Презентація до уроку. Тема ВСТУП ДО ТЕМИ «ПРОЗОВІ ТВОРИ». ЛЮДИНА КРАСНА НЕ СЛОВАМИ, А ДОБРИМИ ДІЛАМИ. ВАСИЛЬ СУХОМЛИНСЬКИЙ «КРАСИВІ СЛОВА І КРАСИВЕ ДІЛО»
Презентація складається з 18 слайдів: завдання уроку, мовленнєва розминка, скоромовка, зображення портрета в. Сухомлинського, школи, в якій працював тощо, словникова робота, з'єднай вислови, тест, тест для самоперевірки.
Звечоріло, засяяла зірка. Закувала зозуля в гаю,Затужила співоча сопілка,Заблукавши у ріднім краю. СКОРОМОВКА
Номер слайду 4
Васи́ль Олекса́ндрович Сухомли́нський (1918 – 1970) – український педагог, публіцист, письменник, поет. Людина наро-джується на світ не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою. Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний.
Номер слайду 5
Павлиська загальноосвітня школа імені В. О. Сухомлинського
Номер слайду 6
Під час Великої Вітчизняної війни Василь Олександрович став на захист Батьківщини. 9 лютого 1942 р. в бою за село Клепініно під Ржевом дістав тяжке поранення і понад чотири місяці лікувався в госпіталях.
Номер слайду 7
Школа під блакитним небом
Номер слайду 8
«Що було найголовнішим у моєму житті? Не роздумуючи, відповідаю: любов до дітей»
Номер слайду 9
Твори В. Сухомлинського видані 53-а мовами світу, загальним тиражем майже 15 млн. примірників. Книга «Серце віддаю дітям» перекладена на 30 мов світу і витримала 54 видання.
Номер слайду 10
В. Сухомлинський написав 1500 оповідань і казок для дітей. Загальний тираж його книг становить близько 4 млн. екземплярів на різних мовах народів нашої країни і світу.
Номер слайду 11
Музей В. О . Сухомлинського в школі. 35 років був учителем і директором. Василь Олександрович – заслужений учитель України.
Номер слайду 12
Номер слайду 13
пересидіти захмарилонезнайомий жалісливіспівчуваю змоклому. СЛОВНИКОВА РОБОТА
Номер слайду 14
Небо затягло хмарами - як хлющ. Дуже сильний дощ - захмарило. Дуже мокрий - ллє, мов з відра. З’ЄДНАЙ ВИСЛОВИ
Номер слайду 15
1. Події, описані в оповіданні, відбулися:а) літнього дня; б) осіннього дня; в) весняного дня.2. Маленька хатинка стояла:а) серед поля; б) серед лісу; в) на узбережжі.3. Хлопці сховалися від дощу:а) під деревом; б) у хатинці; в) у землянці.4. Незнайомий хлопчик:а) змок; б) упав; в) заблукав.5. Слова співчуття сказали: а) два хлопчики; б) три хлопчики; в) чотири хлопчики.6. Справжню допомогу надав: а) перший хлопчик; б) другий хлопчик; в) третій хлопчик. Т Е С Т