова в складнопідрядних реченнях. Основні види складнопідрядних речень".

9 клас

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Обереги – це магічні символи що охороняють людину від усілякої небезпеки.       

Номер слайду 2

    Частини складносурядного речення поєднуються за допомогою сполучників А) єднальних, протиставних, розділових; Б) часових, причинових, мети; В) умовних, допустових; Г) наслідкових, порівняльних.   

Номер слайду 3

Між частинами складносурядного речення кома не ставиться якщо: А) у простих реченнях, які входять у складносурядне, говориться про швидку зміну подій, явищ; Б) друге речення містить у собі несподіваний наслідок чи різке протиставлення; В) у складносурядному реченні є спільний другорядний член, який стосується обох простих речень; Г) прості речення з’єднані підрядними сполучниками.   

Номер слайду 4

Яка зі схем відповідає структурі речення? Мама - найрідніша і найдорожча у цілому світі людина, і все в дитині - від матері.  А. [  ], і [  ], (як). Б. [  ] , і [  ]. В. [  ], і  [  (як)  ]. Г. (   ), і (  ), [ як ].

Номер слайду 5

Знайдіть зайве речення: А) Як матір покинеш, то й сам загинеш. Б) Мамина молитва із дна моря виймає. В) Що мати навчить, то й батько не перевчить. Г) Як є мати рідненька, то є й сорочка біленька.

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Складнопідрядним називають складне речення, частини якого нерівноправні за змістом і з’єднані за допомогою сполучників підрядності або сполучних слів.

Номер слайду 8

З давніх-давен наші пращури особливу увагу приділяли речам, які мали захищати нас від усього лихого.  Рушник - це перший український оберіг, який захищає від лиха, хвороб, символізує довгу життєву дорогу без перепон.

Номер слайду 9

Засобами зв’язку головної й підрядної частини складнопідрядного речення є інтонація та сполучники підрядності чи сполучні слова.

Номер слайду 10

Сполучники підрядності поєднують підрядну частину з головною. Вони не є членами речення. До них не можна поставити питання. Сполучники прості (що, щоб, бо, як, чи, хоча, хай, якщо, якби) та складені (тому що, через те що, дарма що, не зважаючи на те що)

Номер слайду 11

Сполучні слова Є членами речення На них падає логічний наголос До них можна поставити питання Можна замінити іншим словом У ролі сполучних слів використовуємо: -відносні займенники: хто, що, який, чий, котрий,скільки; - прислівники: як, наскільки, де, куди, звідки, куди, коли, доки, відколи та інші.

Номер слайду 12

Хто свою матір забуває, тoгo Бог карає. (Сполучне слово) Порівняйте У барвінку купали немовлят, щоб вони росли здоровими та щасливими. (Сполучник)

Номер слайду 13

Матінка стрічками вінок веселила, Приплітала синю, жовтесеньку, білу, Бо кортілось неньці, щоб доньці жилося Під блакитним небом, з водою, з колоссям. .

Номер слайду 14

Дідух — обжинковий або зажинковий сніп, який ставлять на покуті у Різдвяні свята. 

Номер слайду 15

Наші предки клали ляльку-мотанку у колиску для новонародженої дитини, щоб у хаті не селилися домовики.

Номер слайду 16

Вишиванка - символ здоров’я, краси, щасливої долі, родової пам’яті, любові, святості.

Номер слайду 17

У кожній родині, де підростала дівчина, розмальована скриня мала повнитися хустками.

Номер слайду 18

У прадавні роки, коли не було церкви, сім’я молилася біля печі.

Номер слайду 19

Серед домашніх оберегів найпочесніше місце посідав хліб - символ життєдайного Сонця

Номер слайду 20

Рiдна мати моя, ти ночей не доспала, Ти водила мене у поля край села, I в дорогу далеку ти мене на зорi проводжала, I рушник вишиваний на щастя дала.

Номер слайду 21

Наш український народ працьовитий, щедрий на таланти, здібний, обдарований. 

Номер слайду 22

Тож гордімося,  що ми українці, і пам’ятаймо  про наші українські традиції і наші обереги.

Номер слайду 23

Дякую за увагу!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Скрипник Любов
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
ppt
Додано
23 квітня 2018
Переглядів
9331
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку